Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dno INGRE….otpor na 40 kn…ispod toga malo komada proslo….valjda su kooperanti isprodavali…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

brankica*

ajde lijepo te molim da staviš graf svoga viđenja sp500 ili dj.

hvala

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

dobro , vidim da su se neki dobro uplasili…
i vec se sipaju prognoze iz rukava kao da idemo prema 1000.
to je definitnvo dobar znak, jer je otprilike slican ali obrnuti sentiment ka i na 2300.

za brankicu:
ne moze ti se crobex zaustaviti na 1770.
ili ide gore ili ide do 1500.

samo su ta dva scenarija vjerojatna.

i dalje tvrdim da slijedi odijanac od ove razine 1880.
moze li netko biti ljubazan pa prikazati kako na teletraderu izgleda ovaj lokalni "triple bottom" na 1880 uz oscilatore MACD i SlowStoh.

tigrus upravo tako napokon se poceli prosipati targeti od nekih 1000,to je napokon dobar znak,zadnjih dana pratim sve ok ali nema katastroficara sto nikako nije dobro,sad kad su stigli meni osmijeh na lice…akumulacija je pri kraju nekako mi se cini moguca 2-3 dana mulja i to je to,doduse koliko sam pratio trgovinu nije gotova na svim dionicama…pozz

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Ingra.Megafon uzorak.Dvije mogućnosti realizacije uzorka.Prvi,Vrlo vjerovatno realiziran probijanjem potpore na 47.Druga opcija je realizacija probijanjem donje trend linije koja je kao što vidite načeta današnjim padom.CMF je potpuno propao što je vrlo loš znak jer znači da je na djelu veliko iskrcavanje,a RSI je pao ispod 30 što je vrlo beriš,CCI isto u slobodnom padu. U svakom slučaju ako se ovaj uzorak pokaže kao točan, target za dionicu Ingre je 25.


brankica*

ajde lijepo te molim da staviš graf svoga viđenja sp500 ili dj.

hvala

SPX.Moguće stvaranje H&S obrasca.Za sada sve izgleda lijepo i simetrično.Volumeni su savršeni.
RSI ukazuje na mogući pad ispod 50 što bi bilo beriš kao što možemo vidjeti u prvom krugu iz prvog mjeseca 2009.Uglavnom probijanjem neklajna na otprilike 890, target za SPX bi bio 840.


moze li netko biti ljubazan pa prikazati kako na teletraderu izgleda ovaj lokalni triple bottom na 1880 uz oscilatore MACD i SlowStoh.

ne moze ti se crobex zaustaviti na 1770.
ili ide gore ili ide do 1500.

samo su ta dva scenarija vjerojatna.

i dalje tvrdim da slijedi odijanac od ove razine 1880.
moze li netko biti ljubazan pa prikazati kako na teletraderu izgleda ovaj lokalni "triple bottom" na 1880 uz oscilatore MACD i SlowStoh.

može, može:
1776 je 50% od od ukupnog rasta (od 9.3.)

evo i crobex, ali uopće ne kužim gdje vidiš triple bottom?
i…
odbijanac završi na 2050-2060 (po nekim kolegama i niže), gledat ćemo svak svoj graf i reći- asti, pa ovo je desno rame, target 12xx

uzmi sve u obzir, nemoj biti baš tako isključiv

@dizel
odličan komentar za spx


@soni

žao mi je što smo se skoro počupali:) NHF

i jedan veliki "if" za futur
spx 400 = crobex 1040

(ne pišem da će, eto, baš tako biti i nikako drugačije, ali i ta je mogućnost otvorena)

