Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Tehnicari kako vam se cini Adris?
Presjeci ce se EMA 50 i 20, jeli to znak za kupnju?
Evo graf…

1. po mome bolje je postaviti sma10 i sma50.
2. ako pogledas stoh – on je u prekupljenom podrucju. sell signal.
3. rsi ne pokazuje nista sto bi upucivano da bi se trebalo kupiti
4. nema nikakvog signala na volumenu
5. nedostaje bolinger ili envelope
6. MACD je prekrizena davno, a histogrami su jos uvijek "visoko" – buy signal u rastucem trendu je kad dodju blizu 0.
7. japanske svijece ne daju nikakav znak.

zakljucak: po mome ovu dionicu treba prodati jer sigurno ima boljih u ovom trenuktu.

PS. kljucno je odrediti trend.
[/quote]
Krivo sam formulirao pitanje. Htjeo sam reci da li je presjecanje EMA znak za kupnju(opcenito), odnosno jedan od znakova za kupnju. Moja greska.
Sa svime drugime se slazem.

BTW Cijena se vuce uz gronji bolinger. Bolinger se ne suzuje i po meni ne pokazuje nista korisno

[/quote]

jest brate, uvijek je presjecanje manjeg sma ili ema preko veceg znak za kupnju…
kako neki znak.
ali treba jos pokazatelja…
ali to je indikativno…

evo moje vidjenje stvari na atpl,ovom kanalu je potrebna druga dodirna tocka na gornjoj lini,zasto se ta druga tocka nebi ostvarila uskoro,BDI raste strani brodari rastu.raste i atpl

http://aqua-art.org/news.php

evo i jedan graf za ulpl,dugo je stajala na cca 440 vrijeme je da zaplovi

http://aqua-art.org/news.php

evo jos jedan graf koji potvrdjuje teoriju da atpl ide jos gore

http://aqua-art.org/news.php

tigrus ako je skok bio cca 1240-1550
zatim korekcija
cca 1550-1480
reklo bi se uzlazni je trend.
gdje vidis sljedeci target prema gore..????

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Većina se analitičara slaže oko činjenice da nakon velikog rasta cijena dionica mora uslijediti korekcija. MMM Indeks primjenjen na sastavnice DJIA to potvrđuje.

Lijepo se vidi kako je MMM Indeks formirao trokut. Evidentna su čak četiri „napada“ na gornju granicu trokuta, kroz zadnjih 4-5 tjedana.

Iz zakonitosti koje vrijede za MMM Indeks, nadalje, jasno je kako od postojeće razine DJIA neće uslijediti izravna korekcija. Prije konačne promjene trenda (vala) svakako očekujem još jedan rast DJIA.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


tigrus ako je skok bio cca 1240-1550
zatim korekcija
cca 1550-1480
reklo bi se uzlazni je trend.
gdje vidis sljedeci target prema gore..????

po onom sto sam izracunao target je oko 1650.
to bi bio retrace 66%.
na 1550 je bio 50% a to smo prosli i napravili potvrdu od dva dana iznad tog nivoa.
dakle, nemamo kamo osim na 1650.

meni se čini da niko od vas nije čuo za tjedne i mjesečne grafikone!? [rolleyes]

a i kaje vladek umro od šoka jer je fulo jedno osamsto posto rasta!? [lol]

Rastući klin kod DJI indexa.


Rastući klin kod DJI indexa.

Na temelju tog rastuceg klina, mogu li se odrediti nekakvi donji targeti?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ovdje upišite svoj komentar…

Da prvo razjasnimo, bear market je i dalje prisutan, tehnički gledano.

Ono što je pozitivno je to što ONE/VIX na nivou iz krajem 2002. godine, godine kada je startao dugogodišnji bear market, negdje do početak 2007. godine.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close