Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znaci imamo divergenciju na MACD,RSI,MOMENTUMU

-imamo padajuci klin koji se uklapa total u EWT teoriju
-i za kraj imamo dugorocnu potporu iz 2004 godine ako ovo nije dno tu negdje oko 3500 onda se ostavljam TA i prelazim u FUNDAMENTALISTE.

SAM PROTIV SVIH

@Geronimo
Koristio si lineranu skalu, za ovako velike poraste je bolje koristiti logaritamsku skalu.
Tada se vidi da je ta support linija probila Crobex na razinama od cca 4530 i to tocno u trenutku proboja neckline-a, znaci veliki sell signal.
Nazalost, ne mogu staviti sliku, imam neregistriran Ami broker pa ako netko moze staviti sliku bilo bi puno jasnije.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Uspio sam skinuti sliku, evo

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Znaci imamo divergenciju na MACD,RSI,MOMENTUMU -imamo padajuci klin koji se uklapa total u EWT teoriju -i za kraj imamo dugorocnu potporu iz 2004 godine ako ovo nije dno tu negdje oko 3500 onda se ostavljam TA i prelazim u FUNDAMENTALISTE.

Ako imaš pravo kolega – biti ću ti vječni dužnik i neću to zaboraviti.

Ako je fond mašinerija odlučila nešto drugo, onda sam na burzi izgleda gotov.

Crobi ispod 3500 je moj GROBI !


Cromane Vlad, dali je moguće da odrađujemo 5 val, velikog A vala. brojeći valove nekako mi se ovo najizglednije čini.

meni ovo izgleda kao da smo jos u trecem valu… bar mi tako crobex izgleda… nemam pojma o TA pa me ne uzimajte zdravo za gotovo….


Polomio sam se trazeci i nasao sam Nasa korekcija se zove Diagonal triangle type 1 patern

Evo vam link pa pogledajte http://www.scribd.com/doc/192647/Elliott-Wave-Course

Sada je klin u funkciji maksimala, dno je tu nema pada na 3300-3200

Imate na toj stranici jedno dvadesetak paterna korekcija naša se nalazi na sedmoj i potpuno je indentična.

SAM PROTIV SVIH


Polomio sam se trazeci i nasao sam Nasa korekcija se zove Diagonal triangletype 1 patern

Nazalost to sa patternima nije tako jednostavno. Postoji vise teoreticara i knjiga koji se ne slazu sa onim sto su napravili prethodnici i svako ima svoje razloge. Jedino je svima Elliott polazna tocka.
To je ono sto Croman prica, on ocito koristi neku svoju modificiranu verziju.

Pilar


Uspio sam skinuti sliku, evo


Prvo pozdrav i veliko mi je zadovoljstvo što imamo još jednog člana na TA koji će nam moći pomoć.
Upravu ste kolega ali može se i linearna pokazati točnom ipak one brojne divergencije me navode da bi to moglo biti to a i po fibonaciju ako gledam od zadnjeg rasta mi ispada otpor na cca 3500.

SAM PROTIV SVIH


vlad1111: ” ako je moj veliki graf (rast-ov, 5-godišnji) korektan, onda je minimum dna od ca 3300 dno cijele velike korekcije ABC. poslije toga počinje višegodišnji (vjerojatno) rast u 5 velikih koraka. ” …vlad1111… …kao i mnogi ovdje na forumu…iznimno cijenim tvoj trud i volju koju imaš prilikom pokušaja da odgonetneš daljnja kretanja crobija…ali moram ti reći da si toliko zaglavio u jednom smjeru da si sam sebe uvjerio kako je jedino rješenje dno od 3300 i za tebe ne postoji niti jedna druga opcija…počeo si na sve to gledati previše subjektivno…a to je kod analiza najlošija moguća kombinacija… …a što se tiće rasta…ako ga uskoro bude…i ako bude višegodišnji…moguć je ili sa vrlo malim postotcima…ili sa vrlo velikim oscilacijama…ova druga opcija mi je mnogo izglednija…

molim te čitaj pozorno.
ja govorim da je RAZINA MINIMALNOG DNA na 3300.
to znači da dno može biti i na 3400, 3500.
pozdrav

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

u stvari je vrlo jednostavno ….

I love the Smell of Profits in the Morning


u stvari je vrlo jednostavno ….

A što ako probijemo i tu razinu?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ptico, mozda i je sve tako jednostavno, jednostavnije no sto je Geronimo objasnio. No rezultat je isti?[thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close