Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Počele su se izvlačiti pare iz čarape, polako sramežljivo

Korkyra




Graf s tri scenarija iz povijesti. Milijunsko pitanje je koji će scenarij pratiti ili kojem će biti najbliža, ova financijska kriza?

niti jednom… ovaj rast će biti toliko strm i jednoličan i direktno na ATH da će sve, ama baš sve izuti iz cipela i nitko neće ništa zaraditi, odnosno uzimat će se po 20 do 30% na dionicama i stalno čekati nekakve korekcije da se dogode. Ova kriza je umjetna i index je ljusnuo nevjerojatno brzo… kako je brzo ljosnuo tako će se brzo ispraviti. zakon akcije i reakcije…
[/quote]

Vjeruj mi da se ja toga naj više bojim i za to ne izlazim iz dionica kud puklo da puklo. Znam da se dolje ne može bog zna koliko a kad krene pa se digne 20% daj ti uđi jer misliš da će pasti, a ono još 20%. Tu se onda totalno izgubiš dok se nađeš ono prošla kriza i sa njom šansa za zaradu.
Htjeli mi to priznati ili ne ovo je kocka i treba imati čelične živce.

[/quote]
Dečki,
Ja se slažem s vama. CROBEX je bolno podcjenjen i kad krene euforija pitanje je gdje će stat. Tko se tada zatekne u krivoj poziciji taj je naje.o

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




A što se tu ima puno za komentirat.

1. Indikatori ne stoje dobro. MACD divergencija je ono što me zabrinjava. Volumen je strahota. Na bidu ima kupnje,ali i ask ima municije.
Sve u svemu čeka se spx koji za sada ne izgleda dobro.
Da hoće , veliki bi se igrači već uključili ali ovako…….

Spx ne izgleda dobro?! A kako bi to spx trebao izgledati da se može proglasiti da izgleda dobro? Ovo mi već liči na mlaćenje prazne slame.

Meni SPX izgleda baš dobro, toliko dobro da će vjerojatno do kraja godine doseći 1150-1200 bodova. Nema po meni ovdje govora o velikoj korekciji još nekoliko mjeseci. Što smo od korekcije vidjeli to je bilo to, čak mislim da ispod granice 980 neće još mjesecima…a indikatore mački o rep.

Onaj tko zna kako prepoznati dugoročni trend i kako prepoznati okret trenda se ne zamara na osnovu nekakve divegencije na MACD-u ili što kažu neki indikatori. Vidjeli smo kako su prošli oni koji su vidjeli tu istu divergenciju dok je spx bio na 8xx bodova. Sigurno su ponosni na sebe kako su je lijepo uočili. Naravno, to im nije donijelo nikakvu korist. Dovoljan dokaz da TA nije svrha samoj sebi. Bitan je trend i njegova procjena, sve ostalo je trenutno lutrija i nagađanje kratkoročnih promjena. Svi su inidikatori trenutno preslabi da bi na nešto veliko upućivali.
[/quote]

Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu i što je bilo "mlačennje prazne slame".

[/quote]

Slažem se, evo danas se već počelo pokazivati… Ali nije meni problem, podsjetit ću opet na ovaj post dok S&P bude na 1050, pa 1100, pa 1150…a vi samo pratite u međuvremenu MACD i ostale indikatore koji skupa s njim "loše stoje"…

Ako se misli ulagati sa zdravim razumom imaš trend i ravnaj se po trendu, ostalo do daljnjeg zanemari. Ovo danas kod nas je tek uvod u ono što slijedi…a vi dijelite kečeve governoru i meni, to vam neće popraviti stanje portfelja. Uostalom to je valjda nekima način na koji se zahvaljuju na pomoći pri ulaganju…mislim, nema se tu šta više za dodati…

P.S. nizak volumen prethodnih dana je samo ukazivao na namjernu apstinenciju mirovinaca koji jedini imaju snage dići ovo tržište, ali to nema apsolutno nikakve veze s trendom, već s pojačivanjem letargije i zbunjenosti kod ostalih investitora. Bilo je samo pitanje kada će se veliki kupci aktivirati, pa moraju i oni nešto jednom zaraditi, a gdje će bolju zaradu ostvariti nego u bari gdje imaju najveću moć/kontrolu…


pluton 007

evo ovak, drago mi je da me hvališ [wink]
SLazem se s tvojim misljenjem i mislim da se ide gore..
Volim zajahat val od mjesec dva tri i zato me trenutno nebrine kaj ce bit sutra kaj je bilo jucer ili preksutra..injekcija keša u americi je procirkulirala i to je to.

Trebamo gledati kaj bu bilo za tjedan dva, tri,nebitno je sto ce biti sutra ili prekosutra, ak zakljucimo da se ide gore u narednom periodu od 20-30 dana, zaista je nebitno hocemo li sutra narasti ili pasti 1-2 %

ps da malo druknem prema gore, mjesecni MACD na spx500 ulazi u pozitivu, prvi puta unazad 2 god
[thumbsup]


tek tolko da se malo podjsetim neke koji su mi kontrirali..necu ih imenovat, budu se oni sami prepoznali [yawn]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Započelo je, snažnan impuls gore, koji bi trebao nastaviti opet od utorka snažnije.
U ponedjeljak vjerovatno kratka korekcija i nastavak rasta.
Potvrdu o UP trendu zasad još nemam, al po nalozima i volumenima, sasvim je jasno kamo idemo!
Evo nešto i za one koje imaju Tisak, nakon 350kn iduća 2 naloga tek na 500kn pa onda tek na 900+ kn. Dakle skupljalo se strpljivo. NEVJEROVATNO! AL FINO ZA VIDJETI!



