Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako su tri bijele svijeće, jedna za drugom i svaka viša od prethodne tri bijela vojnika, kako se zove inverzna formacija.

Tri crna seljaka? [undecid]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Dugoročna uzlazna linija potpore Crobex-a:


Disu ovi silni tehničari da nisu otkaz dali ili se nemogu dogovorit

Brćkaju se u moru i namaču noge [smiley]

@ inovator2

Malo je ova linija neprecizna, pa ne znam koliko drži vodu.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Dugoročna uzlazna linija potpore Crobex-a:

pozdrav

ne znam koliko moze linija bit neprecizna al znam da moze svasta pokazati

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

više mi se sviđa bijela linija od dacula nego inovatora, iako ima manje dodirnih. NHF. (tu smo da dajemo mišljenja)
A sad glede gapova, nitko ne komentira ovaj od nekidan, a danas popunjen?

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Molim da mi netko objasni razliku između splićinog i mog trokuta (može i na PM da ne spamamo ovdje). Moj je označen crvenom bojom i po mome procurio je ali ima nade za lažnjak zbog malog volumena..

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


Ako su tri bijele svijeće, jedna za drugom i svaka viša od prethodne tri bijela vojnika, kako se zove inverzna formacija.

Tri crna seljaka? [undecid]

To se zove "Three Black Crows"
pogledaj Vaš link


Molim da mi netko objasni razliku između splićinog i mog trokuta (može i na PM da ne spamamo ovdje). Moj je označen crvenom bojom i po mome procurio je ali ima nade za lažnjak zbog malog volumena..

Splićino nije trokut, nego klin.obično reversal pattern.
kod tebe je trokut, ratuće podvrste, obicno continuation pattern [smiley]
sta ce biti SPX ce presudit [yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

A dali je možda ovo bilo tek b od abc korekcije (nedaj bože), ili je mozda gotov tek prvi impulsni val pa slijedi korekcija drugog ?
Odmah da naglasim da ne navučem na sebe bijes dugoročnih ulagaća da se slažem sa njihovim mišljenjem da dugoročno idemo prema gore. Međutim više nisam sigurna da je ovo treći impulsni val kako sam prije nekoliko dana napisala. Prevelika je neodlučnost, a o volumenima nije vrijedno raspravljati. U priligu slika abc korekcije ukoliko je ovo bilo tek b. Ipak sam sklonija varijanti da je završio prvi impulsni te da će uslijediti manja korekcija.


A dali je možda ovo bilo tek b od abc korekcije (nedaj bože), ili je mozda gotov tek prvi impulsni val pa slijedi korekcija drugog ?
Odmah da naglasim da ne navučem na sebe bijes dugoročnih ulagaća da se slažem sa njihovim mišljenjem da dugoročno idemo prema gore. Međutim više nisam sigurna da je ovo treći impulsni val kako sam prije nekoliko dana napisala. Prevelika je neodlučnost, a o volumenima nije vrijedno raspravljati. U priligu slika abc korekcije ukoliko je ovo bilo tek b. Ipak sam sklonija varijanti da je završio prvi impulsni te da će uslijediti manja korekcija.

I ja sam skloniji varijanti da je završio prvi impulsni. I to iz razloga što ovaj uzlazni trokut nije i ne može biti val B. Prethodna korekcija (označena na slici valom a) ima abc karakter (3 vala), prema tome, ako bi i bila u pitanju veća abc korekcija koja slijedi, radilo bi se o flat valu (3-3-5). A u flat valu val B nikada nije trokut.

Ako će se cijela struktura ipak razviti u korektivni flat val i ako nam uskoro slijedi val c prema dolje, prije toga bi val b svejedno morao napraviti novi vrh (i to barem do 2100 obzirom na odnose valova), jer vrh ne može biti na kraju ovog trokuta.

No, kao što sam rekao. Skloniji sam varijanti da je cijela ta korekcija već prošla i da trenutno gledamo samo korekcije impulsnih valova prema gore.

@Hanger
Nisam ni mislila na flat (3-3-5) nego na zigzag jer da hoćeš možeš u a valu izbrojati i 5 valova. Ono što me mući kod varijante prvog impulsnog je da je vrh 1,3 i 5 na istim razinama… u slučaju LEADING DIAGONAL vrh petog vala trebao bi biti iznad vrha trećeg.

New Report

Close