Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Samo ne treba smetnut s uma da bi se nekoj od perjanica moglo dogoditi da završi kao Viktor Lenac a tada joj nijedan bullish wedge neće pomoći. Inače slažem se oko fundamentalne podcijenjenosti tržišta i marži sigurnosti.

kolega,a osnovno pravilo-diverzifikaija? nosioci mog portfelja ne mogu završiti kao Viktor Lenac niti u teoriji…

I'LL BE BACK


Evo kako vile dugoročnije izgledaju! Sve se i dalje odvija po planu i programu.

Vile mogu biti i drugačije postavljene. Trenutno se nebi prebrzo radovao, svakako je nužan oprez.
[embarass]

Hasta la victoria siempre



Evo kako vile dugoročnije izgledaju! Sve se i dalje odvija po planu i programu.

Vile mogu biti i drugačije postavljene. Trenutno se nebi prebrzo radovao, svakako je nužan oprez.
[embarass]
[/quote]
mogu, da, slažem se s mimozom
min.target ovih malih vila je ispunjen, ostaje još jedan na 1807 (slika)
(tu su kao potpora i 23% fibo i SMA 100)

za sad drži SMA 50, zajedno sa duplim fibom i srednjom linijom bola koji je sužen
RSI – 52,800
MACD forest – 0,08 (s divergencijom)
chande momentum-0 (tj. 2,41)
CCI – oko 0 (3,22)
chaikin volatility (-32 000, s divergencijom)

a sve zajedno još je uvijek ispod glavne linije trenda povučene iz ožujka

A što se tu ima puno za komentirat.

1. Indikatori ne stoje dobro. MACD divergencija je ono što me zabrinjava. Volumen je strahota. Na bidu ima kupnje,ali i ask ima municije.
Sve u svemu čeka se spx koji za sada ne izgleda dobro.
Da hoće , veliki bi se igrači već uključili ali ovako…….

Scio me nihil scire

all in one


Evo kako vile dugoročnije izgledaju! Sve se i dalje odvija po planu i programu.

a kako izgleda Andrew’s pitchfork?

Obrij me, majko, motornom pilom...

Zadnja dva mjeseca na crobexu vidljivo je trokutasto gibanje,naime formirao se rastući trokut,ali na žalost probijen je na donjoj stranici,što se tiče rasprodaje dionica ja bih još sačekao nekakve potvrde.
a)dnevni macd se još nije prekrižio prema dole
b)ma 18-9-4 nisu se još prekrižile prema dole
c)još nije došla potvrda proboja od 5%

http://crobex.blog.hr/index.2.html


A što se tu ima puno za komentirat.

1. Indikatori ne stoje dobro. MACD divergencija je ono što me zabrinjava. Volumen je strahota. Na bidu ima kupnje,ali i ask ima municije.
Sve u svemu čeka se spx koji za sada ne izgleda dobro.
Da hoće , veliki bi se igrači već uključili ali ovako…….

Spx ne izgleda dobro?! A kako bi to spx trebao izgledati da se može proglasiti da izgleda dobro? Ovo mi već liči na mlaćenje prazne slame.

Meni SPX izgleda baš dobro, toliko dobro da će vjerojatno do kraja godine doseći 1150-1200 bodova. Nema po meni ovdje govora o velikoj korekciji još nekoliko mjeseci. Što smo od korekcije vidjeli to je bilo to, čak mislim da ispod granice 980 neće još mjesecima…a indikatore mački o rep.

Onaj tko zna kako prepoznati dugoročni trend i kako prepoznati okret trenda se ne zamara na osnovu nekakve divegencije na MACD-u ili što kažu neki indikatori. Vidjeli smo kako su prošli oni koji su vidjeli tu istu divergenciju dok je spx bio na 8xx bodova. Sigurno su ponosni na sebe kako su je lijepo uočili. Naravno, to im nije donijelo nikakvu korist. Dovoljan dokaz da TA nije svrha samoj sebi. Bitan je trend i njegova procjena, sve ostalo je trenutno lutrija i nagađanje kratkoročnih promjena. Svi su inidikatori trenutno preslabi da bi na nešto veliko upućivali.



A što se tu ima puno za komentirat.

