Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A obzirom da je danas na spx-u odrađen i 13.td combo dan,moguć je još mali rast do 880 kao šta kaže moj kolega evil,ali samo da zafrknu frajere koji čekaju baš taj 13.dan.

Jel navraćao Croman ovih dana…da nam malo pomogne i vidimo gdje smo??!!
Lp

Slika od kolege Rocky5. Zanimljivo… 5 dana je cijena zatvorena iznad potpore, danas nije….
Po ovome nije dobre a?
Laku noc, odo spat.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

jedna analiza za PTKM.
temelji se na pretpostavci da smo u rastucem trendu.

1. ako momentum prekrizi nultu liniju imamo buy signal
2. na STOH grafu imamo krizanje linija u preprodanom podrucju – ispod 20. to je buy signal
3. RSI je trenutno ohladen i nalazi se ispod 50, kad prodje 50 imamo buy signal
4. ako predpostavimo da se nalazimo u rastucem trendu onda priblizavanje histograma nultoj liniji predstavlja dobru mogucnost za povoljnu kupnju, plus ponovno krizanje je vrlo blizu!
5. povecanje volumena pokazuje povecani interes za ovu dionicu. jel li dovoljno pala?
imamo u crvenim elipsama slican dogadaj
6. cini mi se da se formira "salica" – zute linije
7. ako je zavrsila "zastava" onda bi rast trebao biti jednako velik kao i prtehodni – onaj prije pojavljavanja "zastave" – cca 30kn
8. SMA 10 je vec odavno prekrizio SMA 50 i to je buy signal

ps. kljucno pitanje je:
jesmo li u rastucem trendu?

Tako je tigruse,u tom slučaju važi graf rast,ali nije naodmet uzeti u obzir i graf pad.

Na Crobexu je odradjena vremenska komponenta rasta, sanse za pad su izuzetno velike. Ukoliko padne cestitao bih Cromanu na tocnosti.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Vidim da se "druka" na pad. Prodalo se u petak. Ok.
No, zašto ne bi rasli i 7 tjedan za redom. Evo npr.danas se javi kineski premijer i hvali svoju ekonomiju. U amera prošla oluja ekonomskih indikatora (retail sales,ppi,cpi,industrial production,housing starts…. vrijednosti većine pokazatelja bolje od očekivanih). Onda izviješća …oni koji prate znaju. U pon. prije otvaranja čekamo Bank of America( s obzirom da su sve banke nadmašile očekivanja…..) U utorak Caterpillar Inc.,Merck & Co., Inc.,Coca-cola itd.
To su bile špekulacije na osnovu kojih očekujem zanimljiv sljedeći tjedan. Ako u pon. probiju 880 biti će nam toplije.

U prilogu S&P ….. istina pregrijani su CCI, Slow st.( nisu ucrtani) ali ne i RSI. Što ništa ne mora značiti. Zanimljivo je da je u cijenovnim razredu između 800 -860 protrgovano najviše dionica.
Prema ADX trenutno smo ispod linije 20, u netrendovskome razdoblju.

Scio me nihil scire

Croman mozda ima teski karakter ali izvrstan je analiticar i ne znam zasto se to ne bi reklo. Trenutacno su vece sanse za pad i odredjene stvari su se lijepo poklopile (jedan od signala npr. je sto se masovno pocelo ulaziti u dionice i stvorila se odredjena euforija – a masa je vecinom u krivu) sto ne mora znaciti da ce 100% pasti.

S&P je dosao do linije otpora i napravio se ED sto nagovjestava moguci (ali ne i sigurni) pad.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Greškom poslala krivi graf,evo ponovno.
p.s kakve su ovo uvrede ovdje od strane ovog superhika,molim moderatora jedan delete.

Tehnicari kako vam se cini Adris?
Presjeci ce se EMA 50 i 20, jeli to znak za kupnju?
Evo graf…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Tehnicari kako vam se cini Adris?
Presjeci ce se EMA 50 i 20, jeli to znak za kupnju?
Evo graf…

1. po mome bolje je postaviti sma10 i sma50.
2. ako pogledas stoh – on je u prekupljenom podrucju. sell signal.
3. rsi ne pokazuje nista sto bi upucivano da bi se trebalo kupiti
4. nema nikakvog signala na volumenu
5. nedostaje bolinger ili envelope
6. MACD je prekrizena davno, a histogrami su jos uvijek "visoko" – buy signal u rastucem trendu je kad dodju blizu 0.
7. japanske svijece ne daju nikakav znak.

zakljucak: po mome ovu dionicu treba prodati jer sigurno ima boljih u ovom trenuktu.

PS. kljucno je odrediti trend.



Tehnicari kako vam se cini Adris?
Presjeci ce se EMA 50 i 20, jeli to znak za kupnju?
Evo graf…

1. po mome bolje je postaviti sma10 i sma50.
2. ako pogledas stoh – on je u prekupljenom podrucju. sell signal.
3. rsi ne pokazuje nista sto bi upucivano da bi se trebalo kupiti
4. nema nikakvog signala na volumenu
5. nedostaje bolinger ili envelope
6. MACD je prekrizena davno, a histogrami su jos uvijek "visoko" – buy signal u rastucem trendu je kad dodju blizu 0.
7. japanske svijece ne daju nikakav znak.

zakljucak: po mome ovu dionicu treba prodati jer sigurno ima boljih u ovom trenuktu.

PS. kljucno je odrediti trend.
[/quote]
Krivo sam formulirao pitanje. Htjeo sam reci da li je presjecanje EMA znak za kupnju(opcenito), odnosno jedan od znakova za kupnju. Moja greska.
Sa svime drugime se slazem.

BTW Cijena se vuce uz gronji bolinger. Bolinger se ne suzuje i po meni ne pokazuje nista korisno

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close