Draga Brankice,da čovjek pogleda vaš graf i priložene indikatore ali pod pretpostavkom da nema pojma da se radi o ingri šta bi on zaključio?. Da ti pomognem malo,pa nebi zaključio ništa,ako je normalan.Dvije nasumično iscrtane crte,slova koja ne predstavljaju ništa,indikatori koji nam govore ništa,osim ovih crvenih krugića koji slici daju veću plastičnost pa u toj opskurnosti cijele situacije daje privid neke dinamičnosti.S TA stajališta-1,umjetnički dojam +1 ali samo zbog krugića.
Ok,evo moj graf ingre s MFI indikatorom za koji smatram da je u ovakvoj situaciji prigodniji jer je on indikator momentuma koji jest vezan za rsi ali uzima u obzir i volumen što je smatram u ovoj situaciji ingre jako važno.U ovakvim situacijama iz iskustva mfi se pokazao kao najbolji makar u kraćim vremenskim pomacima.

Graf 1
Dlkv je odradio puni ciklus koji je završio korekcijom negdje oko 380.Nakon korekcije pojavljiva se čekić koji sugerira rast i koji se desio ali danas zadnja svijeća nije nimalo ugodna i sugerira pad za sutra.Danas je DLKV završio taman na liniji trenda i sutra bilo kakvi pad cijene prekida se linija,no dobro ne mora se paničariti ali svakako postati oprezan.
Graf 2
Ako cijena padne ispod linije trenda cijene će se vrlo vjerojatno spustiti do 350-360,a ja i moja investicija dlkv bi moli dobiti formaciju srednji prst vrlo slična H&S [lol] Ako bi to bila formacija srednji prst mogući odbijanac do nekih 375-380 i tada novo testiranje 350-360.U ovom momentu opet se počinju pojavljivati lovist-lov te strmokliz do 300.
Graf 3
Eventualnim padam ispod 300 kn otvara se rupetina do 220 koja se pokazala već 2 puta da je tvrdo tvrdo dno i tada bi se konačno formiralo trostruko dno i jedan mega mega odbijanac.
Naravno za sve ovo treba vremena i ovo su velika nagađanja ali definitino se može složiti loša serija ako cijena ne ostane na liniji trenda.
Alternativni scenario
Cijena ostane iznad linije trenda drži i uživaj.
Ovo sad grafove što sam nadocrtavao stvarno sam se trudio izvuć najgore što sam mogao,stoga sam i dalje optimist bio je dlkv na 200 pa se vraćao.


Graf 1
Dlkv je odradio puni ciklus koji je završio korekcijom negdje oko 380.Nakon korekcije pojavljiva se čekić koji sugerira rast i koji se desio ali danas zadnja svijeća nije nimalo ugodna i sugerira pad za sutra.Danas je DLKV završio taman na liniji trenda i sutra bilo kakvi pad cijene prekida se linija,no dobro ne mora se paničariti ali svakako postati oprezan.


Potaknuli ste me pa sam i ja nesto nacrckao!
Mogucnosti su razne!!!!!


ne moze ti se crobex zaustaviti na 1770.
ili ide gore ili ide do 1500.

samo su ta dva scenarija vjerojatna.

i dalje tvrdim da slijedi odijanac od ove razine 1880.
moze li netko biti ljubazan pa prikazati kako na teletraderu izgleda ovaj lokalni "triple bottom" na 1880 uz oscilatore MACD i SlowStoh.

može, može:
1776 je 50% od od ukupnog rasta (od 9.3.)

evo i crobex, ali uopće ne kužim gdje vidiš triple bottom?
i…
odbijanac završi na 2050-2060 (po nekim kolegama i niže), gledat ćemo svak svoj graf i reći- asti, pa ovo je desno rame, target 12xx

uzmi sve u obzir, nemoj biti baš tako isključiv

@dizel
odličan komentar za spx


@soni

žao mi je što smo se skoro počupali:) NHF

i jedan veliki "if" za futur
spx 400 = crobex 1040

(ne pišem da će, eto, baš tako biti i nikako drugačije, ali i ta je mogućnost otvorena)

[/quote]

ma svjestan sam ja da je 1770 – 50 % retrace od ukupnog rasta.

ali ima jedan mali problem – a to je stopa postotne promjene trenda.

New Report

Close