Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako Nasdaq ide s 2400 na 2100, što če tek s crobexom biti kad smo mi konstantno u padu dok je nasdaq rastao[sad]


@mig

prema ewt-u, ako sam u pravu, min. dno je i dalje ca 3300.

vremenski rok je ovisan o trenutku dosizanja vrha 4.
ako smo ga već prešli, što je moguće, onda je moguće da smo jučer dotakli dno.
treba vidjeti razvoj situacije narednih dana.
ako još nismo, onda vjerujem u dno za max 20-ak dana.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ja jedino od svih likova vidim hiperbolicki paraboloid. On je interesantan jer ima lokalni minumum i lokalni maksimum u istoj tocki. Tako i CROBEX. Po jednima je ovo lokalni minimum, po drugima lokalni maksimum. Odo ja bacit grah. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

@ vlad
namještaš te valove svakak. [smiley]

U očekivanju Dna.
Život prolazi.

Nije bitno Dno. Bitno je padati …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


@ vlad namještaš te valove svakak. [smiley] U očekivanju Dna. Život prolazi. Nije bitno Dno. Bitno je padati …

Kad se govori o DNU !

Trazeci odredene podatke sakupio sam moje prijasnje poruke sto smatram dobrim savjetima
(i za mene samog -pokazi mi onoga sto nije napravio gresku kod trgovanja na burzi i ja cu mu se pokloniti)

————————————
7-10-2007 na moj novac

” PS Ne postoji niko na svitu ca ima 100 sigurne analize ali EWT_metoda je jedna od najboljih TA metoda.
Kao dugorocni daytrader mogu kazati da su potrebne 2 stvari za dobro poslovanje sa dionicama.
1)Dobra strategija(+ dobra metoda prognoziranja)
2 Stop loss nalog – nalog brokeru kojim se štitimo od većih gubitaka ili gubitka dobivenog ”

*100 sigurne =100% sigurne (izgubljen % kod poruke)

———————————-
29-1-2008 na moj novac
“Crobex: analiza ucinjena 9 dec 2007 je pokazala na moguci pad prema ca 4300”

————————————
13-2-2008 na poslovnom
“jos uvijek smatram da moze doc do nasdaq 2120 prije nego pravi veci Rast pocne.
Dali ce to bit tacno?NEZNAM…ja pratim dan po danom…minutu po minutu…nasdaq i Omxs30
…to je to ”

————————————
18-2-2008 na poslovnom
” Dno smatram ce bit kad nivo 2120 (nasdaq-2120 -o cemu sam pisao prije ) dode.
Ali to je za mene jedan dugorocan cilj.”

——————————————-
Specialno vaznost stoplossa smatram bi se trebalo uvest kao najvazniji dio sto jedan broker mora najaviti i objasniti dionicarima i fond-kupcima.Burze ne idu samo na gore i pitanje je kad ce doc onaj veliki pad … sto se diskutira u krugovima TA i Ewt experta.
Ovaj zadnji text nije po meni relevantan u ove dane…nego se radi o mnogo duzem vremenu (godinama) unapred

————————————
13-2-2008 na poslovnom
“jos uvijek smatram da moze doc do nasdaq 2120 prije nego pravi veci Rast pocne.
Dali ce to bit tacno?NEZNAM...ja pratim dan po danom…minutu po minutu…nasdaq i Omxs30
…to je to

[/quote]

I upravo ta naglasi svaki put kad postaš neki graf na ovom forumu, bit će manje nesporazuma. Tvoja analiza vrijedi svek dok nešto ne ukaže na promjenu, ti to primjetiš ažuriraš dobiješ novi rezultat koji će se vjerovatno poklapat sa novonastalom situacijom, ali većina koja prati ovu temu neće to vidjeti i eto ti problem.
Moj savjet tebi je da stavljaš samo dugoročne analize, jer ove kratkoročne ne stigneš ažurirat na vrijeme i samim tim nisu od neke koristi.
Ali eto možda samo ja tako mislim…….

Kalkulacija ima puno ali dno je na 3400 bodova i to je to. Sto se tice prognoza da ce nasdaq na 2120 to je izvan svake mogucnosti. Neznam samo na osnovu koje analize i logike je to postavljeno? Po meni ako se to dogodi onda nemozemo vise govoriti o oporavku – barem ne ove godine.


@ vlad namještaš te valove svakak. [smiley] U očekivanju Dna. Život prolazi. Nije bitno Dno. Bitno je padati …

naizgled.
ali, graf na str. 210 s točkama ABC identičan je u smislu točke početka i kraja s današnjim grafom.

u prvom slučaju sam rekao da je ABC kompletna korekcija.
sada je ta “kompletna korekcija” samo 3., posljednji dio korekcije.
a završetak je isti.

ova zadnja varijanta jako mi je izgledna.
tek sam danas vidio na rast.hr-u mogućnost izrade 5-ogodišnjeg grafa (uputio me geronimo).
na temelju tog grafa lako je bilo uočiti vjerojatnu konfiguraciju cijelog velikog ciklusa.

no, poanta ostaje ista:
dno za max 20-tak dana, najniže moguće dno ca 3300-

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo malo analiza. Novi val nam predstoji čini mi se.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


