Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Crobi dnevni graf formira 3x top, i mogao bi uskoro ići solidan pad. Oprez, ekipa…

Dodatak:
divergencijama na većini oscilatora koji također stvaraju 3x top, naravno, zato sam ovo gore i napisao da je lako očekivati pad…

@ ulix
a volumeni?
meni se čini da rastu sa svakim rastom 3x topa, a opadaju u padu. I to nešto znači. Pa nabaci cliku da vidimo….

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Ponasanje crobexa tesko je objasniti klasicnim obrascima (nit ‘ trokut nit ‘klin), a bogami i ewt-om (nit’ ht nit’ ld) . Ljetno prigusenje titranja slici lanjskom (idemo u spic pa i dalje – slika 1godina), mislim da je to cisto sezonska stvar i ne utjece na smjer kasnije, ali da vas ta slika ne bi bacila u bed, evo i 10godina, rasplet u koji ja duboko vjerujem:)


@ ulix
a volumeni?
meni se čini da rastu sa svakim rastom 3x topa, a opadaju u padu. I to nešto znači. Pa nabaci cliku da vidimo….

što će vam slikice, pa svi koji ovdje zalaze znaju kako izgleda graf crobexa i barem par osnovnih oscilatora… Evo npr. MACD hist. stvara 3 vrha od kojih je svaki sve niži, a cijena viša. Slow stoch također, D+ (ADX) i RSI posljednja dva vrha rade divergencije itd.

Graf s tri scenarija iz povijesti. Milijunsko pitanje je koji će scenarij pratiti ili kojem će biti najbliža, ova financijska kriza?

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Eto do odbijanja je ipak došlo,a sliku moram priložiti jer me inače vjekislav briše.


Graf s tri scenarija iz povijesti. Milijunsko pitanje je koji će scenarij pratiti ili kojem će biti najbliža, ova financijska kriza?

niti jednom… ovaj rast će biti toliko strm i jednoličan i direktno na ATH da će sve, ama baš sve izuti iz cipela i nitko neće ništa zaraditi, odnosno uzimat će se po 20 do 30% na dionicama i stalno čekati nekakve korekcije da se dogode. Ova kriza je umjetna i index je ljusnuo nevjerojatno brzo… kako je brzo ljosnuo tako će se brzo ispraviti. zakon akcije i reakcije…

I'LL BE BACK



Graf s tri scenarija iz povijesti. Milijunsko pitanje je koji će scenarij pratiti ili kojem će biti najbliža, ova financijska kriza?

niti jednom… ovaj rast će biti toliko strm i jednoličan i direktno na ATH da će sve, ama baš sve izuti iz cipela i nitko neće ništa zaraditi, odnosno uzimat će se po 20 do 30% na dionicama i stalno čekati nekakve korekcije da se dogode. Ova kriza je umjetna i index je ljusnuo nevjerojatno brzo… kako je brzo ljosnuo tako će se brzo ispraviti. zakon akcije i reakcije…
[/quote]

Vjeruj mi da se ja toga naj više bojim i za to ne izlazim iz dionica kud puklo da puklo. Znam da se dolje ne može bog zna koliko a kad krene pa se digne 20% daj ti uđi jer misliš da će pasti, a ono još 20%. Tu se onda totalno izgubiš dok se nađeš ono prošla kriza i sa njom šansa za zaradu.
Htjeli mi to priznati ili ne ovo je kocka i treba imati čelične živce.

who dares, wins


Viro, RSI u zasićenju, MACD presijekao, rast cijene od 280kn do 380kn, izgleda kao impuls 34% kakav radi 1.val gore. Predviđam pad do 330kn gdje je prva snažnija linija obrane!
No kako će stvarno biti odlučiti će ponuda i potražnja. Tek slijedi pritisak na prodaji.
Po meni VIRO je solidno odradio što je imao i ja sam zadovoljan.

nekako nemam dojam da ide kako si zamislio…stigneš se još ukrcati pa i Kostolany je izjavio da bi ponovo ušao u dionicu koju je prodao po nižoj cijeni ukoliko bude potrebe, nije to nikakva sramota[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Graf s tri scenarija iz povijesti. Milijunsko pitanje je koji će scenarij pratiti ili kojem će biti najbliža, ova financijska kriza?

niti jednom… ovaj rast će biti toliko strm i jednoličan i direktno na ATH da će sve, ama baš sve izuti iz cipela i nitko neće ništa zaraditi, odnosno uzimat će se po 20 do 30% na dionicama i stalno čekati nekakve korekcije da se dogode. Ova kriza je umjetna i index je ljusnuo nevjerojatno brzo… kako je brzo ljosnuo tako će se brzo ispraviti. zakon akcije i reakcije…
[/quote]

Vjeruj mi da se ja toga naj više bojim i za to ne izlazim iz dionica kud puklo da puklo. Znam da se dolje ne može bog zna koliko a kad krene pa se digne 20% daj ti uđi jer misliš da će pasti, a ono još 20%. Tu se onda totalno izgubiš dok se nađeš ono prošla kriza i sa njom šansa za zaradu.
Htjeli mi to priznati ili ne ovo je kocka i treba imati čelične živce.

[/quote]

kolega Verdi, fundamentalna marža sigurnsti je jednostavno vrlo vrlo visoka i ovo sa ovih 20% ste dobro napisali. To je muka isusova i ljude košta zdravlja. Pad cijena dionica sa ovih razina je, naravno, moguć, ali on će se kao od gume odbiti nazad., ili ako ne baš od gume onda kao od trambulina. Nije isto da li vam je prosjek portfelja na P/B 0,8 i šestomjesečni PE oko 15, ili vam je isti na P/B 2 i šestomjesečni P/E 40. koliko god mi šutjeli o tome…moj je sada na ovom prvom…a a kad bude na ovom drugom će biti na fer vrijednostima, a onda tek slijedi i "službeni" bull market i uzimanje onih završnih 100 do 200%. ali to su već slatke brige, neka mi dođemo na fer vrijednosti i eto nas na 150% plusa minimalno…

I'LL BE BACK



Viro, RSI u zasićenju, MACD presijekao, rast cijene od 280kn do 380kn, izgleda kao impuls 34% kakav radi 1.val gore. Predviđam pad do 330kn gdje je prva snažnija linija obrane!
No kako će stvarno biti odlučiti će ponuda i potražnja. Tek slijedi pritisak na prodaji.
Po meni VIRO je solidno odradio što je imao i ja sam zadovoljan.

nekako nemam dojam da ide kako si zamislio…stigneš se još ukrcati pa i Kostolany je izjavio da bi ponovo ušao u dionicu koju je prodao po nižoj cijeni ukoliko bude potrebe, nije to nikakva sramota[thumbsup]
[/quote]

Ja prvi priznam da sam se zajebo prodavši po 375 (prosjek mi je vrlo nizak doduše, a u zadnjih par tjedana je zaista fino narastao) a u svrhu špekulacije da ga kupim jeftinije sa jednim dijelom a drugim dijelom pojačam jednu drugu dionicu. ništa od tog dvoje za sada nisam uspio napraviti, i iskreno… ne osjećam se dobro…

I'LL BE BACK

New Report

Close