Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Proci ce i ti praznici, pa nece ni oni nas fermat.
Zanima me misljenje.
Ako predemo razinu otpora od prijasnjeg vrha oko 2150 i presjecemo liniju SMA 200, mislite da je to potvrda dugorocnog bulla i da je dno bilo 1250?
Laku noc

ne određuje to prelazak cijene preko, nego križanje kraćih MA linija…



Ima li ovo smisla, da smo sada u 5. valu od jedinice, i nakon toga slijedi korektivna dvojka prema dolje?

Ima, ima, ali tehnička analiza se je kod ovog rasta u zadnja dva mjeseca pokazala neučinkovitom, jer smo po njoj trebali i dalje padati, a počeli smo rasti i to zahvaljujući boljim vijestima iz svijeta i uzleta na svjetskim dionicama, te nahjavama kraja recesije do kraja godine, a opće je znano da burze reagiraju 6 do 9 mjeseci prije kraja recesije, bez obzira što tehnička analiza govori. Znači daleko više ima utjecaj svijeta nego li sama tehnička analiza dionica. No kamo kod da dionice krenuli, tehnička analiza uvijek može pronaći odgovort zašto. To vam je kao kada prorok predskazuje budućnost i kaže "ubiti ne pomilovati" Bilo što da se dogodi on je bio u pravu, jer ovisi gdje si tko zamisli da bi mogao biti zarez, a on u svojem proročanstvu nije stavio zarez. Znači može biti i "ubiti, ne pomilovati" isto kao i "ubiti ne, pomilovati".
[/quote]

Pa zato se i razlikuju dobri stručnjaci za TA od loših… Funkcionira TA itekako čak i ovdje, samo se treba prilagoditi ritmu tržišta… i znati puno više od crtkanja kako se komu prohtije… Ima i nekoliko ljudi na ovom topicu koji su davali izvrsne analize i dobro kuže stvari.

Hvala tony, nema potrebe da me toliko hvališ. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovako to radi ELWAVE. Giga ima smisla ono tvoje za što si dobio jedinicu od nekoga. Kad se gleda pad i valovi od 2008 i njihova dužina i sada ova dužina koju imamo od tzv. dna. Kao dječja igračka.
Prilog grafa crobexa odrađenog elvave programom.
LP svima !!

I very much love INGRA !!



Vidim da neki ovdje još čekaju Godoa. Bitno je da smo se mi konačno odlijepili od Amera i da ih više ne firmamo pol posto. Sada nema stajanja do 2000. Na 2000 test okrugle razine i nakon toga prelazak iz drugog pokušaja i reli do 2200.


Da bi došli do 2.200 moramo probiti 2.000.A to bi se moglo dogoditi odmah jutros natašte.Jučer na kraju dana bila je velika glad za dionicama.Mislim da su još gladni.

Je,ne fermamo ih ni pol posto kad su na praznicima

[/quote]


Ovako to radi ELWAVE. Giga ima smisla ono tvoje za što si dobio jedinicu od nekoga. Kad se gleda pad i valovi od 2008 i njihova dužina i sada ova dužina koju imamo od tzv. dna. Kao dječja igračka.
Prilog grafa crobexa odrađenog elvave programom.
LP svima !!

Nešto mi je čudan taj graf moram priznati, daj ponovu pusti da ti program odradi…
lp



Ovako to radi ELWAVE. Giga ima smisla ono tvoje za što si dobio jedinicu od nekoga. Kad se gleda pad i valovi od 2008 i njihova dužina i sada ova dužina koju imamo od tzv. dna. Kao dječja igračka.
Prilog grafa crobexa odrađenog elvave programom.
LP svima !!

Nešto mi je čudan taj graf moram priznati, daj ponovu pusti da ti program odradi…
lp
[/quote]

Odradio nekoliko puta i kod mene i kod gospe !!
Jedino ako mi windozere nije popapao crv ili trojanac pa baca gluposti. Daj molim te ako imaš elwave, stavi ti graf da vidim slaže li se. Elvwavw 7.6.
LP

I very much love INGRA !!



Proci ce i ti praznici, pa nece ni oni nas fermat.
Zanima me misljenje.
Ako predemo razinu otpora od prijasnjeg vrha oko 2150 i presjecemo liniju SMA 200, mislite da je to potvrda dugorocnog bulla i da je dno bilo 1250?
Laku noc

ne određuje to prelazak cijene preko, nego križanje kraćih MA linija…
[/quote]

Vidim da su danas svi nesto u SMA tonu. Pa evo jedna slikica di se vidi kako to trenutno izgleda kod
SP-a. Stavljam sliku jer se na njoj lijepo vidi da je najvaznija stvar, barem kako se meni cini, smjer starije linije koju probija mladja. Evo 50 je probila 100 koja se lijepo izravnala i cak vuce malo na gore dok 200 jos lijepo pada!!! Vidimo kako je zavrsilo dok je 50 sjekla padajucu 100. Daklem svako presijecanje koje nije u "skladu" je sumnjivo dok se ne dokaze suprotno.




