Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tehnički razlog je taj što rast od 09.03 ne izgleda ko impuls, previše je preklapanja valova i previše bočnog kretanja, a za flat 4 (3-3-5) bi trebao biti impuls. također, u zadnjih 2 tjedna došlo je do masovnog institucionalnog iskrcavanja, a DJIA, NASDAQ i S&P nisu potopljeni, naprotiv. najveći rast zapravo zabilježuje Russell 2000, što znači da je rast širok i u svim sektorima, a ne samo baziran na financijskim dionicama. Pošteno su potegnuli i commodities, kao što je već neko napomenuo…

sve smrdi na dalji rast. ako se ovo bočno gibanje shvati kao X val, onda nas čeka ili double threes ili triple threes. u prvom slučaju rast do jeseni, u drugom skoro do nove.

ipak, još nije sigurno. odluka pada ovaj tjedan. ako je to na S&P-u ipak flat 4, onda očekujem još konačni pump&dump za kraj, vjerojatno negdje oko srijede/četvrtka..

da, probijanje (breakout) vrha na 940 ništa ne znači, nemreš se više pouzdati ni u stare, pouzdane metode… [rolleyes]

glede crobexa… ovo nikako ne može biti flat 4, predugo traje. znači ostaju nam varijante:
1) 4 je počela tek 09.03.
2) veliki B val je započeo 09.03., i
3) veliki B val je zapravo započeo 0

kad će tisak na 75 kn? rekao si u šestom mjesecu ove godine da bude 75 kuna. dakle ima još 30 dana do tvog targeta.

Evo još jednom potvrde o mojoj taktici. samo sve suprotno [bye]

I'LL BE BACK

Gavran666 – daj stavi graf kao argument tvojoj priči. Samo nemoj opet, da ti se neda. Ako nema potvrde sa grafom, cijela tvoja pricica ispada obično lapurdanje.

Interesantno…izgleda mi ovo vrlo poznato…



Zaboravio ucrtati Bollingreov kanal. Evo ponovno.

…mišljenja sam da ti je slab ovaj graf…a što se tiče gapova, vidljiva su dva i prije ovoga, ali nije bilo popunjavanja…
[/quote]

Gafovi se ne moraju popuniti narednih dana.
Ali, kad tad će to biti i to treba imati na umu.
Oni ostaju kao pokazatelji do gdje sve nisko može dogurati korekcija.

brankiceeeee!!

Ispod kolko mora procurit ona šalica na diokiju da bi ju definitivno proglasili razbijenom?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...



dobro, Brankica, onda ću ja započeti:
tjedni graf: svi oscilatori u položaju istom kao u listopadu 07 (stoh.slow, williams..). skrivena medvjeđa divergencija povučena iz svibnja 08. na svim oscilatorima.
Bollinger bands presječen na gornjem rubu, što se također nije dogodilo od listopada 07.

Na dnevnom grafu također najviše vrijednosti, potvrđene 2x (vrhovi blizanci na rsi…)
Prognoza za slijedeći tjedan-dva: zaustavit će se na 1800, napraviti kratki pull back (možda truncated 5) ali ne do najviših vrijednosti.
Slijedi gann zona: 1570-1670, a iskreno se nadam da će stati na 1600 (bull market!!), gdje bi bio i target klina.

magistra, jedna od rijetkih koje ovdje još čitam i čije mišljenje vrijedi pročitati, pa se eventualno usudim i malo prokomentirati… Oni proračuni što si jučer stavila prilično se podudaraju i s mojim projekcijama. Jaka zona otpora sad je 2.260-2.300 bodova… Ali ne bih ovdje više o tomu…
Što se tiče ovih grafova, malo mi je prenategnuto povlačiti liniju divergencije između tolikog razdoblja, kad je između već bilo nekoliko značajnih vrhova/dna. Tim više što "automatsko" razdoblje na Slow stoch. koji koristiš (14), mislim da ne prati dobro ritam crobexa, što se vidi iz loše pogođenih točaka preokreta na stochu… tj. mislim da bi trebalo skratiti razdoblja možda na 8-9… RSI na dnevnom jest u fazi dvojstrukog vrha, ali vrh još nije odrađen na crobexu, pa se ne može znati ni hoće li taj na RSI-u ostati tako, tj. za sad se vjerojatno još ne može zaključivati puno samo na temelju toga iako je (za sada) dosta indikativno… [bye]
[/quote]

svaka čast!!!

Pa evo doslo je danas do male korekcije kako sam i rekla jucer da to i slijepac vidi. Istina da sam dobila podsmijavajuce poruke na PM ali sad vidite da sam bila u pravu. Ali nebrinite ide to opet gore…nakon kise dolazi sunce. [proud]

i, dragi tekničari, dokle idemo? 2100, 1800? nešto treće?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Pa evo doslo je danas do male korekcije kako sam i rekla jucer da to i slijepac vidi. Istina da sam dobila podsmijavajuce poruke na PM ali sad vidite da sam bila u pravu. Ali nebrinite ide to opet gore…nakon kise dolazi sunce. [proud]

hehe, nakon juga olujna bura
a nakon bure….

jest, slažem se, nije još gotovo
bit će gotovo kad kolega dizel najavi, sve mi se čini:)


Pa evo doslo je danas do male korekcije kako sam i rekla jucer da to i slijepac vidi. Istina da sam dobila podsmijavajuce poruke na PM ali sad vidite da sam bila u pravu. Ali nebrinite ide to opet gore…nakon kise dolazi sunce. [proud]

…svaka čast…SKIDAM KAPU…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

crobex danas
evo trenutne situacije ukratko:
sad smo u ii od b

trebali bi popuniti ovaj jaz na vrhu, testirati sma 200, i napraviti još 1 udar na gore.
(slijedećih par dana)
tek tad bi slijedila ljetna šema

A graf ljetne šeme…ima kakav??


crobex danas
evo trenutne situacije ukratko:
sad smo u ii od b

trebali bi popuniti ovaj jaz na vrhu, testirati sma 200, i napraviti još 1 udar na gore.
(slijedećih par dana)
tek tad bi slijedila ljetna šema

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

New Report

Close