Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slijedi još malo ljepši dio priče.
samo prema ewt-u, zadnjem cromanovom, dno bi trebalo biti i iznad 3430 bodova.

pojašnjenje
1. veliki val = 5280-4360=920
3. veliki val = 4730-3880=850

3. veliki val mora biti veći od 5. velikog vala.

dakle

5. veliki val= 4280-DNO<850

DNO>3430

ovim je,naravno, zadovoljeno i da je dno iznad 3300, rezultat prethodnog zahtjeva.

e sad,
bilo bi dobro kad cromi više ne bi mijenjao grafove[cool][proud][wink][smiley]
mislim da postoji lijepo suglasje gotovo svih alata TA.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


slijedi još malo ljepši dio priče. samo prema ewt-u, zadnjem cromanovom, dno bi trebalo biti i iznad 3430 bodova. pojašnjenje 1. veliki val = 5280-4360=920 3. veliki val = 4730-3880=850 3. veliki val mora biti veći od 5. velikog vala. dakle 5. veliki val= 4280-DNO<850 DNO>3430 ovim je,naravno, zadovoljeno i da je dno iznad 3300, rezultat prethodnog zahtjeva. e sad, bilo bi dobro kad cromi više ne bi mijenjao grafove[cool][proud][wink][smiley] mislim da postoji lijepo suglasje gotovo svih alata TA.


@vlad

Dobar posao…ali

To sto ti cinis je “teorija moguceg razvitka” …. ja upotrebljavam podatke u realnom vremenu “Realtidsanalys”
i onda cinim zakljucak

ali nikad se nezna…mozda pogodis sa tvojim tumacenjem…to ce vrijeme pokazat

pohvala vlad…vredan si

a slušaj.
kad ionako tek razmatramo moguće formacije, mogao bi i ti dati procjenu minimuma svih formacija koje vidiš.
ja ono radio po klasičnom ewt-u.
ti imaš svoj sustav, ali vjerujem da i on ima zakonitosti vezane uz veličine pojedinih valova.
vjerojatno uvažava i fibonačija.
dakle,
ako pretpostaviš da je vrh 4. manjeg vala na 3700:
-složiš moguće formacije
– uvažiš svoje zakonitosti-
– pretpostaviš najnepovoljnije (u smislu dna) fibonači brojeve

i

eto mogućeg najnižeg dna.

ako budeš imao vremena, pokušaj.
ja mislim da je to tebi ca 10 minuta posla.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Croman, aj ti vec dužan 20 lipa vidim [lol]


vlad1111: ” startali smo otprilike na istoj razini na kojoj smo jučer završili. nije bilo prijelomnog jaza, no to nije toliko važno. štoviše, bilo bi još bolje od jaza da smo startali niže (nego jučer na kraju), a da dan završimo u plusu. svejedno, ovo je za sada dobro. kada bi se i više dana kiselili ovdje, opet bi bilo dobro. ” Evo da te razveselim… A sto posle ovoga ? vaznao da polako sve blize dnu…ali dali vec je gotovo? Pitaj (asko) [lol] podatke nove

Nekako mi taj pattern ne leži u ovoj korekciji,imho.Pretpostavimo li ipak da je to exstension onda mi se čini da je 5. val gotov,

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


Croman: ” vlad1111: ” startali smo otprilike na istoj razini na kojoj smo jučer završili. nije bilo prijelomnog jaza, no to nije toliko važno. štoviše, bilo bi još bolje od jaza da smo startali niže (nego jučer na kraju), a da dan završimo u plusu. svejedno, ovo je za sada dobro. kada bi se i više dana kiselili ovdje, opet bi bilo dobro. ” Evo da te razveselim… A sto posle ovoga ? vaznao da polako sve blize dnu…ali dali vec je gotovo? Pitaj (asko) [lol] podatke nove ” Nekako mi taj pattern ne leži u ovoj korekciji,imho.Pretpostavimo li ipak da je to exstension onda mi se čini da je 5. val gotov,


