Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedino što TA ne može percipirati su tzv. crni labud događaji koje tržište ne može pokazati u indikatorima jer nikakvih indikacija nema.Ovdje vam govorim o prirodnim katastrofama,događajima tipa 9/11 u Americi.

9/11 nije prirodna katastrofa već je nešto što su "neki" znali isto kao što su "neki" znali za ostavku Sanadera. [bye]

Gospon veki, sami sebi skačete u usta.
Ako je, kao što vi kažete ,9/11 nešto što su "neki" znali isto kao što su "neki" znali za ostavku Sanadera, kak to da je američka burza pala tek nakon 11.9. a naša prije ostavke Sanadera?
[bye]


I na kraju ?????????????? Ima li nekakav zakljucak- kud ide Crobex u ponedjeljak….na gemist?

Ovisi o vremenu, ako počne padati jača kiša (jačine >51 mm/dan) u istočnoj Aziji rano ujutro između 3 i 4 po honkoškom vremenu, moglo bi dovesti prijepodne do velike poplave u jugozapadnom dijelu Indije, što će u startu napraviti ogromnu štetu na usjevima i Sensex bi mogao tada pasti za četvrt posto, čime bi probio neckline i otišao u minus 6%, a to bi izazvalo strepnju na europskim burzama čiji bi indeksi odmah po otvaranju pali 3 do 3,2%, dočim bi Crobex refleksno odgovorio padom od 5,2%.

Ako pak ne počne padati jača kiša, ništa od prirodne katastrofe niti lanca širenja negativne vibre i Crobex će porasti. Znači prati samo meteorološku prognozu. TA ti je inače tak jasna, uključuje sve ove fenomene u obzir. Samo moraš znat dobro čitat.

P.S. Ima jedan čovjek u Nepalu koji je toliko načitan u TA da zna bez problema odrediti targete za svaku dionicu za idućih 16 godina. Osim ako ne dođe do neke prirodne katastrofe, tada malo mijenja count, ali ne fula previše. Inače ima 206 godina i zna letit.



Jedino što TA ne može percipirati su tzv. crni labud događaji koje tržište ne može pokazati u indikatorima jer nikakvih indikacija nema.Ovdje vam govorim o prirodnim katastrofama,događajima tipa 9/11 u Americi.

9/11 nije prirodna katastrofa već je nešto što su "neki" znali isto kao što su "neki" znali za ostavku Sanadera. [bye]

Gospon veki, sami sebi skačete u usta.
Ako je, kao što vi kažete ,9/11 nešto što su "neki" znali isto kao što su "neki" znali za ostavku Sanadera, kak to da je američka burza pala tek nakon 11.9. a naša prije ostavke Sanadera?
[bye]
[/quote]

Daj nemoj biti naivan. Pala je jel su mali nahrupili (i veliki koji nisu trebali znati) kao kod nas, a pravi igrači su izašli puno ranije ne praveći buku i halabuku. Neki su sami priznali pred TV kamerama da su znali tri dana prije ali su šutjeli, a što tek sa "onima" koji su znali i mjesec dana prije.
[bye]



I na kraju ?????????????? Ima li nekakav zakljucak- kud ide Crobex u ponedjeljak….na gemist?

Ovisi o vremenu, ako počne padati jača kiša (jačine >51 mm/dan) u istočnoj Aziji rano ujutro između 3 i 4 po honkoškom vremenu, moglo bi dovesti prijepodne do velike poplave u jugozapadnom dijelu Indije, što će u startu napraviti ogromnu štetu na usjevima i Sensex bi mogao tada pasti za četvrt posto, čime bi probio neckline i otišao u minus 6%, a to bi izazvalo strepnju na europskim burzama čiji bi indeksi odmah po otvaranju pali 3 do 3,2%, dočim bi Crobex refleksno odgovorio padom od 5,2%.

Ako pak ne počne padati jača kiša, ništa od prirodne katastrofe niti lanca širenja negativne vibre i Crobex će porasti. Znači prati samo meteorološku prognozu. TA ti je inače tak jasna, uključuje sve ove fenomene u obzir. Samo moraš znat dobro čitat.