A dali je možda ovo bilo tek b od abc korekcije (nedaj bože), ili je mozda gotov tek prvi impulsni val pa slijedi korekcija drugog ?
Odmah da naglasim da ne navučem na sebe bijes dugoročnih ulagaća da se slažem sa njihovim mišljenjem da dugoročno idemo prema gore. Međutim više nisam sigurna da je ovo treći impulsni val kako sam prije nekoliko dana napisala. Prevelika je neodlučnost, a o volumenima nije vrijedno raspravljati. U priligu slika abc korekcije ukoliko je ovo bilo tek b. Ipak sam sklonija varijanti da je završio prvi impulsni te da će uslijediti manja korekcija.

I ja sam skloniji varijanti da je završio prvi impulsni. I to iz razloga što ovaj uzlazni trokut nije i ne može biti val B. Prethodna korekcija (označena na slici valom a) ima abc karakter (3 vala), prema tome, ako bi i bila u pitanju veća abc korekcija koja slijedi, radilo bi se o flat valu (3-3-5). A u flat valu val B nikada nije trokut.

Ako će se cijela struktura ipak razviti u korektivni flat val i ako nam uskoro slijedi val c prema dolje, prije toga bi val b svejedno morao napraviti novi vrh (i to barem do 2100 obzirom na odnose valova), jer vrh ne može biti na kraju ovog trokuta.

No, kao što sam rekao. Skloniji sam varijanti da je cijela ta korekcija već prošla i da trenutno gledamo samo korekcije impulsnih valova prema gore.
[/quote]

I da ponovo sve podsjetim na EWT ako se baš time netko hoće koristiti, ovo što smo gledali prethodnih dana i tjedana naravno nije bio rastući trokut u obliku B vala već najvjerojatnije serija 1-2 valova (kao dio većeg impulsnog), pa prema tome sve skupa nije ni bio flat val, pa prema tome nije ni moglo doći do daljnje korekcije indeksa, već samo rasta s ovih razina.

Ali ocjena mog posta od 26% mi samo govori da otprilike 26% ljudi razumije što sam napisao. To nije moja izmišljotina to je gola statistika. A ovo je bio čisto edukativan primjer i informacija svima stavljena na znanje i raspolaganje, a ne nikakvo k..čenje s moje strane. Forum bi inače trebao služiti toj svrsi, da bude ponajprije edukativan…

P.S namjerno izostavljam targete, to prepuštam individulanim vještinama procjene


Započelo je, snažnan impuls gore, koji bi trebao nastaviti opet od utorka snažnije.
U ponedjeljak vjerovatno kratka korekcija i nastavak rasta.
Potvrdu o UP trendu zasad još nemam, al po nalozima i volumenima, sasvim je jasno kamo idemo!
Evo nešto i za one koje imaju Tisak, nakon 350kn iduća 2 naloga tek na 500kn pa onda tek na 900+ kn. Dakle skupljalo se strpljivo. NEVJEROVATNO! AL FINO ZA VIDJETI!


pogledaj askove drugih dionica [lol] [lol] ali sam se s jednim slažem -fino za vidjet samo nemoguće za ostvarit

Ovako ja to vidim, možda još netko… da će gore da i slažem se s hangerom i drugima istoga a i s onima suprotnog mišljenja, time da mi se suprotno obrazlože, Hvala.
LP svim posjetiteljima PF !!

I very much love INGRA !!

vec sam napominjao da ekipa pokusa uporediti nasu trgovinu zadnjih mjesec dana s trgovinom u US prije zadnjeg rally-a kod njih,dali netko vidi ikakvu slicnost,naravno s nasim zakasnjenjem…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Započelo je, snažnan impuls gore, koji bi trebao nastaviti opet od utorka snažnije.
U ponedjeljak vjerovatno kratka korekcija i nastavak rasta.
Potvrdu o UP trendu zasad još nemam, al po nalozima i volumenima, sasvim je jasno kamo idemo!
Evo nešto i za one koje imaju Tisak, nakon 350kn iduća 2 naloga tek na 500kn pa onda tek na 900+ kn. Dakle skupljalo se strpljivo. NEVJEROVATNO! AL FINO ZA VIDJETI!


pogledaj askove drugih dionica [lol] [lol] ali sam se s jednim slažem -fino za vidjet samo nemoguće za ostvarit
[/quote]

Molim te odgovori

1. Šta je nemoguće?
2. Zašto je to nemoguće?


Započelo je, snažnan impuls gore, koji bi trebao nastaviti opet od utorka snažnije.
U ponedjeljak vjerovatno kratka korekcija i nastavak rasta.
Potvrdu o UP trendu zasad još nemam, al po nalozima i volumenima, sasvim je jasno kamo idemo!
Evo nešto i za one koje imaju Tisak, nakon 350kn iduća 2 naloga tek na 500kn pa onda tek na 900+ kn. Dakle skupljalo se strpljivo. NEVJEROVATNO! AL FINO ZA VIDJETI!


Ja ga kupio danas pa šta bude.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

obećao sam da više neću pisati na ULPL, ali jedan info tehnološke vrste… boolinger na ULPLje sužen ko sredina pješćanog sata. bit će spektakl… samo još treba odrediti na koju stranu [cool] ima koji dobrovoljac ?[proud]

I'LL BE BACK

New Report

Close