Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dalekovod STD zahvaljujuci kolegici

Znaci trziste se ponavlja svaka cetiri dana…

Koliko sam shvatio ljudi su placali godisnje 30.000$ da bi naucili STD…[lol] [lol] [lol]

Mene ti demarkovi indikatori neodoljivo asociraju na (STD picajzle, boga ti cas se ceses ovdje, cas ondje)…..


[lol]

Scio me nihil scire

Kak je sad ovaj moj komentar amputiran kolegi samo picajzle znaju……

E sad ocito nist od onog sampona oko cijeg rezultata smo se neki dan gotovo pocupali.
Bit ce da su kolegice bile u pravu…

Ugodna vecer

Scio me nihil scire

Može li graf TA za Ingru? Odradila je dosta brzi pad sa 75 na 45 kn uz dosta velike promete i za očekivati je odbijanac-dno negdje na ovim razinama, pa ako netko "vidi" gdje bi to moglo biti? Hvala

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

jel to bearish harami na atpl na dnevnom??? Iako ne previše vjerojatan jer zadnja bijela nije baš uska???

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


Dalekovod STD zahvaljujuci kolegici
Znaci trziste se ponavlja svaka cetiri dana…
Koliko sam shvatio ljudi su placali godisnje 30.000$ da bi naucili STD…[lol] [lol] [lol]
Pozdrav!

pa daj nam reci kolega šta kaže graf, ovak sam brojeve si džabe krečio. [smiley]



Dalekovod STD zahvaljujuci kolegici
Znaci trziste se ponavlja svaka cetiri dana…
Koliko sam shvatio ljudi su placali godisnje 30.000$ da bi naucili STD…[lol] [lol] [lol]
Pozdrav!

evo link isto zahvali lijepo kolegici @sotomaic

http://www.4shared.com/network/search.jsp?searchmode=2&searchName=delta+phenomenon
pa daj nam reci kolega šta kaže graf, ovak sam brojeve si džabe krečio. [smiley]
[/quote]

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

@zxinfo zar nije bio skoro pa školski primjer bar što se tiče oscilatora za kupovne prilike pad ispod donjeg BB BB se razjapio kao nilski konj MCAD isto RSI pao ispod 30 SMA 50 se ukrstio sa SMA 200(još uvjek svi mislimo da smo up trendu) crobex pao u par dana za 15-ak posto, panika na sve strane =idealna prigoda za kupovinu.Tu sam negdi dokupljivao HT.Zapravo je ispalo trostruko dno ili tako nešto.
Zato ja govorim da se na TA treba oslanjati,svakako je treba uvažavati i nikako se bazirati na njoj(bar meni vjera još to ne dozvoljava)

@Nikson
pa baš i nije. Pošto je evidentan padajući trend, probijen je donji BB i tako dalje…. ali niti u jednom momentu nama kupovnog signala (osim ako baš čovjek ne smatra da je eto baš to izvrsna prilika za kupovinu jer je sve tako kako je 🙂 ) … ali koliki su rekli.. niže ne može. E pa moglo je, i otišlo je. Zato to nisu nikakvi kupovni signali. Ako me razumijete što želim reći.



Dalekovod STD zahvaljujuci kolegici
Znaci trziste se ponavlja svaka cetiri dana…
Koliko sam shvatio ljudi su placali godisnje 30.000$ da bi naucili STD…[lol] [lol] [lol]
Pozdrav!

pa daj nam reci kolega šta kaže graf, ovak sam brojeve si džabe krečio. [smiley]
[/quote]

Pozdrav!

ajd ponovit cu ti da ne trazis, al imas sve sam objasnjeno kroz zadnja 2-3 tjedna tu po forumu sam lijepio slikice. Necu sad ici u detalje – procitaj knjigu ima nekih 150 str i citka je skroz na skroz. Uglvnm w.wilder kupio od jednog lika patent i osnovao delta drustvo u kojem su bili direktori i clanovi; direktori su placali 30.000$ i njima je otkrivena tajna delte tj. naucili su ih kako se rjesava delta kroz svih pet delta frejmova (STD,ITD,MTD,LTD,SLTD), dok su clanovima prikazivali (otkrivali) samo rezultate. Delta je red iliti redosljed kojim se ponavlja povijest na trzistima.
Delta ti ne govori "ici ce to od 1500 do 2000" vec ti pomaze odrediti buduce vrhove i dna. I kao sto je W.wilder rekao LTD je najkorisniji jer pomocu njega ne mozes fulat smjer trenda dok rezultate najbrze vidis u STD na intra-day grafu.

U STD konkretno trziste se ponavlja svaka 4 dana(kao sto sam napisao). Da dobro ste culi svaka cetiri dana i tu dolazimo do malih komplikacija zbog toga sto je trziste otvoreno samo 5 dana u tjednu i zato postoje one duple obojane linije.

