Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I pitanjce za Tigrusa…ingra je na onih 47 koje si spominjao kao moguć ulaz.
Jel se na toj analizi što novoga ukazalo?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

ingra na 47 kn je 50% retrace od zadnjeg rasta ingre, a to znaci da je i crobex trebao vec napraviti korekciju.
ako cemo uzeti da je spust do 1490 bila korekcija (33% retrace) onda bi ulaz u ingru sada bio dobar potez.

s obzirom da ne znamo gdje se crobex nalazi, pitanje je isplati li se riskirati sa spekulacijom.

ps. jucer sam napisao da je moguce da pocinje 5 val. malo sam razmislio o tome i prilicno sam siguran da ne pocinje 5 val i da je ovo bila neka korekcija.
razlog nalazim u rastu SP500 iznad 66% retracea od zadnjeg pada.
66% bi trebalo biti oko 850.
a sp500 je bio na 880 i to nekoliko puta.
dakle, sp500 ima i dalje target od 940 jer bi po teoriji trebao biti ponisten cijeli zadnji pad (od 940 do 667) ukoliko se probije i potvrdi zadnji otpor koji je u ovom slucaju 66% ili 850.

ocito je da ima argumenata i za jedno i za drugo:

argumenti za pad:
1. probijen kanal na crobexu
2. vruci oscilatori

argumetni za rast:
1. probijen i potvrden proboj retracea 66% na sp500

sam procjeni sto ima veci ponder i po tome odluci.

pss. evo i konkretno – ja bi kupio malo ingre na 47kn

@tigrus,
odakle ti te razine: 33%, 66% ?
Inače, ni odbijanci na razini od 38,2% se redovito ne smatraju završetkom korekcije, nego tek privremenom stanicom… A na Ingri ima i drugih faktora…
[bye]

s obzirom di se crobex nalazi baš me zanima ko bi imo cohones vlatitom lovom kladiti se na novo niže dno od 1250! [lol]

a prema gore kao i uvijek, sky is the limit, prema dole bar znamo da je 0! [smiley]



@tigrus
,
odakle ti te razine: 33%, 66% ? Neki novi fibo ili "vlastita kuharica"?
Inače, ni odbijanci na razini od 38,2% se redovito ne smatraju završetkom korekcije, nego tek privremenom stanicom… A na Ingri ima i drugih faktora…
[bye]

33% i 66% po teoriji o trecinama.

mozemo mi izracunati i 68,1% retrace na SP500
to ti je oko 855.
ne bi valjalo niti zanemariti da je sp500 otisao iznad svog SMA50 koji je bio 2 puta jak otpor.
sad bi mogao posluziti kao potpora.

sto se tice ingre, moguce je da produlji pad na 66% – to bi bilo negdje do 43.
ako probije 43 ide do 34 (34 je potpuno ponistavanje rasta).

ja vjerujem u SP500 i dostizanje razine od 940 zbog proboja 66%.

vidjeti cemo sto ce prevagnuti – oscilatori i kanali ili retrace.


s obzirom di se crobex nalazi baš me zanima ko bi imo cohones vlatitom lovom kladiti se na novo niže dno od 1250! [lol]

a prema gore kao i uvijek, sky is the limit, prema dole bar znamo da je 0! [smiley]

Slažem se s tobom. Iako ako nam gazde (ameri) odluče nešto servirati što ne znamo onda ništa nije nemoguće.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

indikatori imaju sekundaran značaj u bullu nad formacijama i ostalim…

dobar primjer za to je 2006a i 2007a koje su zapravo cijele bile sell godine!

Kod ingre s tehničke strane, imali smo ovaj klin ili trokut,nije važno,te pad na njegov target i s tim smo završili.E sad smo imali rast opet s tehničke strane uslijed divergencije na 60 min.grafu,čudo jedno.

evo i vizulizacija kanala u obliku grafa.


indikatori imaju sekundaran značaj u bullu nad formacijama i ostalim…

dobar primjer za to je 2006a i 2007a koje su zapravo cijele bile sell godine!

Trgovanje traži puno više od znanja TA i FA, a to su zove iskustvo i intuicija, i volja, pa čak i iskustvo nije prednost, ili kako bi kostolany rekao 90% burze je psiholgija. Uglavnom treba poznavati i TA i FA, ali nikako misliti kako je to jedino što treba znati, iako TA je toliko opširno štivo da imaš godinama učiti, dok FA isto i uvijek teži obnavljanju znanja. Kako je bear market bio/još je iznimno jak, tu je TA puno više igrala ulogu. No, isto tako ne treba zaboraviti kako Ameri vode glavnu riječ u svemu, kako su stvorili ETF-ove x2, x3, bear, bull i kako imaju interesa gurati dolje ili gore, vozati cijeli svijet, kako manipuliraju informacija, kako su jedni od najboljih poznavatelja načina trgovanja, kako su mnoge knjige napisali baš oni, zar ne?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

tigrus prijatelju,
veliš da vjeruješ u napad na 940 a jučer si prodavao ptkm i belje (doduše i kupio ulpl) .. koji je razlog prodaji ukoliko očekuješ rast

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


indikatori imaju sekundaran značaj u bullu nad formacijama i ostalim…

dobar primjer za to je 2006a i 2007a koje su zapravo cijele bile sell godine!

Ne bih se složio. Ni blizu. Pogledaj preciznije, pa usporedi signale na dnevnim i npr. tjednim grafovima itd.

New Report

Close