@dixi

1)moja analiza je stvorena sa 60 min podacima
2 imam podataka samo od nivoa 5300 sto nije ATH
3) EOD podaci daju malo drukciju sliku ali to ne znaci da intraday analiza ne stima

radi se samo o pogledu iz razlicitih vremenskih motrista (visual angle)…cilj je isti

nadam se da dixi nije u pravu.
a ni ti cromane.
koliko sam vas razumio, vi mislite da je “buduće” dno koje tražimo tek dno 1. velikog korektivnog vala.
potom neka korekcija na gore pa onda pad.
na recimo 2200.
ne dao Bog.
onda su sve dosadašnje prognoze o povoljnoj kupnji na 3700 potpuni promašaj.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@dixi 1)moja analiza je stvorena sa 60 min podacima 2 imam podataka samo od nivoa 5300 sto nije ATH 3) EOD podaci daju malo drukciju sliku ali to ne znaci da intraday analiza ne stima radi se samo o pogledu iz razlicitih vremenskih motrista (visual angle)…cilj je isti

ne radi se samo o boldanom.
dixiju od njegovog vrha na 5280 preostaje 3 koraka pada, a ti ih cromi imaš 5.
slijedi li se ewt, drugačija su ograničenja za formiranje dixijeva 3 vala od onih za formiranje tvojih 5 valova.
cilj je isti samo u tom smislu što i tvoje dno i dixijevo dno prethode početku korekcije prema gore.
ali, tvoje dno i dixijevo dno mogu teoretski zaključiti na potpuno različitim nivoima.
tako kaže ewt.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Croman: ” @dixi 1)moja analiza je stvorena sa 60 min podacima 2 imam podataka samo od nivoa 5300 sto nije ATH 3) EOD podaci daju malo drukciju sliku ali to ne znaci da intraday analiza ne stima radi se samo o pogledu iz razlicitih vremenskih motrista (visual angle)…cilj je isti ” ne radi se samo o boldanom. dixiju od njegovog vrha na 5280 preostaje 3 koraka pada, a ti ih cromi imaš 5. slijedi li se ewt, drugačija su ograničenja za formiranje dixijeva 3 vala od onih za formiranje tvojih 5 valova. cilj je isti samo u tom smislu što i tvoje dno i dixijevo dno prethode početku korekcije prema gore. ali, tvoje dno i dixijevo dno mogu teoretski zaključiti na potpuno različitim nivoima. tako kaže ewt.

vlad

moglo bi se diskutirati satima oko formacija,razlike od mojeg pogleda i od drugih,gde ce biti dno itd

Imam jednu “sliku” koja je za sada za mene najvaznija( a nju sam spomenuo par puta):

Nasdaq moze ici ponovo prema 2400(mozda malo vise) ali ima signal koji pokazuje na moguci nasdaq-nivo ca 2100-2120.Ako se to desi (jedan veci pad) , to moze kasnije biti katalizator za jedan veci rast (i za nasdaq i ostale burze)
A sto bi se moglo biti posle napomenutog moguceg scenaria….to ce novi podaci pokazat.

Vidimo se ako nasdaq bude isao na spomenuti nivo.Ako ne ja sam imao krivo.

pozdrav (a sada vrime za druge stvari nego forum)

dixi, 09.04.2008. u 16:32
vlad1111
…koliko sam vas razumio, vi mislite da je “buduće” dno koje tražimo tek dno 1. velikog korektivnog vala….

…niti mislim tako niti sam to rekao, samo sam se osvrnuo na crom. varijantu sa 5 valova

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


+0,56% na 56 milja prometa. e sad, bez obzira kako sutra otvorimo, u plusu ili minusu: ako završimo u plusu s prometom iznad 60 milja, mislim da smo se odbili od dna. ako ne, čekamo i dalje. ali, nećemo dugo…[proud][thumbsup]


+0,56% na 56 milja prometa. e sad, bez obzira kako sutra otvorimo, u plusu ili minusu: ako završimo u plusu s prometom iznad 60 milja, mislim da smo se odbili od dna. ako ne, čekamo i dalje. ali, nećemo dugo…[proud][thumbsup]

A što sad?, promet 47 miliona, manji od jučer, a crobex u porastu 3638,49 +0,19%, ovo sad sliči da je crobex još uvijek u malom uzlaznom valu nakon čega slijedi još jedan val na dolje, mislim završni, ali zbog klina ne smije biti velik pad, što znači da Crobex više ne bi smio ići niže od 5-6 % od sadašnjeg stanja?

Inače Vlad, sve pohvale za TA, dosad najstručnija i najjednostavnija objašnjenja.

hehe,
nadam se da dobro gledam, volio bih.
cromanov zadnji graf je ok.
ali,
s tom razlikom što je ovo dno ujedno i kraj korekcije!!!

daj Bože da sam u pravu![pray][pray]

cromi, što ti se čini?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close