Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Wave 1 must be an Impulse or a Leading Diagonal.
Wave 2 may be any corrective pattern except a Triangle.
No part of Wave 2 can more than retrace Wave 1.
Wave 2 must retrace Wave 1 by a minimum of 20%.
The maximum time for Wave 2 is nine times Wave 1.
Waves 1, 2 and 4 cannot overlap except by 15% of Wave 2 with leveraged securities, and then only for
a maximum of less than two days.

…itd.

oprosti Mrgude ali ne mogu te nikako pratiti
ewt radim prema Pretcherovoj knjizi, ne znam s kojom se ti služiš?

može 2 biti 9x duža u vremenu od jedinice
ali to nije bitno.
nije bio smisao mog 1. posta

trebam se samo strpiti i pratiti 2 stvari:
1. bodovi ne smiju pasti ispod 1917
2. zadnji val u pravilu može biti samo impuls ili ending diagonal. ako dođe do većeg obrata na vrhu 3(5), to nije (5)
i moj count da smo u 1(5)ne valja ništa:)


…I sada mi je odjednom dosao drugaciji count u glavi koji prilazem u prvom grafu. Stvarno je poceo flat u prosincu (expanded flat), a traje tako dugo i izasla je iz kanala zato sto je to primarna 2. Sto znaci da ako smo dobro izbrojali da je ovo iv val te da imamo jos v prema gore, iza toga uslijediti primarna 3 i dugogodisnji pad.

ako je primarna jedinica pokrila pad od 5400 na razine iz prosinca (mislim 1430), gdje bi nas ta dugogodišnja 3 morala dovesti? Koliko ispod nule? Ili samo do nule?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Hej plutonice morati ćeš ponovo korigirati te svoje counte. Kakav dugogodišnji pad, a slijedi za koji dan deblokada pregovora sa EU, da ne govorim o naznakama oporavka svjetskog gospodarstva, BDI-a, nafte itd.
Prije će biti jedinica do 3200, a onda mala korekcija na jesen i idemo dalje. [bye]

Noćas sam usnio prekrasan san ??
Moje odabrane dionice, najgore iz portfelja (danima nitko ne kupi niti jednu) porasle sto posto. Izgleda da sam od sreće vrištao i od veslja, a onda fljas…..budim se a žena … koliko si opet izgubio, i nemoj mi lagati jer će biti opet, pa zamahne onom svojom debelo ručetinom. Sav u znoju sišao sam dole i crtam, crtam i molim Boga da moje jadne dionice u ponedjeljak porastu barem 2%, ne moraju 10% kao one koje sam prodao, samo 2%….uh što bih bio sretan. Sotomaice legice moja, šalji mi tog Prechtera da vidim gdje sam pogriješio.
Teška ta TA a o EWT-u da i ne govorim. Od silnog brojanja valova glava me boli i zubi od one moje ,,, evo je dolazi .. Bok svima !!

I very much love INGRA !!



… I sada mi je odjednom dosao drugaciji count u glavi koji prilazem u prvom grafu. Stvarno je poceo flat u prosincu (expanded flat), a traje tako dugo i izasla je iz kanala zato sto je to primarna 2. Sto znaci da ako smo dobro izbrojali da je ovo iv val te da imamo jos v prema gore, iza toga uslijediti primarna 3 i dugogodisnji pad.

Zanimljivo.

Prije desetak dana, na jednom od foruma koji također raspravljaju o tehničkoj analizi, objavljen je graf na kojeg ovaj Vaš jako nalikuje.

Uistinu zanimljivo… [huh]

[/quote]

Neznam na koji forum mislis jer ja pisem samo na ovom. Za EWT forum ocito treba pozivnica koju ja nisam dobila, pa ujedno nemam pristup na isti. Na slici valovi nisu oznaceni, teksta nema pa neznam sto je autor grafa htio reci, ali moj graf ne izgleda tako. Na tvom grafu mi fali val 5. Znaci nebi nakon 3 isli ravno gore nego bi uslijedio retracement sa 4 i onda 5 jos nize, i tek nakon toga dugogodisnji oporavak i ulazak u bull market.


