Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Ići će, uhvatit target neće.

Đemso, možeš li ponovo staviti vile nakon zatvaranja? Hvala
[/quote]
Evo ih, pomaknuo sam vrha za dva bara, sad su još ljepše, pivotiranje oko crvene medijane i kreće prema kružiću…do kojeg neće stić.

[/quote]

hebene ove neke vile…. dosta točno za sad… [undecid]
inače..ako i bude pad po evilu, mislim da je to samo korekcija u bull marketu.
[/quote]
Dodirnulo medijanu, ja ovo ne smatram potvrdom, tek kad napravi par pivota (par puta presječe gore -dole) mislim da će još jendom krneut gore prvo, tam oko kružića negdje.

poštovani Wunder,

primjećujem da ste se u zadnje vrijeme uključili na forum, posebno pišete na TA otkad je g. Vlad1111 otišao. Nisam neki stručnjak u TA, pa vas molim da mi pojasnite da li se to danas u USA na DJIA stvara jedan long upper shadow ili čak gravestone doji. Slobodno mogu i druge kolege komentirati. Kolega Governor? 🙂

Long Upper Shadow
A candlestick (black or white) where its uppper shadow is two-thirds or more of the total candle’s range. Opposite to the “Long Lower Shadow”, this shows rejection of higher prices and is therefore seen as a bearish signal.

Gravestone Doji
A doji where the open and close are at the low of the period. Its appearance is similar to that of a gravestone, hence it’s name. Moreover, as a gravestone is seen as sombre, so too is its interpretation. It’s a bearish top reversal pattern.

Hvala vam unaprijed i molim da se ovo ne shvati kao bullish druk [wink]

@Đemso, ne mogu dočekat vile s novim podacima, dobro smo ovo jučer predvidjeli i hvala na mišljenju u PP. Samo mi je žao što nisam danas prodao cijeli JDPL i još pojačao short pozicije u Americi.

@Švarci, dosta je bilo zajebancije, morat ćemo savladat TA, oni vanka nisu normalni i samo to puše! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


@Đemso, ne mogu dočekat vile s novim podacima, dobro smo ovo jučer predvidjeli i hvala na mišljenju u PP. Samo mi je žao što nisam danas prodao cijeli JDPL i još pojačao short pozicije u Americi.

Idu vile ko po špagi, al mogli su i pričekat koju minutu s varenjem, mama im se kupa gola.

Da li će amerikanci imati snage za konačni proboj jake crte obrane? U svakom slučaju ako pokušaju proboj,te i ovaj put ne uspiju onda zasigurno slijedi stanje opće rezignacije i pad morala, koji bi ovaj put potrajao malo duže,sve dok se nebi snage ponovno konsolidirale, prestrojile i šta ti ja znam,nešto u tom ratničkom smislu.



Pitanje za one koji znaju više: kada se može računati da je uzlazni trend (ili silazni) prešao u horizontalni ?

OT: Imas 50-100 stranica iza u pdf-u knjiga o Tehnicka analiza od Murphia, ako ti treba za pomoc.
[/quote]
Oprostite gdje iza i meni bi dobro došlo.Hvala


Idu vile ko po špagi, al mogli su i pričekat koju minutu s varenjem, mama im se kupa gola.

Idu vile…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

da se javim kolegi "vorda" i da odgovorim na njegov post u kojem me optuzuje da druka i predpostavlja da sam prodao atpl.dali sam dobar tehnicar?
vjerojatno nisam ucim se,iznijeo sam svoje vidjenje stvari i postavio sam graf na kojem je bio predvidjen pad na doticnoj dionici.nisam se nadao tolikom padu kao vjerojatno ni vecina ljudi.sto se tice prodaje dionice nisam ju prodao i zao mi je sto vas moram razocarat u vezi toga.sto se tice rasta do 900 i kusur jos uvijek vjerujem da bi mogla doci do tih razina.veliki pozdrav kolega vorda i volio bih vidjeti vase vidjenje situacije.LP

http://aqua-art.org/news.php

knjiga je bila 8.4. str 2198 po mome.
Meni je bilo lako za naći jer sam samo pogledao datum promjene dokumenta i to je vrijeme kad sam skinio. koju stranicu ranije i eto je.
Još jednom,
Hvala skovacin za knjigu!
P.S.
Ako netko želi i na engleskom, nađe ju već sa googleom

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

Ovdje upišite svoj komentar…

Ajde ljudi manje lupetanja i više grafova ili se prebacite na drugu temu. [angry] Ipak se ova tema naziva tehnička analiza, grafovi….Evo ja ću stavit jedan.

Na sp 500 abc korekcija.


Većina se analitičara slaže oko činjenice da nakon velikog rasta cijena dionica mora uslijediti korekcija. MMM Indeks primjenjen na sastavnice DJIA to potvrđuje.

Lijepo se vidi kako je MMM Indeks formirao trokut. Evidentna su čak četiri „napada“ na gornju granicu trokuta, kroz zadnjih 4-5 tjedana.

Iz zakonitosti koje vrijede za MMM Indeks, nadalje, jasno je kako od postojeće razine DJIA neće uslijediti izravna korekcija. Prije konačne promjene trenda (vala) svakako očekujem još jedan rast DJIA.


ovo ste napisali 17.04., neposredno prije pada. mislite li da će rasti iznad 875 prije pada?
tako ste napisali, bar sam tako razumjela.

"Mir s Vama"

New Report

Close