Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kakve sada ja veze imam sa Cromanom Asko?

Nikakve. Nadam se da si me razumio da je greška u pitanju…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

OK np Asko

SAM PROTIV SVIH


eto ti ga na … začas se sjenka fundamentalista nadvila nad nas ….

vjeko, vraćaj temu FA na Tržišta kapitala, da se riješimo ove bande neradničke … [lol] [lol] [lol] [lol]


He he…pa ja sam bliži TA nego što ti misliš i radim je dosta često sa Metastockom samo za mene nije TA drljanje po EWT. NHF…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


otkada je TA zavladala na trzistu sve ide samo dolje [smiley][kiss]

ako je to razlog padu, odričem se svega …
[wink]

I love the Smell of Profits in the Morning


fazan: ” eto ti ga na … začas se sjenka fundamentalista nadvila nad nas …. vjeko, vraćaj temu FA na Tržišta kapitala, da se riješimo ove bande neradničke … [lol] [lol] [lol] [lol] ” He he…pa ja sam bliži TA nego štio ti misliš, samo za mene nije TA drljanje po EWT. NHF…[smiley]

otpor, potpora, trend, svijeće … to si neki dan napisao …
jasno da je to kod nas glavno i praktički jedino moguće analizirati …

inače, mnogo si pametan dečko … [rolleyes]

I love the Smell of Profits in the Morning

Problem tehničke je što je u direktnoj suprotnosti sa EMH (teorijom efikasnog tržišta)
na kojoj zapravo svako tržište sazdano na javnim i dostupnim informacijama raste, pada, općenito reagira.

Problem je i u tome da se često pronalaze paterni koji ne znače ništa ili ne postoji, tzv Selfdestroyed paterns.

A na kraju, problem je i u količini upotrebe TA kao oslonca za ponašanje na tržištu. Što je više ljudi koristi, to je ona više podložna rapidnim devijacijama, tako da sama sebe poništava. IMHO.
[smiley]

Ipak protiv kvalitetne TA analize, pa makar i za zabavu, nemam ništa protiv.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


A na kraju, problem je i u količini upotrebe TA kao oslonca za ponašanje na tržištu. Što je više ljudi koristi, to je ona više podložna rapidnim devijacijama, tako da sama sebe poništava. IMHO.
[smiley]

Pigmalion? Samoispunjavajuće proročanstvo i protu-kult koji iskorištava sljedbenike TA te time poništava učinak i dolazi do svog cilja – prodaje bez rušenja cijene?

No respect

Pigmalion? Samoispunjavajuće proročanstvo …


Ne SLK, ne mislim na to.
Već nešto dosta jednostavnije.
Ako ja i ti imam TA koji nam govori o uzlaznom trendu, kupujemo i trend ćemo potvrditi predvidljivim ponašanjem, jel’.
Ako za to znamo ti, ja i još 400 drugih, što smo onda dobili?[wink]
Vrlo pojednostavljeno

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ne SLK, ne mislim na to.
Već nešto dosta jednostavnije.
Ako ja imam TA koja mi govori o uzlaznom trendu, ja kupujem i trend se dešava.
Ako za to znamo ti, ja i još 400 drugih, što smo onda dobili?[wink]

Pa samoispunjavajuće proročanstvo. Sami ispunjavamo svoje proročanstvo.

No respect

Asko:

Pa samoispunjavajuće proročanstvo. Sami ispunjavamo svoje proročanstvo.


He he vidim ja da treba jedno predavanje…NHF SLK, mislio sam na nešto drugo, nema veze.[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Kolega Croman, meni je žao tebe što se trudiš uvjeriti nas da nešto znaš.
Kod mene to neće proći a kao ni kod većine imalo obrazovanijih u financijama.
Zapravo nemam ništa protiv tebe osim što navlačiš “nejaku investicijsku čeljad” zabludu.

Asko, nemoj tako. Opet će se naljutiti, i ostaviti Hrvate same.
A, lijepo im je govorio:

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

A dobro, različitosti čine Burzu zanimljivijom. [wink]

No respect

New Report

Close