Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na dax-u poništene negativne divergencije.Na spx-u rastom povrh 928,također bi se poništile – divergencije.

a na DAX-u imamo i model obrnuti H&S kojem je probijen vrat,

al je nakak prost pa ne preporučam gledanje mlađima od 18:)

rast do 4990?


Na dax-u poništene negativne divergencije.Na spx-u rastom povrh 928,također bi se poništile – divergencije.

SPX potrgo RSI i MACD medvjeđu, a Momentum i MACD histogram još stoje.



Na dax-u poništene negativne divergencije.Na spx-u rastom povrh 928,također bi se poništile – divergencije.

SPX potrgo RSI i MACD medvjeđu, a Momentum i MACD histogram još stoje.
[/quote]

jel to MUU MUU?

I'LL BE BACK




Na dax-u poništene negativne divergencije.Na spx-u rastom povrh 928,također bi se poništile – divergencije.

SPX potrgo RSI i MACD medvjeđu, a Momentum i MACD histogram još stoje.
[/quote]

jel to MUU MUU?
[/quote]
a 2:2 je, igraju se produžeci do 930. [undecid]


Vrijedi li na Zagrebačkoj burzi tehnička analiza?
http://www.seebiz.eu/hr/burze/vrijedi-li-na-zagrebackoj-burzi-tehnicka-analiza%3f,49453.html

Eto još malo o članku i svemu što ide uz taj članak, tj o autoru, od mene. Toliko me "razljutio" da moram još malo o tome pisati.

Podsjetimo se malo izjava G. Petrova od prošle godine:

Vaš link

Zagreb, 22.01.2008., 19:50 | Dnevnik.hr

Između ostalog piše: "Petrov smatra da je današnji pad cijena dionica pogodovao svakome tko vjeruje da će se tržište stabilizirati.
‘Racionalni investitor u svakom slučaju kupuje onda kad je jeftino’, istaknuo je Petrov koji vjeruje kako je upravo danas bio takav dan, te da su mnoge dionice, a među njima i HT-ova, bile ispod svoje realne vrijednosti."

Da se podsjetimo – 22.01.2008.: CROBEX Close=4518,41, HT-R-A Close=313,00, da ne nabrajamo dalje.

Dakle, BRAVO Petrov! I da, tehnička analiza ti je skroz bezveze. Samo se ti drži Buy & Holda i sve će biti u redu na dugi rok. Ali na dugi rok svi smo mrtvi, reče jedan poznati ekonomist…

Nastavno na post od malo prije…. i tvrdnju o tome kako TA ne valja, te kako "pametni investitori trebaju kupovati kada je jeftino". U datom momentu ne bi trebalo kupiti "niti pod razno" pošto vidimo nekloliko izrazitih signala (za NE KUPITI). Da ne idemo previše u dubinu, par dana prije-poslije dana kad je bio spomenuti trenutak za kupnju (prema autoru koji kaže da TA nevalja) bilo je 10-tak SELL signala (mislim da ih nema smisla nabrajati) 🙂

Drugim riječima, zar je u interesu ljudima ogaditi tehničku analizu te im inputirati kako je dobro kupiti odnosno prodati…. ili bi bilo bolje upoznati ih sa analizama (kako tehničkom, tako i fundamentalnom), njihovim znaćenjem, a ujedno objektivno iznositi činjenice (a ne paušalne izjave)?

U navedenom članku svaka čast izjavi Karduma "Ne mogu još reći da li će cijene rati ili padati" 🙂 Majstor PR-a… ali zato i je tamo gdje je. A ne davati paušalne izjave.. koje su se BTW pokazale izuzetno krivima.

Eto i slikica iz tog vremena…. da se analiziraju signali… toliko o tome kako je tehnička analiza loša i kako ne valja za ništa….

Može li koji lagani komentar uz predočene slike?


Ovdje upišite svoj komentar…

Skrivena bikovska divergencija + istovremeno buy signal na Atlanskoj:

Dalekovod STD zahvaljujuci kolegici

Znaci trziste se ponavlja svaka cetiri dana…

Koliko sam shvatio ljudi su placali godisnje 30.000$ da bi naucili STD…[lol] [lol] [lol]

Pozdrav!

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo



Ne bi se složila.Meni tehnička analiza govori što kupiti a ne fundamentalna, isto tako mi govori i što prodati.Meni je potpuno svejedno koju dionicu kupujem kad kupujem po TA.Da li oni imaju za kruh ili im prokišnjava krov meni i TA je potpuno svejedno.
Ova vaša opaska o "pametnijim" tehničarima je promašena.Tehničari ne gledaju fundamente jer su potpuno nebitni osim u slučaju buy and hold strategije koju tehničari ionako ne koriste.
Mene firma kao takva uopće ne interesira.Osim ako uzimam neku dionicu na duže vrijeme.
Šta mislite da trejderi prvo prouče koliki su P/E i EPS prije nego ulete i sat vremena kasnije prodaju?

Pa niste valjda sudjelovali u trgovini CRAL-a ili PUNT-a. I tamo je tehnička svašta "pokazala" samo što za tih sat vremena više nemate kome prodati to što ste kupili.
Loša vam je filozofija.
Pravi majstor ima set alata a vi kao da idete raditi kuću samo sa čekićem.
[/quote]

Dobro deca, pa nisam mislila na takve dionice isto kao što nitko ovdje nije mislio na takve dionice, i vi to znate.Govorim o bilo kojoj relativno likvidnoj dionici na ZSE.Ja sam najveće novce u zadnjih par mjeseci digla na BLSC i PODR kojima su fundamenti sve samo ne dobri i za koje znam da ih je možda 5% foruma kupovalo a ostali su kupovali one s fundamentima.
Dakle uopće nisam znala ništa niti o PODR niti BLSC niti su me zanimali, pogledala sam TA i kupila.Bilo je vrlo očito što se događa i skupljala sam u tišini.
U nekih sedam dana sam digla 35%na svakoj.Koji crni fundamenti,bik mamicu


Skrivena bikovska divergencija + istovremeno buy signal na Atlanskoj:

a zakaj je skrivena?

New Report

Close