Proci ce i ti praznici, pa nece ni oni nas fermat.
Zanima me misljenje.
Ako predemo razinu otpora od prijasnjeg vrha oko 2150 i presjecemo liniju SMA 200, mislite da je to potvrda dugorocnog bulla i da je dno bilo 1250?
Laku noc

ne određuje to prelazak cijene preko, nego križanje kraćih MA linija…
[/quote]

Vidim da su danas svi nesto u SMA tonu. Pa evo jedna slikica di se vidi kako to trenutno izgleda kod
SP-a. Stavljam sliku jer se na njoj lijepo vidi da je najvaznija stvar, barem kako se meni cini, smjer starije linije koju probija mladja. Evo 50 je probila 100 koja se lijepo izravnala i cak vuce malo na gore dok 200 jos lijepo pada!!! Vidimo kako je zavrsilo dok je 50 sjekla padajucu 100. Daklem svako presijecanje koje nije u "skladu" je sumnjivo dok se ne dokaze suprotno.
[/quote]

slažem se leonidas i samo dodajem crobex za usporedbu:
ma 20,50,100,200




Proci ce i ti praznici, pa nece ni oni nas fermat.
Zanima me misljenje.
Ako predemo razinu otpora od prijasnjeg vrha oko 2150 i presjecemo liniju SMA 200, mislite da je to potvrda dugorocnog bulla i da je dno bilo 1250?
Laku noc

ne određuje to prelazak cijene preko, nego križanje kraćih MA linija…
[/quote]

Vidim da su danas svi nesto u SMA tonu. Pa evo jedna slikica di se vidi kako to trenutno izgleda kod
SP-a. Stavljam sliku jer se na njoj lijepo vidi da je najvaznija stvar, barem kako se meni cini, smjer starije linije koju probija mladja. Evo 50 je probila 100 koja se lijepo izravnala i cak vuce malo na gore dok 200 jos lijepo pada!!! Vidimo kako je zavrsilo dok je 50 sjekla padajucu 100. Daklem svako presijecanje koje nije u "skladu" je sumnjivo dok se ne dokaze suprotno.
[/quote]

Školski gledano, ulazi se tek kad najbrža presiječe (ulazno) druge dvije linije. Inače, mislim da uzimaš preduga razdoblja za MA da bi s njima mogao trgovati u nekom zanimljivijem vremenskom roku… Osim za višegodišnju uporabu… Ovo ti iziđe gotovo kao mjesečni grafovi, a to ipak eliminira previše šumova, pa i one korisne usput. Trebaš namjestiti kraća vremenska razdoblja da bi od toga imao više koristi… Probaj npr. s 5,13,34 što preporučuju neki kvalitetniji autori.. Ali sve ovisi o vremenskom horizontu koji te zanima.

[/quote]

Školski gledano, ulazi se tek kad najbrža presiječe (ulazno) druge dvije linije. Inače, mislim da uzimaš preduga razdoblja za MA da bi s njima mogao trgovati u nekom zanimljivijem vremenskom roku… Osim za višegodišnju uporabu… Ovo ti iziđe gotovo kao mjesečni grafovi, a to ipak eliminira previše šumova, pa i one korisne usput. Trebaš namjestiti kraća vremenska razdoblja da bi od toga imao više koristi… Probaj npr. s 5,13,34 što preporučuju neki kvalitetniji autori.. Ali sve ovisi o vremenskom horizontu koji te zanima.
[/quote]

Ma u pravu ste kolega to ni ne koristim za trgovanje, cisto ovako kao pregled jednog duzeg trenda.
Naravno u kracim razdobljima svakako trebaju biti jedna od stvari na koje se treba obratiti pozornost!

imam jedno pitanje pa ako netko moze da mi pomogne bio bih mu vrlo zahvalan.
Naime gledao sam ove portale poslovne ividim da većina njih preuzima cjene od data vendora (quote station). kad se sklopi ugovor s burzom za preuzimanje podataka u realnom vremenu da li ja direktno dobivam obrađene podatke ili trebam imati vlastito softwesko rjesenje za prikazivanje tih podatka na svojoj web stranici. U biti koja je funkcija quotestationa zasto uzeti preko njega a ne s burze?
ako ima imalo smisla ovo pitanje volio bih da mi netko odgovori

New Report

Close