Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vrijedi li na Zagrebačkoj burzi tehnička analiza?
http://www.seebiz.eu/hr/burze/vrijedi-li-na-zagrebackoj-burzi-tehnicka-analiza%3f,49453.html

Odgovor: To recimo nije istina, pitajte bilo kojeg "pametnijeg" tehničkog analitičara (koji ne smatra TA kristalnom kuglom, što očito autor članka smatra), dobiti ćete odgovor da je bitno pratiti i fundamente, pošto vam fundamentalna analiza govori ŠTO kupiti dok vam tehnička analiza daje odgovor na pitanje KADA kupiti.

[/quote]

Ne bi se složila.Meni tehnička analiza govori što kupiti a ne fundamentalna, isto tako mi govori i što prodati.Meni je potpuno svejedno koju dionicu kupujem kad kupujem po TA.Da li oni imaju za kruh ili im prokišnjava krov meni i TA je potpuno svejedno.
Ova vaša opaska o "pametnijim" tehničarima je promašena.Tehničari ne gledaju fundamente jer su potpuno nebitni osim u slučaju buy and hold strategije koju tehničari ionako ne koriste.
Mene firma kao takva uopće ne interesira.Osim ako uzimam neku dionicu na duže vrijeme.
Šta mislite da trejderi prvo prouče koliki su P/E i EPS prije nego ulete i sat vremena kasnije prodaju?

@daculo
evo: prazan, bijeli, log


Ne bi se složila.Meni tehnička analiza govori što kupiti a ne fundamentalna, isto tako mi govori i što prodati.Meni je potpuno svejedno koju dionicu kupujem kad kupujem po TA.Da li oni imaju za kruh ili im prokišnjava krov meni i TA je potpuno svejedno.
Ova vaša opaska o "pametnijim" tehničarima je promašena.Tehničari ne gledaju fundamente jer su potpuno nebitni osim u slučaju buy and hold strategije koju tehničari ionako ne koriste.
Mene firma kao takva uopće ne interesira.Osim ako uzimam neku dionicu na duže vrijeme.
Šta mislite da trejderi prvo prouče koliki su P/E i EPS prije nego ulete i sat vremena kasnije prodaju?

Fundamentalni podaci mogu biti tehničarima nešto poput mreže za spašavanje.

Kod kupnje "lošijih" poduzeća je veća vjerojatnost da nenadano izleti neka loša vijest i onda slijedi potop za imaoce dionice.

No tko voli rizik, neka slobodno i dalje ne obraća pažnju na poslovanje poduzeća.



@daculo

evo: prazan, bijeli, log


pozdrav!

ajd jos barem 2 tjedna znaci od 14.-15. svibnja ovaj lipanj ima 19 radnih dana.
U ovih 5 serija nisam siguran trebam barem 10.
privitak: dlkvd STD rekao bi 7 pivota po seriji al nisam siguran.

ps. hvala ti jos jednom

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Ovdje upišite svoj komentar…


Ne bi se složila.Meni tehnička analiza govori što kupiti a ne fundamentalna, isto tako mi govori i što prodati.Meni je potpuno svejedno koju dionicu kupujem kad kupujem po TA.Da li oni imaju za kruh ili im prokišnjava krov meni i TA je potpuno svejedno.
Ova vaša opaska o "pametnijim" tehničarima je promašena.Tehničari ne gledaju fundamente jer su potpuno nebitni osim u slučaju buy and hold strategije koju tehničari ionako ne koriste.
Mene firma kao takva uopće ne interesira.Osim ako uzimam neku dionicu na duže vrijeme.
Šta mislite da trejderi prvo prouče koliki su P/E i EPS prije nego ulete i sat vremena kasnije prodaju?

Pa niste valjda sudjelovali u trgovini CRAL-a ili PUNT-a. I tamo je tehnička svašta "pokazala" samo što za tih sat vremena više nemate kome prodati to što ste kupili.
Loša vam je filozofija.
Pravi majstor ima set alata a vi kao da idete raditi kuću samo sa čekićem.

@daculo, izvoli
ali s tim datumom mogu dobiti samo 30 min. (ne 15)

prazan

Po metodi autora priloženog grafa ,izgledan pad u toku dana.Poslije pada i poništenja negativne divergencije,izgledan rast pri kraju trgovanja ili sutra po otvaranju. [lol]

…pa mi smo danas završili i u plusu…hm…i to preko 1900…hmm…ovako cili tjedan po 0,80 pa nebi ni to bilo loše, s obzirom da oni koji čekaju pad kupuju…malo po malo ali ipak kupuju…zašto???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ovdje upišite svoj komentar…



Ne bi se složila.Meni tehnička analiza govori što kupiti a ne fundamentalna, isto tako mi govori i što prodati.Meni je potpuno svejedno koju dionicu kupujem kad kupujem po TA.Da li oni imaju za kruh ili im prokišnjava krov meni i TA je potpuno svejedno.
Ova vaša opaska o "pametnijim" tehničarima je promašena.Tehničari ne gledaju fundamente jer su potpuno nebitni osim u slučaju buy and hold strategije koju tehničari ionako ne koriste.
Mene firma kao takva uopće ne interesira.Osim ako uzimam neku dionicu na duže vrijeme.
Šta mislite da trejderi prvo prouče koliki su P/E i EPS prije nego ulete i sat vremena kasnije prodaju?

Pa niste valjda sudjelovali u trgovini CRAL-a ili PUNT-a. I tamo je tehnička svašta "pokazala" samo što za tih sat vremena više nemate kome prodati to što ste kupili.
Loša vam je filozofija.
Pravi majstor ima set alata a vi kao da idete raditi kuću samo sa čekićem.
[/quote]

U potpunosti se slažem sa vama! A vi Brankice ne lupajte bedastoće…. po tome bi ulazili u nelikvidne i loše kompanije iz kojih se nikada ne biste iskopali bez 2 metra zemlje iznad glave….



imali smo rast u 5 koraka, korekciju u 3…

sapienti sat!

živjeli vi u cashu – oročite! [wink]

ako ameri probiju 920 biti ce papreno.
a prema mojim analizama cini se da budu.

kod nas su dionice u debelo preprodanom podrucju a neke su ispale iz bollingera…
a prisutne su i bikovske divergencije na retrace od 50%-66% od rasta….

ps. navodno je kamata 5,05% na godinu u splitskoj banci.
nije lose, nije lose…
[thumbsup]
[/quote]

da….
ameri prosli 920.
slijedeci stop je 930, a ako njega prodju ide do 955.
930 je 61,8% fiba, ali probojem njega nema zapreka za potpuno ponistenje pada 955 do 880…

na 6 mjesecnom , 3 mjesecnom , 1 mjesecnom grafu se vide bikovske divergencije i ono meni bas lijepo izgleda…

New Report

Close