P.S. Ima jedan čovjek u Nepalu koji je toliko načitan u TA da zna bez problema odrediti targete za svaku dionicu za idućih 16 godina. Osim ako ne dođe do neke prirodne katastrofe, tada malo mijenja count, ali ne fula previše. Inače ima 206 godina i zna letit.
[/quote]

Kaj vele bikovske divergencije,gospon hangar i kak ide odbijanac na Dalekovodu?
Bute i vi jedanput nekaj pogodili, još ste mladi.
Ili možda da probate loto.
Makar mislim da vi ni na Loto 7/7 ne bi pogodili sedmicu

Na DAX-u je formirana bearish zastavica – jedan od najpouzdanijih obrazaca u TA.
3 su bitne stvari za vrlo visoku pouzdanost realizacije targeta:
Vrijeme formiranja – savršeno, manje od 3 tjedna treba biti
Treba prethoditi oštar pad – prethodio je
Volumen – da ne objašnjavam sad kakav treba biti, povukao sam crte na grafovu pa se može zaključiti. Nije najsavršeniji, ali može proći.

Što se tiče Crobexa, IMHO naravno, prilično je jasno da je u downtrendu. Kupovati u takvim uvjetima, pogađanje od koje razine će se odbiti, je vrlo rizično – hvatanje noževa u padu. Rijetko kome uspije, mnogi se jako opeku. Tu su izgledi protiv tebe.
Naravno da ćeš nekad i pogoditi, ali nipošto nedaje zadovoljavajuću razinu potencijalnog dobitka u odnosu na rizik. Drugim riječima, preveliki je rizik u odnosu na ono što možeš dobiti.

Ja ne znam dejtrejdati, priznajem. Pokušavao sam, ali nikako nisam našao neku strategiju s kojom bi nakon nekoliko trejdova bio u plusu. Svaka čast onima koji su uspješni u tome.

Zato se ja držim, ajmo reći, srednjoročnog (2 tjedna i više) perioda. To je puno lakše, manje potrebnog vremena, manje stresa, manje rizika, a potencijalna dobit nije ništa manja, dapače.

No svak ima svoju strategiju, zar ne? [smiley]

Ups, ode ovaj post u drugom smjeru 🙂
Prilog DAX.

Nisam opasan.

brankica kak ide onaj set salica koji si nam servirala na vrhu ovog vala,jel to bilo nesto kao i crob ispod 1000 samo tad si mozda bila na asku sad na bidu… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

u principu se slazem da treba stvoriti atmosferu kao da je sve crno jer se kamikaze stalno zalijecu i onda dobiju target od tehnicara koji je dobar,i ziher mislim da je dobar ali za sebe u prvom redu i onda prodaju i cekaju pad na taj target,i kad oni lijepo prodaju cekajuci pad u kesu tad se u principu dogadjaju odbijanci….veliki ne dizu niti spustaju crob tako da se njih nema za sto kriviti oni izadju na vrhu i cekaju u kešu da vide koliko ga kamikaze mogu spustiti,a onda kamike rade show kupe po 100 prodaju po 90 pa uzimaju po 80 da bi prodali po 70 itd onda dobiju ovak niske targete i izlaze cekajuci u kešu te niske targete i tek tad je vrijeme idealno za odbiti se,sta stvar je i kod dizanja croba veliki ga samo zacimaju prema gore tj kupuju s aska kad je vrijeme za prema gore ostalo kamikaze odradjuju ovi se opet istresu na vrhu i tak to funkcionira…..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


brankica kak ide onaj set salica koji si nam servirala na vrhu ovog vala,jel to bilo nesto kao i crob ispod 1000 samo tad si mozda bila na asku sad na bidu… [thumbsup]

