Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ whitefresh

Ne govorimo o istim vremenskim horizontima. Ja govorim o high od 2.lipnja koji je viši nego high od 12. siječnja.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Tako je majstore Conan, samo gdje ti vidis da je higher lows?
Razina 1500?

Ne znam. Ne mogu biti siguran ni da će biti higher. I ma koliko se tehničarima ne sviđalo mislim da će o tome ipak fundamenti odlučiti.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Tako je majstore Conan, samo gdje ti vidis da je higher lows?
Razina 1500?

Ne znam. Ne mogu biti siguran ni da će biti higher. I ma koliko se tehničarima ne sviđalo mislim da će o tome ipak fundamenti odlučiti.
[/quote]

Vjerujem u fundamente i odabirem dionice po fundamentima, no ne razumijem zašto misliš da će fundamenti odrediti dno ili vrh.

Crobex.SMD na Slowstoch,CCI,Williams

Dakle? Kaj bu onda?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Znamo svi dobro da će svijet brže izaći iz krize nego mi. U tom izlasku brodari će voditi jer su ipak vezani za vanjsko poslovanje i svjetsku krizu, a ne našu.
I dalje stojim pri tvrdnji da je ULPL-R-A i dalje "najeftiniji" brodar i da mi i dalje kaskamo za svjetskim brodarima.
Evo jedna usporedba brodara međusobno i prema Crobexu za zadnjih 1.g.
Evidentno je da brodari mogu odraditi daleko više!

@ maos

Slažem se s tvojim podugačkim izlaganjem 100% od riječi do riječi.
Samo nadao sam se da možda ja ne vidim nešto očigledno što se događa…
Ovako sve što si napisao odgovara TA i zdravoj logici pa i mojim razmišljanjima.
Trebalo bi u rikverc, a opet s ovakvim mizernim prometom može ga se s malo novca izmanipulirati…

@whitefresh

ok..hmm ovisno na koji period gledas oscilatore al ajmo rec da cemo ih promatrat s namjerom da odradimo malo dulji trend

kad vidimo redom oscilatore u oversold podrucju prvo sto treba napraviti je svrstat ih po jacini.Nema istu težinu jedan 60 minutni graf i jedan dnevni.
ako se recimo tjedni graf nalazi dulje vrijeme u preprodanom podrucju, tu vec treba hvatat pozicije u dionicama.

evo sad cu da ne ispadne da pametujem objasnit zasto sam (uz ogromnu pomoc Geronima) odrdio dobro prošla dva rasta..
kada sam krenuo ulazit , to je bilo negdje cca 1350 mozda cak i 1400 bodova, pocele su odvano stvarati se divergencije, al ne bilo kakve vec tjedne!.u tom padu imali smo bezbroj 60 minutnih grafova koje su ukazivale na rast, al u isto vrijeme tjedni su ukazivali na pad..kad se sve to ispravilo a tjedni je vrištao na sve strane kupi..poceo samulaziti.

mnogi su prilikom rasta kad je krenuo napravili upravo te greške..izlazili na 60 minutnimgrafovima zbog prekupljenog područja, a s druge strane nisu zapazili da dnevni daju kupovni signal, pa su izlazili zbog prekupljenih dnevnih, a nisu opet zapazili da tjedni daju kupovni signal..

za one koji zele odraditi pravi trend od mjesec dva rasta, 120-minutni i kraci oscilatori samo ih zbunjuju..izlaze na njihove divergencije, prekupljena podrucja u nadi da ce uhvatiti nešto 5 % jeftinije..NEMA OD TOGA KRUHA NA TRŽIŠTU.

Ako se npr 60 minutni MACD okine prema gore, dobijemo na histogramu nogicu, to je znak da se mozda sprema okidanje i dnevnog MACD-a ..gdje sad tu nastaje problem??? pa upravo u tome da je moguce da dolazi do lošije slike ako gledamo tada 60-minutni, jer je "odradio svoje" a dnevni tek krece..e onda "buregđije" navrat nanos bježe van a cude se kako to da tržište raste..
Sjecam se da smo prilikom proboja MACD na nultoj razini i prelaska u pozitivu imalijak otpor—tu su se cak i dnevni oscilatori uzdrmali, al tjedni je tek ulazio u kupovno podrucje…prema tome nemamo sto tražit izvan dionica..

VAŽNO
Na samom vrhu euforije negdje oko 2200 vec su i tjedni oscilatori pokazali ozbiljnu pregrijanost..prvi korak bi iz gornje price bio "šta nas briga kad mjesecni daje buy signal"….e vidite mjesecni je bio daleko od toga i tjedni nije imao podršku od mjesecnog kao što je on davao dnevnom.To je bio znak za izlaz!.Uz sve to nastaje totalna euforija, mnogi koji su cekali u kešu su pukli, ušli u tržišnu lavu i jednostavno izgorili..

Ovo je samo jedan mali dio iz oscilatora kako ih ocitavam…postoje mnoge stvari još koje treba uklopit i unutar oscilatora a i oscilatore povezat s drugim TA alatima, psihološkim stanjem tržišta, pa cak i foruma iako je to premali uzorak da bi ocjenio stanje i razmišljanje ljudi, jer umapmtite NEMA RASTA KAD SU SVI U DIONICAMA, NITI PADA KAD SU U KEŠU!!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



@whitefresh

ok..hmm ovisno na koji period gledas oscilatore al ajmo rec da cemo ih promatrat s namjerom da odradimo malo dulji trend

kad vidimo redom oscilatore u oversold podrucju prvo sto treba napraviti je svrstat ih po jacini.Nema istu težinu jedan 60 minutni graf i jedan dnevni.
ako se recimo tjedni graf nalazi dulje vrijeme u preprodanom podrucju, tu vec treba hvatat pozicije u dionicama.

