Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


crobi 60-min sve ukazuje na pad: ADX linija, macd histogram, sl.stoch, doji na bollingeru itd.
Na dnevnom skrivena medvjeđa divergencija i druge stvarčice…
Ugodan vikend [bye]

Kad ti nećeš, netko mora….

Ugodan vikend, također
[smiley]


crobi 60-min sve ukazuje na pad: ADX linija, macd histogram, sl.stoch, doji na bollingeru itd.
Na dnevnom skrivena medvjeđa divergencija i druge stvarčice…
Ugodan vikend [bye]

ma da?
pa baron i ja to vec tvrdimo 5-6 dana.
bic ce papreno ako danas sp500 ne uspije zavrsiti iznad 835.

ugodan vikend [bye]



Prema podacima o onome sto su ameri napravili do sada i s obzirom na Obamin stimulativni paket DJIA bi trebao doci na razine od oko 9000 bodova do pocetka 5mj. Ova kriza najslicnija je onoj iz 1929 tako da ne vjerujem u trajniji oporavak sve dok su cijene roba i usluga relativno visoke. Mislim da je za ovu krizu kriv Bush i njegova administracija koji su sustavno od 2000. godine radili sve da se ovo dogodi. Mislim da bi oporavak svjetskog gospodarstva trebao poceti 2012 godine. Hrvatska jednostavno nema drugog izlaza osim bankrota jer vratiti 40 mlrd EUR jednostavno nije moguce sa raspolozivim budalama na lageru. Najsigurnija valuta je definitivno svicarski franak kojeg planiram kupovati na razinama EUR/CHF 1,55-1,60 kroz 15-ak dana. Pozdrav!

Kolega oba dvije teorije koje ste napisali ne stoje.

1. Pristup države krizi 1929. i danas se totalno razlike. Tada je držala još više zaoštrila monetarnu politiku (nešto slično HNB-u kod nas sada) što je još više produbilo krizu i produžilo oporavak dok danas država upumpava enormne količine novaca u sustav.

2. Hrvatska svoj dug nikada neće vratiti i neće proglasiti bankrot zbog toga što to ne radi niti jedna država na svijetu. Dug treba držati u nekim okvirima u kojima se u odnosu na GDP mogu plaćati troškovi kamata, refinancirati obaveze a rast GDP-a i inflacija odrade svoje.

[/quote]

Kolega ne mogu se slozit s Vama iako moram priznat da i neki moji prijatelji iz banaka imaju slicno razmisljanje kao i vi. Neznam koliko ste upoznati ali vecina mjera koje su donesene su vatrogasne mjere. Na visoke cijene ne odgovara se jos vecim financiranjem – to stvari samo pogorsava a dokaz za to Vam je upravo bankarski sektor. Sada se opet zeli stvoriti rast povecavanjem potrosnih komponenti BDP-a. Taj rast nece se uopce niti dogoditi (u realnj ekonomiji) vec ce privremeno sprijeciti ostriji pad gospodarstva. Uzroci ove krize naravno nisu isti kao i oni iz 1929 ali rezultati su slicni.
Sto se tice duga – ne znam otkud cete placati kamate ali ni preko koga cete refinancirati te dugove. Ocito je da niste upoznati sa problemom likvidnosti kod nas.

… na crobexu h&s odrađen,divergence je prisutan na momentumu,na macd hist.u tragovima.Na s&p 500 gurtley uzorak.
Dokumenti u privitku
1. H&S.JPG (226,06 KB)

..krikmanov graf od 30.03 str. 2075

@tigrus,
od tada je dosta sve naraslo i moglo se još dosta zaraditi. Jako bitan je moment kad točno…

sto se tehnicara tice do sad,skidam kapu inovtoru2 covijek je uocio i ukazao na gap poslije ponedjeljka,decko je prva liga i vise od toga…. [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Pocinjem sumnjati u ranije postan graf s izbrojanim valovima. Obzirom da smo stalno kasnili za njima pretpostavka je bila da je ovo podval iv od vala 3 buduci da su ga europski indeksi nedavno odradili i krenuli u val IV. Medutim podval iv bio bi previse rastegnut u odnosu na kanal. Dali je moguce da smo ih prestigli i ranije odradili val 3, te zapoceli korektivnu 4. Tigrus, sto mislis o ovakvom razvoju crobexa ? Ako se smijem mozda ponadati da bi Croman mogao dati svoj komentar ?


ma da?
pa baron i ja to vec tvrdimo 5-6 dana.
bic ce papreno ako danas sp500 ne uspije zavrsiti iznad 835.

ugodan vikend [bye]

Završio je na 842. Kamo dalje?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



ma da?
pa baron i ja to vec tvrdimo 5-6 dana.
bic ce papreno ako danas sp500 ne uspije zavrsiti iznad 835.

ugodan vikend [bye]

Završio je na 842. Kamo dalje?
[/quote]

A bogme je i onaj DOW Jones iznad 8000

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=dccf7d72-39d3-4b04-b022-b2e94e87efae&open=sec
…ako ste primijetili zadnjih dana puno sličnih bombastičnih naslova …međutim dali je to sve samo jedna u nizu smišljenih provokacija tj. drukanje…prosudite sami
Do maltene nedavno imali smo prilike čitat kupi dionice firme te i te … realna vrijednost ogromna …
firma fundamentalno podcijenjena …preporuka KUPI itd,itd…a vrijednost istih ne da pada nego roka u ponor…!
Danas od tih istih analitičara u vrijeme kad dionice konačno malo rastu slušamo ni manje ni više nego da nema fundamentalnih osnova za njihov rast….pa se pitam tko je ovdje lud [thumbsup]

POKRET OTPORA


Medutim podval iv bio bi previse rastegnut u odnosu na kanal.
/quote]
možda da pogledaš taj graf u logaritamskoj skali? razlike u cijenama su velike, pa ak ništ drugo ovaj doljnji dio ti neće izgledati tak mali.
samo prijedlog – ne insinuiram ništa.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch




ma da?
pa baron i ja to vec tvrdimo 5-6 dana.
bic ce papreno ako danas sp500 ne uspije zavrsiti iznad 835.

ugodan vikend [bye]

Završio je na 842. Kamo dalje?
[/quote]

A bogme je i onaj DOW Jones iznad 8000
[/quote]

…trebali bi još malo gore…koliko i E i A…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close