Bile su samo dvije šalice.Janaf i Dioki.Janaf je bil realiziran doduše ne baš na velikom volumenu.I to se pokazalo kao tzv. false breakout.Kad sam vidjela da ne bu niš od toga sam tu na forumu napisala da niš od te šalice i da sam prodala Janaf.
A Dioki šalica nikad nije ni bila realizirana.
Dakle,gospon dodjoh kad ja dam nekakav uzorak na dionici uvijek napišem što se mora dogoditi da on bude realiziran.
Ako se to ne dogodi, ništa od uzorka.
U svakom slučaju odsad prepuštam tehničku analizu vama koji tak dobro kužite kak se to radi.
Sad vi dajte targete a "kamikaze" nek slijede ono kaj vi velite.
Puno sreće

nisam ja tehnicar, tebi niti do koljena meni su fundamenti drazi branci ali nevolim podcjenjivanje drugih ako svi imaju krivih prognoza daj mi reci sta se desilo sa zastavicom croba 2450…??branci i ti i ja znamo da smo mi preplitki za TA vidjelo se i kad smo rasli i sad kad padamo da su otpori tj sad potpore probijaju bez beda…na nasem trzistu postoje oni koji su blizi vatri i oni koji to nisu,tak da branci moja je TA pretpostaviti sto bi se moglo dogoditi da se iskoristi za podizanje croba ili obrnuto,mislim da sam sad nasao nesto sto bi se moglo iskoristiti,i to se nekako priblizava zato mislim da je nervoza medju akumulatorima malo je bed nema skrivenih naloga,opet mozda i grijesim branci nije prvi put ja to priznam…btw evo ti stotke od mene..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


nisam ja tehnicar, tebi niti do koljena meni su fundamenti drazi branci ali nevolim podcjenjivanje drugih ako svi imaju krivih prognoza daj mi reci sta se desilo sa zastavicom croba 2450…??branci i ti i ja znamo da smo mi preplitki za TA vidjelo se i kad smo rasli i sad kad padamo da su otpori tj sad potpore probijaju bez beda...na nasem trzistu postoje oni koji su blizi vatri i oni koji to nisu,tak da branci moja je TA pretpostaviti sto bi se moglo dogoditi da se iskoristi za podizanje croba ili obrnuto,mislim da sam sad nasao nesto sto bi se moglo iskoristiti,i to se nekako priblizava zato mislim da je nervoza medju akumulatorima malo je bed nema skrivenih naloga,opet mozda i grijesim branci nije prvi put ja to priznam…btw evo ti stotke od mene..

Nikoga ja ne podcjenjujem dok mene ne počnu napadati oni koji nikad niš u životu nisu pogodili.
Prelistajte si zadnjih mjesec dana na ovoj temi pa si pogledajte koji su to.
Ne znam o kakvoj zastavici na Crobexu pričate.

Više ne bum radila analize Crobexa,sad idem rušiti strane indekse.
Gospon whitefresh je napravil lijepu analizu DAX-a pa reko idem i ja malo pogledati.
I evo kaj sam uočila.Osim kaj je gospon whitefresh dobro uočil flag,jedino kaj se ne slaže je nedostatak volumena na štapu zastavice.Ja sam uočila jedan savršeni kompleksni H&S u nastajanju.Volumeni odgovaraju,visok stupanj simetričnosti.Indeks zatvorio ispod EMA 51.RSI i MACD u banani.
U slučaju probijanja neklajna na 4680 target 4200


nisam ja tehnicar, tebi niti do koljena meni su fundamenti drazi branci ali nevolim podcjenjivanje drugih ako svi imaju krivih prognoza daj mi reci sta se desilo sa zastavicom croba 2450…??branci i ti i ja znamo da smo mi preplitki za TA vidjelo se i kad smo rasli i sad kad padamo da su otpori tj sad potpore probijaju bez beda…na nasem trzistu postoje oni koji su blizi vatri i oni koji to nisu,tak da branci moja je TA pretpostaviti sto bi se moglo dogoditi da se iskoristi za podizanje croba ili obrnuto,mislim da sam sad nasao nesto sto bi se moglo iskoristiti,i to se nekako priblizava zato mislim da je nervoza medju akumulatorima malo je bed nema skrivenih naloga,opet mozda i grijesim branci nije prvi put ja to priznam…btw evo ti stotke od mene..

ok ajmo rec da smo mi preplitki, makar ja TA mogu radit vrlo uspjesno i na MIV-r-a…nelikvidnost nikako nije opravdanje za krivu procjenu, vec neznanje i neiskustvo
napravi Ta za sp500 i gotovo, crobi bu ti išao gdje i on.

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

New Report

Close