Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

budd:

Dakle vi bi još 10% pada indeksa?

Ma nema više velikog padanja izdrži još 2-do 4 dana i to bi trebalo biti to.

Srce me boli prijatelju, sve rane su otvorene

Hell is Empty and all the Devils are Here


budd: ” Dakle vi bi još 10% pada indeksa? ” Ma nema više velikog padanja izdrži još 2-do 4 dana i to bi trebalo biti to.

NE bih se složio da nema velikog padanja, pogledajte vijesti iz amerike, nafta 112 dolara, poslovni rezultati koji se očekuju slabiji nego ikad!!!

Dow Jones indeks pao je 49 bodova ili 0,39 posto, na 12.527 bodova. S&P indeks pao je, pak, 0,81 posto, na 1.354 boda, dok je Nasdaq indeks izgubio 1,13 posto, te zaronio na 2.322 boda.

[color=blue]Ulagače je ponajviše razočaralo upozorenje United Parcel Servicea, najveće svjetske poštanske kompanije, da će zbog slabljenja gospodarstva i visoke cijene nafte poslovni rezultati tvrtke u prvom tromjesečju biti slabiji nego što se procjenjivalo. Dionica UPS-a pojeftinila je 3,7 posto, a pale su i cijene većine drugih dionica u sektoru transporta.[/color] Zbog toga je Dow Jones transportni indeks potonuo 3,5 posto.

Nastavi čitatiOglas:

“Pod pritiskom su i industrijski te građevinski sektor jer se ulagači plaše da će se posljedice krize na tržištu nekretnina proširiti na cjelokupno gospodarstvo”, kaže Stanley Nabi, potpredsjednik u tvrtki Silvercrest Asset Management.

[color=blue]Ulagače je uznemirio i rast terminske cijene barela nafte na rekordnih 112 dolara, što bi moglo povećati troškove poslovanja kompanija i tako smanjiti njihovu dobit[/color].

[color=blue]“Na tržištu počinje dominirati mišljenje da je situacija u gospodarstvu gora nego što se mislilo i sada su osnovna pitanja koliko će trajati i koliko će biti duboka recesija”, kaže Joseph Quinlan, strateg u Bank of America[/color].

Jučer su pale i cijene dionica u financijskom sektoru nakon što je Morgan Stanley upozorio da je u prvom kvartalu još jedan dio njegove imovine postao nelikvidan. Dionica te investicijske banke pala je 2,6 posto, a S&P indeks financijskog sektora 1,8 posto.

I na europskim su burzama u srijedu cijene dionica pale. FTSE indeks Londonske burze pao je 0,11 posto, na 5.983 boda. DAX indeks Frankfurtske burze izgubio je, pak, 0,75 posto, te zaronio na 6.721 bod
[bye][bye][bye]


naravno da ce padati pojedine dionice poslije ex dividend day kao sto su ernt (procjena) 12-13% ili ht (imam) oko 10%, i evo vam jednog razloga za pad indexa…

Razloga za pad indexa se može naću u svakom trenutku ako se hoće. A to se smišljeno i čini već 4 mjeseca. Nevjerojatno

Hell is Empty and all the Devils are Here

Potpora na 3300 je u našim glavama, pa s toga ćemo prodavat do
onda a tada valjda kupovat.
Više nego smiješno.

potpora je stoga što ima puno dugoročnih igrača koji su ušli na 3300.
do 3300 isplati im se prodavati.
ispod 3300 pritisak prodaje bi trebao značajno oslabiti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


vipy: ” naravno da ce padati pojedine dionice poslije ex dividend day kao sto su ernt (procjena) 12-13% ili ht (imam) oko 10%, i evo vam jednog razloga za pad indexa… ” Razloga za pad indexa se može naću u svakom trenutku ako se hoće. A to se smišljeno i čini već 4 mjeseca. Nevjerojatno

Hrvati trebaju uviditi da je burza jedna “psiholoska igra” i da najbolji pobjede (kao uvjek)
Zalit se …ne pomaze

nasdaq…moguci pad do 300 punkta a svedska burza(omx) moguci pad do 100 punkta

Nadam se da imam krivo…tu mislim na sve one sto su jos u svojim pozicijama…ali moze i biti prema Ewt

Vrijeme ce pokazat

cromi, onaj zadnji graf s vrhom 4. formiranim jučer mogao bi biti ok, naravno, kao jedna od mogućnosti?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Mislim da više zbog Amera mi nemamo što više padati jer smo za razliku od njih ugradili i moguću recesiju u UGANDI ali ako će oni padati nemojte očekivati kod nas rast.

SAM PROTIV SVIH


potpora je stoga što ima puno dugoročnih igrača koji su ušli na 3300. do 3300 isplati im se prodavati. ispod 3300 pritisak prodaje bi trebao značajno oslabiti.

Možda zato jer će se nudit imovina sa diskontom.
Jel neko od vas prodaje imovinu sa diskontom, jedino ako nije
zdravlje u pitanju?


cromi, onaj zadnji graf s vrhom 4. formiranim jučer mogao bi biti ok, naravno, kao jedna od mogućnosti?


@vlad

Ja ne spomenjujem dno Crobexa,niti spekuliram o njemu (iako imam moguce teoretsko dno)
Ja pratim podatke i kad bude dno vidit cu ga sa ewt-om

pozdrav

_za sada_izgleda da je vrh 4. bio jučer i da gazimo 5…
vidjet ćemo.
ponavljam graf kao temelj za buduće dorade/preinake.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Mislim da više zbog Amera mi nemamo što više padati jer smo za razliku od njih ugradili i moguću recesiju u UGANDI ali ako će oni padati nemojte očekivati kod nas rast.

upravo citam i htio sam isto to reci,neki dan sam rekao smanjivat ce se promet i ostajemo u granicama klina.Vjerujem da ce rast krenuti danom kad bude zadnji dan dividende gdje ce povuci sve gore na ogromnom prometu jer niko ne bude htio propustiti 9% dividende a od BF nema nista[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close