Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hm Hm dizelu sp je u side- wayu ne znaju ni oni kud će dok se kod nas prekinila linija trenda i tek sad možda uđemo u side- way.
Sp 666-956 45% up
crobex 1240-2292 85% up
sp 956-896 7% down
crobex 2292-1725 25% down
sp 666-896 35% up
crobex 1240-1725 38%up
Iz ovih podataka se vidi da pratimo donekle sp 500 ali se i vidi podatak kad se lansira crobex ekipa iz kvarta još dodatno naloži indeks da se stigne izać.Kad ekipa iz kvarta izlazi onda to bude ovako kako bude.

Maruška aj nacrtaj H&S na sp 500.Nekako mi nikako ne izgleda pa ni ne sliči na H&S graf SP.SP babulja 45 dana između 885-945 po meni je to zastranilo.Ipak padom ispod 870 desit će se ista stvar kao da je H&S formacija ode sp down ali pričekajmo još par dana.


Maruška aj nacrtaj H&S na sp 500.Nekako mi nikako ne izgleda pa ni ne sliči na H&S graf SP.SP babulja 45 dana između 885-945 po meni je to zastranilo.Ipak padom ispod 870 desit će se ista stvar kao da je H&S formacija ode sp down ali pričekajmo još par dana.

30.06. sam vam stavila ovaj graf na ovu temu.
Probojem neklajna na 885 H&S će biti realiziran.Target 845.Sve ukazuje na pad.
Ključna razina potpore je na 875.



nisam ja tehnicar, tebi niti do koljena meni su fundamenti drazi branci ali nevolim podcjenjivanje drugih ako svi imaju krivih prognoza daj mi reci sta se desilo sa zastavicom croba 2450…??branci i ti i ja znamo da smo mi preplitki za TA vidjelo se i kad smo rasli i sad kad padamo da su otpori tj sad potpore probijaju bez beda…na nasem trzistu postoje oni koji su blizi vatri i oni koji to nisu,tak da branci moja je TA pretpostaviti sto bi se moglo dogoditi da se iskoristi za podizanje croba ili obrnuto,mislim da sam sad nasao nesto sto bi se moglo iskoristiti,i to se nekako priblizava zato mislim da je nervoza medju akumulatorima malo je bed nema skrivenih naloga,opet mozda i grijesim branci nije prvi put ja to priznam…btw evo ti stotke od mene..

ok ajmo rec da smo mi preplitki, makar ja TA mogu radit vrlo uspjesno i na MIV-r-a…nelikvidnost nikako nije opravdanje za krivu procjenu, vec neznanje i neiskustvo
napravi Ta za sp500 i gotovo, crobi bu ti išao gdje i on.
[/quote]

De kompa nemoj pretjerivat, imo si ti izjava kad smo prvi put sa grobijem dotakli 2000-
2100 da je to dno jer ti tako kažeš pa izjave na dlkv cca 300 da skupljaš dugoročno itd….
Langsam malo da ti slava ne udari u glavu…..

ako se neko pita da li smo u bullu il bearu, đe smo hebate?

da li je 666 bilo apsolutno dno, zašto baš 666?

da li medvjedići ikad misle odustat, tj. prestat napadat?

da li će propast svijet, počet treći svjetski rat?

da li će se burze ikad oporavit?

slika uvijek govori 1000 riječi… samo što ne vidimo svi isto pa zato i je showshank na burzi! [smiley]



Super ti je ova slika imaš li još koju,…..[cool]

Sve je stvar psihe.....


