Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neznam na koji forum mislis jer ja pisem samo na ovom. Za EWT forum ocito treba pozivnica koju ja nisam dobila, pa ujedno nemam pristup na isti. Na slici valovi nisu oznaceni, teksta nema pa neznam sto je autor grafa htio reci, ali moj graf ne izgleda tako. Na tvom grafu mi fali val 5. Znaci nebi nakon 3 isli ravno gore nego bi uslijedio retracement sa 4 i onda 5 jos nize, i tek nakon toga dugogodisnji oporavak i ulazak u bull market.

[/quote]

Niti sam rekao sa kojeg foruma je graf, niti da je moj. [shocked]

Ne fali na ovom grafu ništa, dapače ranije je nacrtan i pokazuje duži period.

A što se tiče brojanja, ionako ćete ga još puno puta promijeniti s razvojem grafa.
Ewt je fantastičan…
[cool]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


i da, P2 na spx-u ne mora biti gotov ako je ovo samo 1. dio velikog cik caka. u tom slučaju korekcija 50% od zadnjeg rasta i još jedan takav cik cak do 1225.
(drugim riječima crobex na 3100)
ali to spada u kategoriju filozofskih razmišljanja,nema zapravo veze sa trgovanjem:)

P2 (ili primarni B) na S&P-u nije ni blizu gotov, ovo je ( za sada pretpostavljam) prije dio flata nego cik-caka (još uvijek 1.dio). Ako je P2 count uopće točan.

Korekcija inače po EWT-u može biti bilo kolika između 30 i 80% (čak i 95%) , logičnija je ipak veća korekcija ako je flat u pitanju (oko 70%), no moguća je i minimalna (oko 30%) ako je cik-cak u pitanju.

Treće je opet pitanje kada će doći korekcija…sumnjam da će svima biti vidljiva i očita, prije je moguće da će doći nezamijećeno…a isto tako i proći…jer kada bi svi bili u pravu svi bi zarađivali…

@
da, flat (mislim na jedno a napišem drugo)

na ovom mjestu gdje je sad možemo samo pričati o tome, zapravo ja vidim 52-48% šanse za spx na 400 i spx na 2500. (nisu još uvijek poništeni donji targeti)

ili još kraće:
stvarno ne znam:)

@Hanger

Razlog sto sam mislila, a jos uvijek nisam sigurna da smo u valu 4 je zato sto Prechter u svojim analizama kaze da su Europski indeksi u 4 valu. Da mi je cudno zbog izlaska iz kanala i zbog onog preniskog vala e, sto bi u tom slucaju predstavljao rast u prosincu (jer kako bi ga inace drugacije oznacio), cudno mi je. Postoje razlicite varijante:
1. Prechter je u krivu i Europski indeksi nisu u valu 4
2. Crobex ne slijedi Europske indekse

Bilo kako bilo rezultat je isti, past cemo jos nize od ozujka, i draga ekipo sa foruma dijelili vi jedinice ili pljuvali na pm necete zaustaviti pad indeksa, isto kao i sto indeks ne mozemo srusiti ni ja, kolegica Sotomaic ,Mrgud ili Hanger ako na forumu napisemo da ce indeks pasti jos. Bez grafa mislim da C moze zavrsiti na 1000 bodova sto je psiholoski jaka potpora, a tijekom 2001 se pokazao kao jak otpor.

evo slika uz tvoj tekst



I sada mi je odjednom dosao drugaciji count u glavi koji prilazem u prvom grafu. Stvarno je poceo flat u prosincu (expanded flat), a traje tako dugo i izasla je iz kanala zato sto je to primarna 2. Sto znaci da ako smo dobro izbrojali da je ovo iv val te da imamo jos v prema gore, iza toga uslijediti primarna 3 i dugogodisnji pad.

varijanta sa primarnom 2 i dugogodišnjim padom koji nas čeka nije realna. nemamo lufta za to ni bodovno ni vremenski. dok Dow Jones zaista može padati godinama (što najvjerojatnije i hoće), kod nas korekcija završava najkasnije do kraja sanaderovog mandata…

naši ciklusi su kraći nego američki. nismo svi doslovne kopije amera. pogledaj npr. brazil. dok su ameri padali već skoro godinu dana, brazil je rastao i rastao, i tek onda negdje pred jesen 2008 roknuo u onoj masovnoj globalnoj sinkroniziranoj panici. to ne može biti isti count.

dakle, dok je moguće da ameri rade višegodišnju primarnu 1-2-3-4-5, mi radimo ABC ili trokut (ABCDE).u slučaju cik-caka, naš C završava kad i njihova 3.
[/quote]

Imas pravo moguca je varijanta ABCDE, mogli bi se tako vuci do zime tako bi i vremenski uvjeti trajanja velikog B bili zadovoljeni. Recimo da je A trajalo 18 mjeseci, B bi od prosinca do cca kraja 11 mjeseca bi trajalo 12 mjeseci, i onda C otprilike 18 mjeseci. Prema tome smo negdje na jesen 2011 na dnu, a mozda i malo duzi vremenski budu B i C sa zavrsetkom na jesen 2012 tako da bi bio zaokruzen petogodisnji ciklus.

P.S Da me neki krivo nebi shvatili, necemo pravocrtno do tocke D.

@ Pluton
Hvala na grafovima i objašnjenjima.
Samo mala zamolba, sličice su dosta depresivne, pa bih zamolio za koji optimističniji graf u svrhu dizanja morala investicijske zajednice. [cry]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


@ Pluton
Hvala na grafovima i objašnjenjima.
Samo mala zamolba, sličice su dosta depresivne, pa bih zamolio za koji optimističniji graf u svrhu dizanja morala investicijske zajednice. [cry]

Pa iznjela sam ranije optimisticnu varijantu. Double zigzag do cca 2700 bodova.



@ Pluton
Hvala na grafovima i objašnjenjima.
Samo mala zamolba, sličice su dosta depresivne, pa bih zamolio za koji optimističniji graf u svrhu dizanja morala investicijske zajednice. [cry]

Pa iznjela sam ranije optimisticnu varijantu. Double zigzag do cca 2700 bodova.
[/quote]

Aposlije potop. Ja sam zadovoljan diskusijom i zato, još jednom hvala.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Uf dobro, napričali ste se o malo duguročnijim prognozama i u globalu se slažem te nije to loše. Ipak više volim prognozice za samo koji dan unaprijed. Pa tako za SP 500 dajem prognozu za dan dva na donji target 923, te popunjavanje onog starog gapa. Nakon toga moguć rast.

Tko je autor ovog grafa???



… I sada mi je odjednom dosao drugaciji count u glavi koji prilazem u prvom grafu. Stvarno je poceo flat u prosincu (expanded flat), a traje tako dugo i izasla je iz kanala zato sto je to primarna 2. Sto znaci da ako smo dobro izbrojali da je ovo iv val te da imamo jos v prema gore, iza toga uslijediti primarna 3 i dugogodisnji pad.

Zanimljivo.

Prije desetak dana, na jednom od foruma koji također raspravljaju o tehničkoj analizi, objavljen je graf na kojeg ovaj Vaš jako nalikuje.

Uistinu zanimljivo… [huh]

[/quote]

New Report

Close