Hej plutonice morati ćeš ponovo korigirati te svoje counte. Kakav dugogodišnji pad, a slijedi za koji dan deblokada pregovora sa EU, da ne govorim o naznakama oporavka svjetskog gospodarstva, BDI-a, nafte itd.
Prije će biti jedinica do 3200, a onda mala korekcija na jesen i idemo dalje. [bye]

Kad radim analizu Crobexa smjestam ga u odnosu prema spx, dax, ftse. Crobi nema stogodisnju povijest da bi mogla reci da sad radimo veliko C. Da Ameri i Europa odraduju veliko C koje ih vodi nize od dna u ozujku ne tvrdim ja nego elliottovci na celu sa Prechterom, analiticari koji imaju preko 30 godina iskustva sa EWT. E sad kako cemo mi rasti dok Americki i Europski indeksi budu padali, stvarno mi je tesko zamisliti.


IGH i THNK sa flag uzorkom. U slučaju relizacije target za IGH je 3500, a za THNK je 1550.Potreban veći volumen na brejkautu.
Period konsolidacije na obadvije dionice ukazuje da je ovo samo predah prije nastavka dauntrenda.
Osim ako nije i obadvije dionice ne skoče up 25% u ponedeljak

Kaj god teta Brankice, ne mora to uopće biti bearish flag, zar ne vidiš primaran trend? Ako možeš nacrtati gdje tu vidiš uopće downtrend??? Ona jedna crvena svijeća?

Evo ja ću ti trend označiti lijepom roza bojom.
Jel te sada podsjeća na nešto drugo?

Ajde barem si u pravu što se tiče perioda konsolidacije…sada ostaje samo da vidimo što će biti prvo, 3500 ili 5500…

mrgude legendo dobro da nas barem netko uveseli. Ma jebeš dionice, ja sam puknuo 70% do sada ali život ide dalje. Ubi ženu to ti je moj savjet, moja već obješena. [wink] [angry]

o P3 smo raspravljali već skoro godinu dana i svima nam je bilo jedno u glavi: ako je do ožujka 09.završio 1. val, gdje je kraj valu 3?.ili da ne govorim o valu 5…debeli minus na indeksu.

ja sam odustala od te grande slike i mog viđenja crobexa u svemu tome (samo ću dodati, u prošlom bearu spx-a mi smo rasli),

ali naišla sam neki dan na objašnjenje P3 prema njihovom tržištu, koje je odgovor i na naše pitanje "gdje bi po tome bio kraj":

After all, most think that P3 needs to be a bigger point drop than P1.
It does not!
It need only be a more severe market drop in terms of downside extremes and market percentages. So if P1 chopped off 55% of the market, look for P3 to chop off maybe 65-70%! So a move from 1000 to 300 will achieve that indeed!
From 1000 to 300 (or even 400) is a severe move and will simply be devastating. Remember a move from 600 to 300 chops the market in half! From 500 to 250 does the same!

50% losses no matter at what level they occur are crushing. You all should know this.

So stop getting hung up in terms of "how much P2 should trace to allow for a proper P3 price move". That is simply the wrong way to look at it!
Remember form is what matters! It will look "correct" on my long term chart in log scale, don’t worry, it’ll look like a P3! And it will crush all like a P3….
Are you complacent? You should be, fear has been in decline since that fateful day in October….

And if none of this pans out, well, nevermind, I am just following the book.