evo sad cu da ne ispadne da pametujem objasnit zasto sam (uz ogromnu pomoc Geronima) odrdio dobro prošla dva rasta..
kada sam krenuo ulazit , to je bilo negdje cca 1350 mozda cak i 1400 bodova, pocele su odvano stvarati se divergencije, al ne bilo kakve vec tjedne!.u tom padu imali smo bezbroj 60 minutnih grafova koje su ukazivale na rast, al u isto vrijeme tjedni su ukazivali na pad..kad se sve to ispravilo a tjedni je vrištao na sve strane kupi..poceo samulaziti.

mnogi su prilikom rasta kad je krenuo napravili upravo te greške..izlazili na 60 minutnimgrafovima zbog prekupljenog područja, a s druge strane nisu zapazili da dnevni daju kupovni signal, pa su izlazili zbog prekupljenih dnevnih, a nisu opet zapazili da tjedni daju kupovni signal..

za one koji zele odraditi pravi trend od mjesec dva rasta, 120-minutni i kraci oscilatori samo ih zbunjuju..izlaze na njihove divergencije, prekupljena podrucja u nadi da ce uhvatiti nešto 5 % jeftinije..NEMA OD TOGA KRUHA NA TRŽIŠTU.

Ako se npr 60 minutni MACD okine prema gore, dobijemo na histogramu nogicu, to je znak da se mozda sprema okidanje i dnevnog MACD-a ..gdje sad tu nastaje problem??? pa upravo u tome da je moguce da dolazi do lošije slike ako gledamo tada 60-minutni, jer je "odradio svoje" a dnevni tek krece..e onda "buregđije" navrat nanos bježe van a cude se kako to da tržište raste..
Sjecam se da smo prilikom proboja MACD na nultoj razini i prelaska u pozitivu imalijak otpor—tu su se cak i dnevni oscilatori uzdrmali, al tjedni je tek ulazio u kupovno podrucje…prema tome nemamo sto tražit izvan dionica..

VAŽNO
Na samom vrhu euforije negdje oko 2200 vec su i tjedni oscilatori pokazali ozbiljnu pregrijanost..prvi korak bi iz gornje price bio "šta nas briga kad mjesecni daje buy signal"….e vidite mjesecni je bio daleko od toga i tjedni nije imao podršku od mjesecnog kao što je on davao dnevnom.To je bio znak za izlaz!.Uz sve to nastaje totalna euforija, mnogi koji su cekali u kešu su pukli, ušli u tržišnu lavu i jednostavno izgorili..

Ovo je samo jedan mali dio iz oscilatora kako ih ocitavam…postoje mnoge stvari još koje treba uklopit i unutar oscilatora a i oscilatore povezat s drugim TA alatima, psihološkim stanjem tržišta, pa cak i foruma iako je to premali uzorak da bi ocjenio stanje i razmišljanje ljudi, jer umapmtite NEMA RASTA KAD SU SVI U DIONICAMA, NITI PADA KAD SU U KEŠU!!

da.




Tako je majstore Conan, samo gdje ti vidis da je higher lows?
Razina 1500?

Ne znam. Ne mogu biti siguran ni da će biti higher. I ma koliko se tehničarima ne sviđalo mislim da će o tome ipak fundamenti odlučiti.
[/quote]

Vjerujem u fundamente i odabirem dionice po fundamentima, no ne razumijem zašto misliš da će fundamenti odrediti dno ili vrh.
[/quote]

Nisu burze pale zbog TA nego zbog fundamenata, leverage se nategnuo do kraja. Isto tako neće ni TA trajno dignuti cijene dionica. Ovaj "oporavak" svjetskog gospodarstva je rezultat pumpanja naštampanog novca. A kada bi se tako mogli rješavat problemi onda problema nebi ni bilo. Zaključak: ipak to netko mora platit, nema besplatnog ručka. Sam tajming dna slažem se spada definitivno u domenu TA, kao što će i oporavak cijena krenuti (ili je već krenuo) prije nego se poprave fundamenti. Ali ako fundamenti ne slijede onda dobiješ fini bull trap.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Crobex.SMD na Slowstoch,CCI,Williams

brankica ova divergencija me jako podsjeća na istu takvu skirvenu bikovsku za koju su se svi hvatali od 2000 pa na ovamo, se sjećaš?
…ima iste felere za mene, jako sumnjiva prva točka za povuć divergenciju, nije nikakav izražen vrh ni dno, a divergencija je skrivena i to se lako probija, ne bi nikako trgovo na ovo, prije jesam pa sam naučio lekciju.

odlična rasprava zadnjih 5 stranica, potrošio sam stotke za danas. [thumbsup]

Ovo što je govorio dizelaš – inače se posve slažem s nekoliko njegovih posljednjih postova – nije potrebno godinama otkrivati iskustvima na vlastitoj koži, nego koga više zanima ima fenomenalno obrađeno u knjizi Robert Miner: High probability trading strategies… usklađivanje više TF (time frame) itd.


@graziani
,
za dmsystem čak i Wilder, iako neupadljivo, kaže da mu je to najbolji od svih sistema koje poznaje… i ja sam ga detaljno proučavao, i u kombinaciji s još nekoliko jednostavnih sitnica mislim da je nepogrješiv za odrediti vrhove i dna… [bye]


@james
,
slažem se za taj prigovor u svezi divergencija, i još bih dodao, da još nije dovršeno formiranje drugog vrha, pa se za sad ni ne može govoriti o divergenciji kako je tu nacrtana. Tek kad barem 1-2 stupca (svijeće) budu u suprotnom može se reći da je to nekakav vrh i povlačiti divergencije…

New Report

Close