Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Brankice, ne mogu a da ne primjetim da me malo podsjećaš na Vlada… [cool]

bas sam to zakljucio sinoc.
cim se malo zacrveni evo nama down targeta.
plus, uvijek nizi target.

evo izazova za brankicu – cup sa handlom na sp500 i dji.
daj tu down target.
[proud]
[/quote]


@Tigrus

Da bi se uopće nešto moglo kvalificirati kao šalica mora trajati barem mjesec dana.Treba se dogoditi iz prethodnog uzlaznog trenda da bi bila kontinuacija i cijena mora narasti oko 30% u lijevi rub šalice.
Gospon Tigrus ovo vam definitivno nije cup and handle.
[/quote]

ok, prihvacam da je teoretski salica u trajanju od 2-3 mjeseca.

danas cemo vidjeti vrijedi li ovaj patern za manje periode od 2-3 mjeseca.

gotovo sam siguran da vrijedi, jer ako vrijede zastavice, zasto ne bi vrijedila i cup sa handlom?

ako nastavi rast – cup i handle vrijedi,
ako padne – cup i handle ne vrijedi.
[/quote]


NA S&P-u odbijanac od razine oko 896…a onda opet rast…

Slažem se.

I na sp-ju i na DAX-u formira se inverted H&S. Znači gore.


Na Dlkv pozitivne divergencije.

Sad vidim da sam stavila krivi graf. Ali isto kao sto se pozitivne divergencije pojavljuju na grafu od Crobexa pojavljuju se i na Dlkv kako je vidljivo na grafu kolege Hangera.

Interesantna su bila zadnja dva dana na dlkv usljed Ivo- uzeo- epizode Dlkv se odbio od 350,dan poslije trgovci u totalnoj zbunjozi prvo ga polupaju do 350 pa ga se počme skidati sa aska sve do 360.Danas bi bilo dobro da se odbije (doduše kako za koga [smiley]) od 350 i to jako,jer u protivnom ako zaglavi ispod 350 Pa-Pa do nekih 300 kn te kako reče brankica H&S.

Hoće li uptrend biti sačuvan? Nalazimo se na liniji, malo smo ga načeli ali to još nije dovoljno. Osilatori imaju još prostora za dolje ali to ništa ne znači. Izgleda da sve opet ovisi što će biti preko velike bare. Ipak je Amerika zamašnjak a svi ostali su kotačići u tom mehanizmu.

europćani danas u procesu formiranja dna. dax mora završiti flat formaciju na pico- i micro-skali.

nemam pojma hoće li odmah krenut rally ili će se na dnu ležati i čekati na američane.

mi danas branimo dvostruko dno.

Pametan, ako to želiš.

Na kojim je razinama dvostruko dno?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

1250


nemam pojma hoće li odmah krenut rally ili će se na dnu ležati i čekati na američane.

USA danas ne radi [angry]

Pucaju brane. Sve se urušava. Ivo je bio veliki čovjek

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!


Pucaju brane. Sve se urušava. Ivo je bio veliki čovjek


Možda ipak na 1650 za danas izdrži, ako ne eto nas na 1500, a i 1250 nije nedostižno. [bye] [bye]

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!



nemam pojma hoće li odmah krenut rally ili će se na dnu ležati i čekati na američane.

USA danas ne radi [angry]
[/quote]

znam.

znači da dva dana igru vodi DAX. sad ćemo vidjet da li su isključivo SPX-ov priljepak, ili znaju i sami nešto izvesti. ako ostanu ležat u zoni 4670-4700, onda znači da se čeka na amere u ponedjeljak popodne. dok ovo pišem, švabe ušli u zeleno, 4726. vidjet ćemo.

enivej, kinezi vuku mirno i sigurno, već su par dana fino zeleni. ameri su imali loš jobless, a on kod njih ima skoro religiozni status, to im je vjerojatno najvažniji pokazatelj. bilo je poprilično burno, i nije moglo doći do preokreta dok se nisu iskrcali svi paničari.

mi smo probili dno i sad tražimo novo dno. nije neka gadna panika i iskrcavanje, samo 10 milja, ali bilo je dovoljno…

relativno je bitno kako ćemo danas zatvoriti.

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close