Cesto smo se prepirali dali je ovo velika cetvorka ili 1 prema gore. Nedavno sam postala graf sa oznacenim valovima i prilazem ga opet kao drugog. Razlog zbog kojeg sam smatrala da rast u prosincu nemoze biti velika 4 najvise je bio zbog premalog retracementa u odnosu na val 3, kao i zato sto nije dosegnula podrucje prethodne iv. Oznacila sam iv kao triangle abcde, medutim znala sam da bas i nestima visina vala e koji je trebao uci u podrucje vala a,takoder je i Gavran dao tu primjedbu (prepisala sam to slaboscu naseg jadnog Crobija). U ozujku sam rekla da je to flat i da ce zavrsiti na 1695 jer je tako izgledalo prema padajucem kanalu medutim Crobi je nastavio rasti pa sam promijenila count da je val 3 zavrsio u prosincu, u count da je val 3 zavrsio u ozujku jer bi inace ta velika 4 previse trajala. Sto se je vise udaljavala od padajuceg kanala to mi je bilo cudnije. I sada mi je odjednom dosao drugaciji count u glavi koji prilazem u prvom grafu. Stvarno je poceo flat u prosincu (expanded flat), a traje tako dugo i izasla je iz kanala zato sto je to primarna 2. Sto znaci da ako smo dobro izbrojali da je ovo iv val te da imamo jos v prema gore, iza toga uslijediti primarna 3 i dugogodisnji pad.

Eto vidiš, ipak nema petog vala dolje…
Na EWT-u se ne smije nužno inzistirati na točno određenom countu i uvijek treba biti u startu otvoren za više opcija. Pretpostavljam da te je ovo koštalo određene zarade…

Za predviđanje (označavanje) događaja EWT-om treba imati strpljenja, ništa neće pobjeći i ništa se neće razviti brže nego što se do sada razvijalo. Obzirom da je korekcija na Crobexu trajala čitavih godinu i pol dana (18 mjeseci), ne može se ni očekivati da će (pretpostavimo) primarni B trajati samo 3 ili 4 mjeseca, pa da će se onda indeks srokati u primarnom C. Taj period primarnog B mora biti daleko duži…

Odmah ću u startu isključiti i mogućnost ekpandirajućeg flat vala. Dno treba shvatiti kao kraj velikog vala u ovom slučaju recimo primarnog vala A (ili eventualno ako imamo lude sreće dno cijelog cikličkog korektivnog vala). Ideja o ekspanding flatu je možda dobra, ali po meni velike promjene (veliki count) s ovakvim obratom trenda će se teško odražavati s ovakvim aberantnim oblicima valova…

I usput, Skovacinu odgovor, ako/kada dođe do primarnog C, Crobex se neće korigirati ispod nule. Ali korekcija se može odvijati i po principima postotnih omjera, a ne samo cjenovnih omjera…dakle u tom slučaju se neće indeks korigirati ponovo za 4000 bodova već za recimo 80% od trenutnog vrha…


I sada mi je odjednom dosao drugaciji count u glavi koji prilazem u prvom grafu. Stvarno je poceo flat u prosincu (expanded flat), a traje tako dugo i izasla je iz kanala zato sto je to primarna 2. Sto znaci da ako smo dobro izbrojali da je ovo iv val te da imamo jos v prema gore, iza toga uslijediti primarna 3 i dugogodisnji pad.

varijanta sa primarnom 2 i dugogodišnjim padom koji nas čeka nije realna. nemamo lufta za to ni bodovno ni vremenski. dok Dow Jones zaista može padati godinama (što najvjerojatnije i hoće), kod nas korekcija završava najkasnije do kraja sanaderovog mandata…

naši ciklusi su kraći nego američki. nismo svi doslovne kopije amera. pogledaj npr. brazil. dok su ameri padali već skoro godinu dana, brazil je rastao i rastao, i tek onda negdje pred jesen 2008 roknuo u onoj masovnoj globalnoj sinkroniziranoj panici. to ne može biti isti count.

dakle, dok je moguće da ameri rade višegodišnju primarnu 1-2-3-4-5, mi radimo ABC ili trokut (ABCDE).u slučaju cik-caka, naš C završava kad i njihova 3.

i da, P2 na spx-u ne mora biti gotov ako je ovo samo 1. dio velikog cik caka. u tom slučaju korekcija 50% od zadnjeg rasta i još jedan takav cik cak do 1225.
(drugim riječima crobex na 3100)
ali to spada u kategoriju filozofskih razmišljanja,nema zapravo veze sa trgovanjem:)

New Report

Close