Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zaboravio ucrtati Bollingreov kanal. Evo ponovno.


Može li jedna analiza za ATPL, ovih dana skače da je to čudo, pa ako je netko od poznavatelja raspoložen, bio bih zahvalan.

Unaprijed hvala!

Evo analiza na slici. Slika govori više od 1000 riječi.



pa zar TA radi na dionici kao što je LKPC ? Mislim zbog likvidnosti [huh]

Ta radi svugdje , ali pod uvjeto da imaš širok pogled na TA
ako gledaš minutne i 30 minutne grafove, ma ubiti sve ispod dnevnog grafa, neces se najest kruha od dionica
[/quote]

baš to.. širok pogled. ja radim sve suprotno od većine tehničara. npr. uzmem 20 tehničara koji ovdje najčešće pišu, napravim prosjek mišljenja, koji je vrlo jednostavan. Oni uglavnom nešto izmotavaju, ali da se između njihovih redova iscrtati tko kaže gore, tko kaže dolje. I ako većina kaže gore, ja prodam. Ako većina kaže dolje ja kupim. I tako lijepo zarađujem. To je moja tehnička.

I'LL BE BACK




pa zar TA radi na dionici kao što je LKPC ? Mislim zbog likvidnosti [huh]

Ta radi svugdje , ali pod uvjeto da imaš širok pogled na TA
ako gledaš minutne i 30 minutne grafove, ma ubiti sve ispod dnevnog grafa, neces se najest kruha od dionica
[/quote]

baš to.. širok pogled. ja radim sve suprotno od većine tehničara. npr. uzmem 20 tehničara koji ovdje najčešće pišu, napravim prosjek mišljenja, koji je vrlo jednostavan. Oni uglavnom nešto izmotavaju, ali da se između njihovih redova iscrtati tko kaže gore, tko kaže dolje. I ako većina kaže gore, ja prodam. Ako većina kaže dolje ja kupim. I tako lijepo zarađujem. To je moja tehnička.
[/quote]
Ma, ti se kockaš i to je to. Dobro je dok dobivaš i imaš sreće- a kada sreća stane???

...biti najbrži čovijek na svijetu...



Može li jedna analiza za ATPL, ovih dana skače da je to čudo, pa ako je netko od poznavatelja raspoložen, bio bih zahvalan.

Unaprijed hvala!

Evo analiza na slici. Slika govori više od 1000 riječi.
[/quote]

Mislim da gapovi sad trenutno ništa ne znače. Na ATPL je u zadnjih 5 dana bilo 3 gapa, ali to je beznačajno, jer i kad je padao , za sobom je ostavljao gapove.

GOVERNER, SAMPRAS, DIZEL = SLOBODAN MILOŠEVIĆ !!! Opljačkali, izvarali....

Viro, cijena je dostigla liniju mediana uz gap i u overbought podrucju. Da ne spominjem izlazak iz bollingera i fibo 23,6% na 430 kn. I zato sam ju ja danas prodala. Ako ta dionica nastavi rasti bez prethodne korekcija, e pa onda imas pravo Dizelas, kvragu i grafovi i TA, odsad cu samo vikati idemo up, up, up [lol]


Zaboravio ucrtati Bollingreov kanal. Evo ponovno.

…mišljenja sam da ti je slab ovaj graf…a što se tiče gapova, vidljiva su dva i prije ovoga, ali nije bilo popunjavanja…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...




Krajnji rezultat je malo pingponga, proboj za gore i nastavak rasta. [thumbsup]

DAX formira rastući klin.

[/quote]

DAX odraduje triangle obrazac, cetvrti val velike cetvorke i nakon uskorog probijanja klina prema gore ide prema novom targetu 5300, buduci da nije double zigzag nego triple zigzag sto se rijede desava, ali desava se.

[/quote]

[wink]

pozdrav svima, zli prorok ovdje… tolko slabo zalazim na ovaj forum, da sam zaboravio password i morao otvorit novi nick da napišem jedan post… [tongue] eto, sad su oni koji su me optuživali da imam više nickova došli na svoje, jer imam DVA! [thumbsup]

kao prvo, isprika svima kojima nisam odgovorio na poruke, ne znam password… [smiley]

kao drugo, bek tu biznis… daklem, mali EWT osvrt na stanje na es-en-peu i grobiju.

