Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pogled na s&p 500 i crobex

ako nekome koristi informacija… sfera je započela sa dnevnim podacima… nije intraday ali ddf je i bitno da se vidi da se kreće 🙂 ako nekoga zanima: Vaš link



Maruška aj nacrtaj H&S na sp 500.Nekako mi nikako ne izgleda pa ni ne sliči na H&S graf SP.SP babulja 45 dana između 885-945 po meni je to zastranilo.Ipak padom ispod 870 desit će se ista stvar kao da je H&S formacija ode sp down ali pričekajmo još par dana.

30.06. sam vam stavila ovaj graf na ovu temu.
Probojem neklajna na 885 H&S će biti realiziran.Target 845.Sve ukazuje na pad.
Ključna razina potpore je na 875.
[/quote]

H&S potvrđen.
Ključna razina potpore od 875 pala bez borbe.
Slijedeći stop je na 865-867



poštovani moderatori

ispričavam se što zatrpavam ovaj prostor, al predlažem da odmoderirate brankicu, prvenstveno zbog konstruktivnog i kulturnog pisanja

podržavam ovaj prijedlog.
[/quote]
jeli zli, jel poceo p3?
[undecid]

ili petica

ili b od velikog B

ili C ( A poceo 2007, ovo sad kratko bilo B i sad C) prekratko i preslabo bi bilo B

ili DAJ BOG da je dvojka

Aj malo mašte, kad vec nemremo sa sigurnoscu nikaj rec

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




Maruška aj nacrtaj H&S na sp 500.Nekako mi nikako ne izgleda pa ni ne sliči na H&S graf SP.SP babulja 45 dana između 885-945 po meni je to zastranilo.Ipak padom ispod 870 desit će se ista stvar kao da je H&S formacija ode sp down ali pričekajmo još par dana.

30.06. sam vam stavila ovaj graf na ovu temu.
Probojem neklajna na 885 H&S će biti realiziran.Target 845.Sve ukazuje na pad.
Ključna razina potpore je na 875.
[/quote]

H&S potvrđen.
Ključna razina potpore od 875 pala bez borbe.
Slijedeći stop je na 865-867
[/quote]

Ipak se teške borbe vode na 875.


@kerefek

jeee….
pa nije sad to bas tako lako.

1. pogledaj zadnjih par svijeca i vidjeti ces potvdenu promjenu trenda na svijecama.
duga crvena, doji, duga zelena u preprodanom podrucju…
2. retarce od 61,8% i odbijanac prema gore
3. ameri ne probijaju liniju 880 i ne potvrduju HS, cak imaju i bikovksu divergieciju za danas.

to su solidni argumenti za rast.

za pad:
1. probijena druga linija postotne promjene trenda na crobexu i vec treci dan smo ispod nje…
2. HS na crobexu potvrden sa targetom na 1500.
3. ameri dosta dugo testiraju 880 i postoji ozbiljna sansa da zivci popuste pa da odu dole.
4. DAX izgleda lose

to su solidni argumenti za pad.

pa ti vidi…

evo, sad je sp500 na 872…
za mene tu prica zavrsava.

zasto postavljate target sampona na 840?
po mome bi trebao biti na oko 805,,,




Maruška aj nacrtaj H&S na sp 500.Nekako mi nikako ne izgleda pa ni ne sliči na H&S graf SP.SP babulja 45 dana između 885-945 po meni je to zastranilo.Ipak padom ispod 870 desit će se ista stvar kao da je H&S formacija ode sp down ali pričekajmo još par dana.

30.06. sam vam stavila ovaj graf na ovu temu.
Probojem neklajna na 885 H&S će biti realiziran.Target 845.Sve ukazuje na pad.
Ključna razina potpore je na 875.
[/quote]

H&S potvrđen.
Ključna razina potpore od 875 pala bez borbe.
Slijedeći stop je na 865-867
[/quote]

Sta je je….. teta je bila u pravu i sa spixom i sa dlkv….
Dakle deca sotomaic i ostali opreznije ubuduce sa samponima, bili ste presigurni i presamouvjereni.
To se uvijek placa. Nazalost to prvo plate oni naivci koji ne znaju isfiltrirat ono bitno od nebitnog, drvo od sume.Boga mi pred 2 godine nisam znao ni ja. Valjda svi moraju proci odredjeni ciklus izobrazbe.

Teta samo tako dalje.

Scio me nihil scire

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Nisam tehničar nikakav al vidim da je sad sp500 ( 868 bodova)
jeli to dobro za Crobex

Hvala

Ipak odbijanac od 875 na S&P.RSI ispod 40 i MACD u još većoj negativi

imali su stvrano jake divergencije na 60 minutnom SPX, bilo je jedino pošteno da se odbiju.

evo jedna kratka obzervacija.. [smiley]

dosta se prica o HSu na SPX.
osobno sam veliki fan HS obrasca, jer se lijepo uklapa i u EWT pricu, a i prilicno je pouzdan.
na ovom nasem trenutnom, muče me 2 stvari.

1.cijela planeta gleda u taj HS i očekuje SPX na 840.kazu da treba ici suprotno od mase, iako sam se ja uvjerio da i masa zna biti katkad u pravu.

2.nedostatak volumena na breakoutu.osobno volim vidjeti pri proboju takvih obrazaca, kao i trokuta i klinova, snagu trenda.trenutno je nema, sto ne znaci da se mozda nece pojaviti.na grafu je obiljezen i jedan uzlazni klin, koji je, iako potvrdjen i prometom, propao, tj. cijena nije dohvatila target..slovom B sam oznacio brejkaute.

uzevsi u obzir i danasnju svijecu, ako sutra dobijemo jednu vecu zelenu, imat cemo bullish morning star, ili morning doji star. sto bi vjerojatno znacilo prebacivanje preko neklajna.dans smo imali povecan volumen, sto moze znaciti potvrdu HSa, ali i bottomiranje, buduci da je cijena isla iz minusa u plus.

mozda cak vaznije od samog HSa je, da li je ovo samo korekcija uzlaznog trenda, pa sada trazimo C od te korekcije, bilo da se on desio mozda cak danas,na 869, bilo da ga trazimo dolje na 840cca, ili novi padajuci trend.
u svakom slučaju, čini mi se da treba imati cetvere oci otvorene i da su mogu iznenadjenja s obje strane.ulazite u znanje,a narocito u oprez! [wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close