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

@Nikson
Još bih se jednom osvrnuo na tvoj "zaključak" i značenje tehničke analize.

Ne znam tko je to još mislio i vidio da smo u UP trendu! Samo dvije linije trenda pokazuju isto.
Ja ne govorim da TA mora biti "životna filozofija" ali da govori… govori i te kako.

Stoga sam još jednom nacrtao istu situaciju Crobexa u to doba. Oba trenda su negativna, probijen je otpor (prije testiran dva puta) …

I na kraju, naravno da svatko ima pravo na svoje mišljenje i stav o analizi ili bilo čemu drugom u životu. Ali iznijeti svoj stav je jedno a dati konkretan naputak nekome da napšravi nešto je sasvim deseto. A sjetimo se samo u to doba, niti se baš govorilo o dionicama, niti su ljudi koristili analize baš… znaći… čisto navođenje (naravno naivnih koji se daju).




Dalekovod STD zahvaljujuci kolegici
Znaci trziste se ponavlja svaka cetiri dana…
Koliko sam shvatio ljudi su placali godisnje 30.000$ da bi naucili STD…[lol] [lol] [lol]
Pozdrav!

pa daj nam reci kolega šta kaže graf, ovak sam brojeve si džabe krečio. [smiley]
[/quote]

Pozdrav!

ajd ponovit cu ti da ne trazis, al imas sve sam objasnjeno kroz zadnja 2-3 tjedna tu po forumu sam lijepio slikice. Necu sad ici u detalje – procitaj knjigu ima nekih 150 str i citka je skroz na skroz. Uglvnm w.wilder kupio od jednog lika patent i osnovao delta drustvo u kojem su bili direktori i clanovi; direktori su placali 30.000$ i njima je otkrivena tajna delte tj. naucili su ih kako se rjesava delta kroz svih pet delta frejmova (STD,ITD,MTD,LTD,SLTD), dok su clanovima prikazivali (otkrivali) samo rezultate. Delta je red iliti redosljed kojim se ponavlja povijest na trzistima.
Delta ti ne govori "ici ce to od 1500 do 2000" vec ti pomaze odrediti buduce vrhove i dna. I kao sto je W.wilder rekao LTD je najkorisniji jer pomocu njega ne mozes fulat smjer trenda dok rezultate najbrze vidis u STD na intra-day grafu.

U STD konkretno trziste se ponavlja svaka 4 dana(kao sto sam napisao). Da dobro ste culi svaka cetiri dana i tu dolazimo do malih komplikacija zbog toga sto je trziste otvoreno samo 5 dana u tjednu i zato postoje one duple obojane linije.

[/quote]

komplikacije nastaju i zbog neradnih dana (vikenda, praznika, itd.) koji bi se trebali računati iako to na prvi pogled izgleda neintuitivno…

jesi ti u one svoje grafove i to ukalkulirao?

baj d vej, slično nešto radi i carolan sa svojim spiralnim kalendarom, samo što on još u cijelu priču ubacuje i fibo…

Disklejmer: kao i svaka metoda određivanja ciklusa, i delta fenomen ima korisnost ograničenu time što vrhovi i dna uopće ne moraju pasti na očekivani datum… ko god se želi pozabavit delta-fenomenom, prvo savjetujem neku dobru knjigu o ciklusima, kao npr. Hursta.



@zxinfo
zar nije bio skoro pa školski primjer bar što se tiče oscilatora za kupovne prilike pad ispod donjeg BB BB se razjapio kao nilski konj MCAD isto RSI pao ispod 30 SMA 50 se ukrstio sa SMA 200(još uvjek svi mislimo da smo up trendu) crobex pao u par dana za 15-ak posto, panika na sve strane =idealna prigoda za kupovinu.Tu sam negdi dokupljivao HT.Zapravo je ispalo trostruko dno ili tako nešto.
Zato ja govorim da se na TA treba oslanjati,svakako je treba uvažavati i nikako se bazirati na njoj(bar meni vjera još to ne dozvoljava)

kompa, sorry al to je jaaako daleko od školskog primjera i "idealne prigode za kupovinu"… nakon masovne distribucije i nakon što mjesecima crobex nije mogao napraviti breakout prema gore, konačno napravi breakout prema dolje, i tebi to izgleda kao idealna prilika za ulaz? upravo tako bi razmišljao fundamentalist, ali ne i tehničar…

čisto radi objektivnosti, dotični dan predstavlja odličnu priliku za DEJTREJDERA. panika, pad, ulaz i prodaja na kraju dana nakon što se dogodi mali odbijanac…

New Report

Close