———————————— 13-2-2008 na poslovnom “jos uvijek smatram da moze doc do nasdaq 2120 prije nego pravi veci Rast pocne. Dali ce to bit tacno?NEZNAM...ja pratim dan po danom…minutu po minutu…nasdaq i Omxs30 …to je to
I upravo ta naglasi svaki put kad postaš neki graf na ovom forumu, bit će manje nesporazuma. Tvoja analiza vrijedi svek dok nešto ne ukaže na promjenu, ti to primjetiš ažuriraš dobiješ novi rezultat koji će se vjerovatno poklapat sa novonastalom situacijom, ali većina koja prati ovu temu neće to vidjeti i eto ti problem. Moj savjet tebi je da stavljaš samo dugoročne analize, jer ove kratkoročne ne stigneš ažurirat na vrijeme i samim tim nisu od neke koristi. Ali eto možda samo ja tako mislim…….
[/quote]

> potrosac

Pitanje je koliko je njih koji su bili na mojoj web-stranici i su citali,videli i culi(mp3) mene da kazem izmedu ostalog sledece:

“analiza ucinjena 9 dec 2007 je pokazala na moguci pad prema ca 4300”

Kad je ova analiza stvorena (ako se sjecam pravedno) je Crobex bio na ca 4900.

Moja tadasnja analiza je pokazala na rast Crobexa do 5100 i onda pad prema 4300.

Koliko njih je izaslo van iz pozicije kazimo kod (na primer) 5000 i cekalo nivo 4300(sto sam ja naveo)
Vjerovatno niko…posto nisu vjerovali da ce se to desit.

Od 4300 i na dole ja sam pokazivao na nove nize nivoe i naveo puno puta da je moguce dno Nasdaq ca 2120.

Sto ja pokazem intradyanalize to nebi smelo smetati onima koji imaju pravu strategiju,to jest:

2 Stop loss nalog – nalog brokeru kojim se štitimo od većih gubitaka ili gubitka dobivenog “[/b]

Kupovati dionice je lako ali vazno je znat princip trgovanja gde je stoploss najvazniji dio strategije.

Ali burza je psikologija i ona se sa svima nama neki put poigra. A nauciti od pogreska je najvaznije u zivotu.

Za sada sve sto imam kazat… a kao sto je Gann spomenuo ” vrijeme … je najvaznije ”

Sretno vam

E ovo je lipo vidt…….[thumbsup]
Drago mi je da napokon bez pljuvanja, ljutnje i pakosti svi zajedno komentirate……[proud]
Nadam se da je sada svima slika puno jasnija…….
Pozdrav…..[wink]

Sve je stvar psihe.....


Potrošač: ” ———————————— 13-2-2008 na poslovnom “jos uvijek smatram da moze doc do nasdaq 2120 prije nego pravi veci Rast pocne. Dali ce to bit tacno?NEZNAM...ja pratim dan po danom…minutu po minutu…nasdaq i Omxs30 …to je to ” ” I upravo ta naglasi svaki put kad postaš neki graf na ovom forumu, bit će manje nesporazuma. Tvoja analiza vrijedi svek dok nešto ne ukaže na promjenu, ti to primjetiš ažuriraš dobiješ novi rezultat koji će se vjerovatno poklapat sa novonastalom situacijom, ali većina koja prati ovu temu neće to vidjeti i eto ti problem. Moj savjet tebi je da stavljaš samo dugoročne analize, jer ove kratkoročne ne stigneš ažurirat na vrijeme i samim tim nisu od neke koristi. Ali eto možda samo ja tako mislim…….
> potrosac Pitanje je koliko je njih koji su bili na mojoj web-stranici i su citali,videli i culi(mp3) mene da kazem izmedu ostalog sledece[/b]: “analiza ucinjena 9 dec 2007 je pokazala na moguci pad prema ca 4300” Kad je ova analiza stvorena (ako se sjecam pravedno) je Crobex bio na ca 4900. Moja tadasnja analiza je pokazala na rast Crobexa do 5100 i onda pad prema 4300. Koliko njih je izaslo van iz pozicije kazimo kod (na primer) 5000 i cekalo nivo 4300(sto sam ja naveo) Vjerovatno niko…posto nisu vjerovali da ce se to desit. Od 4300 i na dole ja sam pokazivao na nove nize nivoe i naveo puno puta da je moguce dno Nasdaq ca 2120. Sto ja pokazem intradyanalize to nebi smelo smetati onima koji imaju pravu strategiju,to jest: 2 Stop loss nalog – nalog brokeru kojim se štitimo od većih gubitaka ili gubitka dobivenog “[/b] Kupovati dionice je lako ali vazno je znat princip trgovanja gde je stoploss najvazniji dio strategije. Ali burza je psikologija i ona se sa svima nama neki put poigra. A nauciti od pogreska je najvaznije u zivotu. Za sada sve sto imam kazat… a kao sto je Gann spomenuo ” vrijeme … je najvaznije ” Sretno vam
[/quote]

Dobar dan! G. Croman onda Vi ako namjeravate ikada opet na svojoj web stranici stavljati svoje analize i podatke koje veoma cijenim,dajte svima pristup blogovima,poput ewt blogu (kasnije su ga svi mogli vidjeti) i business bolgu.

New Report

Close