Više ne bum radila analize Crobexa,sad idem rušiti strane indekse.
Gospon whitefresh je napravil lijepu analizu DAX-a pa reko idem i ja malo pogledati.
I evo kaj sam uočila.Osim kaj je gospon whitefresh dobro uočil flag,jedino kaj se ne slaže je nedostatak volumena na štapu zastavice.Ja sam uočila jedan savršeni kompleksni H&S u nastajanju.Volumeni odgovaraju,visok stupanj simetričnosti.Indeks zatvorio ispod EMA 51.RSI i MACD u banani.
U slučaju probijanja neklajna na 4680 target 4200

Brankica – sve dok dax ne završi ispod 4670 moguć je i obrnut H&S pa i trokut – što sve donosi rast. Nekako mi više miriše na ovaj scenarij.
Ako ništa drugo sutra očekujem prvo pad na početku trgovanja, a nakon toga rast daxa na oko 4790, te nakon toga mala korekcija (isto sutra raste sp 500).



Više ne bum radila analize Crobexa,sad idem rušiti strane indekse.
Gospon whitefresh je napravil lijepu analizu DAX-a pa reko idem i ja malo pogledati.
I evo kaj sam uočila.Osim kaj je gospon whitefresh dobro uočil flag,jedino kaj se ne slaže je nedostatak volumena na štapu zastavice.Ja sam uočila jedan savršeni kompleksni H&S u nastajanju.Volumeni odgovaraju,visok stupanj simetričnosti.Indeks zatvorio ispod EMA 51.RSI i MACD u banani.
U slučaju probijanja neklajna na 4680 target 4200

Brankica – sve dok dax ne završi ispod 4670 moguć je i obrnut H&S pa i trokut – što sve donosi rast. Nekako mi više miriše na ovaj scenarij.
Ako ništa drugo sutra očekujem prvo pad na početku trgovanja, a nakon toga rast daxa na oko 4790, te nakon toga mala korekcija (isto sutra raste sp 500).
[/quote]

Gospon Knecht,ne bih se složila sa vama.Ne vidim nikakvu mogućnost stvaranja obrnutog H&S, osim ako vi to nacrtate pa mi pokažete a drugo trokut koji ste nacrtali je padajući ispred kojeg su vrlo jasni beriš signali.Osim što imate mali H&S top, imate pad indeksa ispod uptrend linije i pad ispod EMA51.
Pad je po meni izvjestan.



Više ne bum radila analize Crobexa,sad idem rušiti strane indekse.
Gospon whitefresh je napravil lijepu analizu DAX-a pa reko idem i ja malo pogledati.
I evo kaj sam uočila.Osim kaj je gospon whitefresh dobro uočil flag,jedino kaj se ne slaže je nedostatak volumena na štapu zastavice.Ja sam uočila jedan savršeni kompleksni H&S u nastajanju.Volumeni odgovaraju,visok stupanj simetričnosti.Indeks zatvorio ispod EMA 51.RSI i MACD u banani.
U slučaju probijanja neklajna na 4680 target 4200

Brankica – sve dok dax ne završi ispod 4670 moguć je i obrnut H&S pa i trokut – što sve donosi rast. Nekako mi više miriše na ovaj scenarij.
Ako ništa drugo sutra očekujem prvo pad na početku trgovanja, a nakon toga rast daxa na oko 4790, te nakon toga mala korekcija (isto sutra raste sp 500).
[/quote]
Kolega,
graf koji ste postali je obrazac padajuceg trokuta. Za kratkorocno se ne usudjujem davati prognoze, ali dugorocnije iz ove slike je vrlo lako odrediti target!!!
Zao mi je sto je to pad, a ne rast. Ali to govori obrazac kojeg ste izvukli iz grafa.Moja preporuka, OPREZ!!!

"Istina je neotkrivena laž"

Slažem se – vidim, da nisu svi zaspali na ovoj temi. Ovo je padajući trokut, još bolji pokazatelj je H&S. Znači mali odboj prema gore, nakon toga na žalost korekcija negdje oko 4260.

Na 60 min.daxu negativna divergencija na rsi pritišće index na ispunjenje targeta rastućeg klina.S tim padom bi se učvrstila pozitivna divergencija na 2xstoch.,čime bi došlo do odbijanja i određenog rasta.

ja volim kad većina TA guru-a predviđa pad. to je do sad uvijek bilo dosta dobro…

I'LL BE BACK

New Report

Close