bilo je očigledno da je ovo u zadnjih cca mjesec dana na S&P-u konsolidacija (tape reading) i da će breakout biti na gore, koliko god medonje u americi vikale MANIPULACIJA. pa što onda ako je najveća manipulacija svih vremena, tehničar gleda graf i ako je trend na gore, onda je NA GORE i nemreš šortat… eto, i sad se gomile medonja tuže na rektalne probleme… prvo ih izjebala vlada, pa banke i financijske ustanove, a onda su i bizoni, ni krivi ni dužni, kada su vidjeli redaljku u blizini, upali na party… [rolleyes]

također, bilo mi je očigledno da NEĆE biti nikakvih "smislenih" korekcija i da će fibo ljubitelji ostati uskraćeni povlačenja postotaka i određivanja targeta… jednostavno su Ben, Barack i ekipa previše čvrsto držali stvar, a da bi dozvolili pad raspoloženja. indexi NISU smjeli pasti… naime, raspoloženje i sentiment su JAKO bitni za oporavak, a američani toliko vole gledati na burzu kao putokaz, pa nije smjelo biti greške.

pričao sam nekad davno o deflacionoj depresiji… e pa, deflaciona depresija nastaje onda kad svi izgube nadu, i počnu štedit umjesto trošit, i onda to dovede do spiralnog padanja realne ekonomije. zato je raspoloženje JAKO bitno i zato se obama stalno pojavljivao na televizijama i govorio kako amerikanci nikad ne odustaju… nedavno je zabilježeno da je "Consumer confidence" znatno porastao, a CCI uglavnom prati gibanje burze. plan zasada fercera. jedino što je $TNX skočio nebu pod oblake, pa Ben ima pune ruke posla…

oke oke, dosta filozofije, sad dolazi red tehničke analize. [wink]

još tamo 09.03 na početku ovog relly-ja se vidjelo iz aviona da na S&P-u postoje dvije glavne varijante razvoja i obije su obećavale POŠTENI odbijanac. koliki, to je bilo jako teško reći, ali ja sam račiunao na bull run od barem mjesec dana.

te varijante su flat 4 ili mega (primarna) dvica, tada sam veću težinu pridavao flat četvorci, ali sada mi se čini obrnuto, i to zbog 2 razloga, jedan tehnički, a drugi fundamentalni. fundamentalni je taj što je upucano toliko keša da se održe indexi u rastu, pa ne vjerujem da će sad pustit da se sve skrši. neko je procjenio da je bilo potrebno upucati oko 20 milijardi dolara svake noći da se fjučersi podignu i ostanu zeleni pa da evropa i svi vide zeleno i onda da kad se trejderi probude vide sve zeleno…

tehnički razlog je taj što rast od 09.03 ne izgleda ko impuls, previše je preklapanja valova i previše bočnog kretanja, a za flat 4 (3-3-5) bi trebao biti impuls. također, u zadnjih 2 tjedna došlo je do masovnog institucionalnog iskrcavanja, a DJIA, NASDAQ i S&P nisu potopljeni, naprotiv. najveći rast zapravo zabilježuje Russell 2000, što znači da je rast širok i u svim sektorima, a ne samo baziran na financijskim dionicama. Pošteno su potegnuli i commodities, kao što je već neko napomenuo…

sve smrdi na dalji rast. ako se ovo bočno gibanje shvati kao X val, onda nas čeka ili double threes ili triple threes. u prvom slučaju rast do jeseni, u drugom skoro do nove.

ipak, još nije sigurno. odluka pada ovaj tjedan. ako je to na S&P-u ipak flat 4, onda očekujem još konačni pump&dump za kraj, vjerojatno negdje oko srijede/četvrtka..

da, probijanje (breakout) vrha na 940 ništa ne znači, nemreš se više pouzdati ni u stare, pouzdane metode… [rolleyes]

glede crobexa… ovo nikako ne može biti flat 4, predugo traje. znači ostaju nam varijante:
1) 4 je počela tek 09.03.
2) veliki B val je započeo 09.03., i
3) veliki B val je zapravo započeo 02.12.2008.

Hm, trenutno jedna od najpodcijenjenih dionica po meni je Tisak!
Ja ga vidim kao dobru priliku! Zanimljivo da od retailera je ipak povukao daleko jače Konzum.
Tisak kasni za Crobexom! Stabila firma i likvidna.
Evo u prilogu graf, po meni ima on daleko gore!
Svi oni koji poznaju Tisak jako dobro znaju da ne treba velika lova za napumpati ga
čak do 850-900kn gdje je moguće da u idućih nekoliko mjeseci i završi.
Mislim da je akumulacija pri kraju na ovim razinama i da ide iduća stepenica gore minimalno do 440kn, al ipak vjerujem do 590kn.
Jedno je sigurno kad krene bit će najjači!

@gavran666,
kad se zaboravi pasword, može se zatražiti novi. Važno je da daš isti e-mail kao prvi puta, pa ostaje isti nick… koliko se ja sjećam.



Zaboravio ucrtati Bollingreov kanal. Evo ponovno.

…mišljenja sam da ti je slab ovaj graf…a što se tiče gapova, vidljiva su dva i prije ovoga, ali nije bilo popunjavanja…
[/quote]

Tri su vrste gapova i ne popunjavaju se svi.

Remi Gaillard

New Report

Close