Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovane TA analitičarke i analitičari.
Svakodnevno pratim vaš trud da sa više ili manje uspjeha objasnite događaje i pojave i nelogično pretočite u koliko-toliko logično. Tako vas i sada lijepo molim da pokušate objasniti što se valja iza ovog nenadanog potonuća na Wall streetu danas popodne. Pa zar je moguće da će se trend preokrenuti u "sell" nakon toliko višemjesečnog truda da indexi budu tu gdje jesu ?

Po meni je nekako najlogičnija verzija da ljeto provedemo na nekakvoj krivudavoj "flat" liniji kakva se polako crta od početka lipnja, jer su se cijene dionica posljednjih mjeseci IMHO tek malo pomakle iznad nekakve minimalne vrijednosti i daleko su od onoga što su bile prije godinu-dvije. U konačnici, velika većina tvrtki i dalje radi, posjeduje jednaku imovinu, obrtna sredstva, ljudstvo (nešto manje doduše) i dalje rade, ostvaruje određeni prihod ili gubitak, ali se i dalje bore na tržištu, a nemali broj njih ima veću knjigovodstvenu od tržišne cijene, stoga je ovo za mene ipak nekakva minimalna razina cijena za većinu dobrih tvrtki. Tko se ne slaže neka pokuša osnovati tvrtku kako bi se i sam u to uvjerio.

Postoji li mogućnost da ljeto provedemo na liniji +/-5% (ukoliko ne bude nekih kataklizmičkih događanja već se budu redala ovakva neloša izvješća) ili treba očekivati pad veći od 5 % ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Nadajmo se, da neće biti proboja klina. Plutonice, sotomaic…komentari?


Nadajmo se, da neće biti proboja klina. Plutonice, sotomaic…komentari?

Pali su i ispod SMA200, a ni fibo potpora ih ne zaustavlja.
Hvala kolega Mimoza na grafu.
Ja sam i jutros rekla da korekcija Crobexa nije gotova i da ce ici do 1800 ako se ne zaustavi na magicnoj 1880 koja se svima toliko svida. Ali mi isto tako graf ne izgleda zavrseno i fali mi iza ove korekcije rast prema gore. Istina i na pojedinim dionicama su se javile pattern svijece. Na Ingri npr. doji star, ali valovi na Crobexu mi govore nesto drugo. Ingra ce se vjerojatno vrtjeti u podrucju konsolidacije kao sto je bilo nakon doji star na ozujskom dnu.

@pluton

ipak ce ici gore.
trazio sam bilo kakvu divergenciju i ipak se pojavila i to u preprodanom podrucju.
RSI je 30.

ufff…. super!
[smiley]

Ima još nade. Vjerovatno će ih zadržati ovaj obrnuti h&s.


Ima još nade. Vjerovatno će ih zadržati ovaj obrnuti h&s.

to je to sto se tice pada.
20 bodova je bio H&S velik.
to je odradeno.
plus divergencija…. hmmm, hmmmm….

ide gore sada.
[thumbsup]

Tako je Tigrus – ide to sada gore prema 970. [cool]


Tako je Tigrus – ide to sada gore prema 970. [cool]

nažalost red kraj trgovanja došlo je do proboja SP završio na 911,97 [sad]

Dečki i puce, grafičari i ostali slikari!
Lepo Vas prosim, jenu krasnu slikicu, uradak čak, za
a) JDPL
b) INGR
c) ak može MIV, VART, PUNT

rado bi se malo tješil, užival ili kaj već…..(Desni me dlan srbi, nebu dobro)
Gospona Stolnika bi lepo prosil da se ne meša. Fala

MiniBar

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

@zoki
koliko sam pratio raspravu potpora je bila na 911.80 sto bi znacilo da nije doslo pogledaj ponovno… pozz

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Tako je Tigrus – ide to sada gore prema 970. [cool]

Uf, uf ako se futuri ne skorigiraju do ujutro a bojim se da su visoko, prijatelju teško da će biti tolikog rasta. Prije bih rekao da ćemo i mi i oni sutra lagano kliznuti kako naši vele na PD dole.
LP

I very much love INGRA !!


ATPL prati čisti trokut TA.
Ako sutra ode dolje, potvrda odbijanja od gornje stranice.
Ako probije donju granicu trokuta, target je označen.

Trokut nije reversal pattern.

http://www.cmsfx.com/en/forex-education/online-forex-course/chapter-3-technical-tools/technical-analysis/triangles-wedges/

Symmetrical Triangle

A symmetrical triangle is indicative of a period of consolidation during an uptrend or a downtrend. The symmetrical triangle has a line of support that slopes upwards and a line of resistance that slopes downward. The triangle pattern yields to a breakout in the direction that corresponds with the trend beforehand, though not always.

New Report

Close