Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovo je procurilo dolje, mogao bi to biti loš znak.

nije procurilo, krivo je ucrtan taj klin.
ovak je ispravno i ide zasad po špagi.
[/quote]

Imaš drugačiju skalu…

Na ovoj tvojoj bi po meni ovako bolje pasalo.

Onda smo još uvijek unutar klina.


Molio bih bišljenje znalaza o današnjem kretanju za SP500.

Nisam znalac, ali dobar rast, jedno 2%.

DLKV H&S na dnevnom grafu.Svi volumeni odgovaraju a izgleda da bi i brejkaut mogao biti na dobrom volumenu danas.Osim ako ne bude.Target 320


Molio bih bišljenje znalaza o današnjem kretanju za SP500.

Pa za dan dva će biti oko 870.


Imaš drugačiju skalu…
Na ovoj tvojoj bi po meni ovako bolje pasalo.
Onda smo još uvijek unutar klina.

ista je skala, linearna.
pusti ovu prvu točku, ne treba ti, ne uklapa se, gledamo pad samo.


ista je skala, linearna.
pusti ovu prvu točku, ne treba ti, ne uklapa se, gledamo pad samo.

Dakle lako moguće da otkliže prema razinama 1700-1750 prije nego izađe iz klina?

evo i otpora:
glavni : 1880-1894
drugi: 1800-1770

ne želim nikako biti vladov odvjetnik, ali kad vidim tko ga napada, moram!
naravno da je od ovih razina moguć odbijanac
a malo veći od druge razine (ispod drugog otpora nalazi se i linija trenda koju pokušavate nacrtati već drugi dan)

sp: slijedi odbijanac (pa pad (jak otpor na 879))


evo i otpora:
glavni : 1880-1894
drugi: 1800-1770

ne želim nikako biti vladov odvjetnik, ali kad vidim tko ga napada, moram!
naravno da je od ovih razina moguć odbijanac
a malo veći od druge razine (ispod drugog otpora nalazi se i linija trenda koju pokušavate nacrtati već drugi dan)sp: slijedi odbijanac (pa pad (jak otpor na 879))
[/quote]

Znam na što mislite kolegice, na logaritamskoj se bolje vidi.Makar samo jedna dodirna točka.Ali definitivno slijedeći dodir na oko 1800



Molio bih bišljenje znalaza o današnjem kretanju za SP500.

Nisam znalac, ali dobar rast, jedno 2%.
[/quote]



Molio bih bišljenje znalaza o današnjem kretanju za SP500.

Pa za dan dva će biti oko 870.
[/quote]

hvala, a na cemu temeljite svoja ocekivanja?

Sotomaic, u jednom postu si rekla da otpada onaj dobar count jer je val 4 ušao u područje vala 1, ja sam našao u literaturi da postoji i ta mogućnost (vidim i Vlad na svom blogu radi isto to):
Wave 4 cannot overlap wave 1, except in diagonal triangles and sometimes in wave 1 or A waves, but never in a third wave. In most cases there should not be an overlap between wave 1 and A.


Molio bih bišljenje znalaza o današnjem kretanju za SP500.

ultrakratkoročno, kratkoročno, srednjeročno ili dugoročno?

kratkoročno, po svemu sudeći, izgleda da američani još nisu dovršili korekciju, i da bi mogla trajati još sljedeći tjedan. danas najvjerojatnije idu UP, ali to je samo za danas i najviše sutra.

zaključak baziram na tzv. "breadth" indikatorima, dakle na kinetičkoj energiji tržišta. izgleda mi da istovarivanje još nije gotovo do kraja, a od "velikih dečkih" nema ništa. već danima se pred kraj dana čeka konjica, a od nje ni traga. i sad su medvjedi nanjušili krv.

Sa EWT stajališta, najvjerojatnije izgleda da su odradili 1-2-3-4-5 na dolje i da danas rade B kontra-val. barem većina analitičara zastupa tu varijantu.

gledano globalno, još uvijek se ne zna da li je u pitanju bila primarna 2 ili "velika 4". Precher npr. smatra da je ovo bila primarna 2 i da je gotova. Neely najavljuje najveći horizontalni pad u povijesti amerike. ali oni su bukači, rade karijeru od najavljivanja nesreće, pa im se ne treba baš uvijek vjerovati.

ako je ovo ZAISTA na S&P-u bila primarna 2 i ako je gotova, i to takva slabašna i mlitava, onda je knele bio stvarno u pravu da će nam svima trebati atomsko sklonište.

@alibaba
da, to su pravila za preklapanje, zato smo Pluton i ja raspravljale o leading diagonal na ingri.

u drugom postu sam rekla da otpada dobri count, ali to je bilo za crobex:
padom ispod 1917 otpao je "dobri", jer se do 1917 moglo tumačiti ili kao 1 od(C)od 4 ili 2(5).
2(5) je otpalo, jer 2 ne smije ispod 1, a taj dan je pao do 1905, i ostala je samo ova loša varijanta da smo na pola korekcije, tj u C (od ABC-535)

New Report

Close