1. Indikatori ne stoje dobro. MACD divergencija je ono što me zabrinjava. Volumen je strahota. Na bidu ima kupnje,ali i ask ima municije.
Sve u svemu čeka se spx koji za sada ne izgleda dobro.
Da hoće , veliki bi se igrači već uključili ali ovako…….

Spx ne izgleda dobro?! A kako bi to spx trebao izgledati da se može proglasiti da izgleda dobro? Ovo mi već liči na mlaćenje prazne slame.

Meni SPX izgleda baš dobro, toliko dobro da će vjerojatno do kraja godine doseći 1150-1200 bodova. Nema po meni ovdje govora o velikoj korekciji još nekoliko mjeseci. Što smo od korekcije vidjeli to je bilo to, čak mislim da ispod granice 980 neće još mjesecima…a indikatore mački o rep.

Onaj tko zna kako prepoznati dugoročni trend i kako prepoznati okret trenda se ne zamara na osnovu nekakve divegencije na MACD-u ili što kažu neki indikatori. Vidjeli smo kako su prošli oni koji su vidjeli tu istu divergenciju dok je spx bio na 8xx bodova. Sigurno su ponosni na sebe kako su je lijepo uočili. Naravno, to im nije donijelo nikakvu korist. Dovoljan dokaz da TA nije svrha samoj sebi. Bitan je trend i njegova procjena, sve ostalo je trenutno lutrija i nagađanje kratkoročnih promjena. Svi su inidikatori trenutno preslabi da bi na nešto veliko upućivali.
[/quote]
¸
………………………. opcije – short selling.
Mnogi od onih koji se sada iskrcavaju klade se na pad indeksa.
Kompjutori, su već naštimani i u kombinaciji sa stop loss nalozima su opasan instument korekcije.
Vrlo je bitno da slijedeći izvještaj poslovanja u US i šire pokažu rast dobiti i prihoda da bi se ova opasnot kratkoročno otklnila a dugoročno minimalizirala.
Ako slijedeći izvještaji budu bolji od sadašnjih nitko više neće vjrovati u pad burze i sve će pomalo ali sigurno nastaviti ići gore.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

S&P 500 opet preko 1000 točnije 1,007.37

Što se tiče ovih naštimanih kompjutera sa stop loss nalozima istina mogu jako srušiti dionicu,ali ne treba zaboraviti da postoji i druga strana koja čeka takve prilike.Što se dogodi kad dionica naglo i jako propadne oscilatori se zavrte u prekupljeno područje te se odjednom popuni bid i počme se tući po asku.Dakle svaka isprovocirana prodaja isprovocira kupnju stoga se ne treba bojati ovakvih stvari nego ih strpljivo čekati i objeručke ih prihvaćati.



A što se tu ima puno za komentirat.

1. Indikatori ne stoje dobro. MACD divergencija je ono što me zabrinjava. Volumen je strahota. Na bidu ima kupnje,ali i ask ima municije.
Sve u svemu čeka se spx koji za sada ne izgleda dobro.
Da hoće , veliki bi se igrači već uključili ali ovako…….

Spx ne izgleda dobro?! A kako bi to spx trebao izgledati da se može proglasiti da izgleda dobro? Ovo mi već liči na mlaćenje prazne slame.

Meni SPX izgleda baš dobro, toliko dobro da će vjerojatno do kraja godine doseći 1150-1200 bodova. Nema po meni ovdje govora o velikoj korekciji još nekoliko mjeseci. Što smo od korekcije vidjeli to je bilo to, čak mislim da ispod granice 980 neće još mjesecima…a indikatore mački o rep.

Onaj tko zna kako prepoznati dugoročni trend i kako prepoznati okret trenda se ne zamara na osnovu nekakve divegencije na MACD-u ili što kažu neki indikatori. Vidjeli smo kako su prošli oni koji su vidjeli tu istu divergenciju dok je spx bio na 8xx bodova. Sigurno su ponosni na sebe kako su je lijepo uočili. Naravno, to im nije donijelo nikakvu korist. Dovoljan dokaz da TA nije svrha samoj sebi. Bitan je trend i njegova procjena, sve ostalo je trenutno lutrija i nagađanje kratkoročnih promjena. Svi su inidikatori trenutno preslabi da bi na nešto veliko upućivali.
[/quote]

Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu i što je bilo "mlačennje prazne slame".

Scio me nihil scire

New Report

Close