Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.







O kakvim ti valovima pišeš?
Ne brojim nikakve valove, pa ne radim u Pomorskom zavodu Split

Pa šta koji Q radiš na ovoj temi onda? [sad]
[/quote]
Upravo ukazujem ljudima da se ne zamaraju s brojanjem valova, jel danas drugi val od petice od A ili C i slične bedastoće.
Odredite trend i uđite ili izađite, a trend je prema gore, dakle bikovski, i tko god piše drugačije laže.
[/quote]

daj 2 dobra argumenta da je trend bikovski.
[/quote]
Trziste ne reagira na lose vijesti.
Vise je loseih nego dobrih vijesti.

Nego da se nadovezem na post prije:
"dakle ako sam prije 1 mjesec mogao imati npr 100 dionica ingre,
sad mogu za iste novce imati 200 komada."

Ja kazem da, a tu ne mislim na tebe, nego opcenito, da ljudi nemaju muda za uci na dnu i da na kraju samo popuse. Laganim dokupljivanjem mislim da nema greske. Danas si mogao imati 200 komada umjesto prije 100, ali neces imati muda za uci i na kraju ces opet doci na isto dok skuzis da je valdavina bika. Moje misljenje, bez uvrede…
[/quote]

i najkonzervativniji ulagac zna da se treba uci kada se ostvari potvrda rastuceg trenda.
ili za one najopreznije – dvostruka potvrda.

potvrda je patern kada aktualni vrh prede predhodni vrh iz padajuceg trenda.
to je u ovom slucaju 1850.

[/quote]
Slazem se, ali tada je definitivna potvrda, a neki udu prije pa prodaju tada, a neki kupuju tada pa prodaju kasnije.
Ovisi jesi li sklon malo kockanju i vecem profitu uz mogucnost gubitka, ili si vise za sigurano pa dobitak kakav god da je dobar je.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.








O kakvim ti valovima pišeš?
Ne brojim nikakve valove, pa ne radim u Pomorskom zavodu Split

Pa šta koji Q radiš na ovoj temi onda? [sad]
[/quote]
Upravo ukazujem ljudima da se ne zamaraju s brojanjem valova, jel danas drugi val od petice od A ili C i slične bedastoće.
Odredite trend i uđite ili izađite, a trend je prema gore, dakle bikovski, i tko god piše drugačije laže.
[/quote]

daj 2 dobra argumenta da je trend bikovski.
[/quote]
Trziste ne reagira na lose vijesti.
Vise je loseih nego dobrih vijesti.

Nego da se nadovezem na post prije:
"dakle ako sam prije 1 mjesec mogao imati npr 100 dionica ingre,
sad mogu za iste novce imati 200 komada."

Ja kazem da, a tu ne mislim na tebe, nego opcenito, da ljudi nemaju muda za uci na dnu i da na kraju samo popuse. Laganim dokupljivanjem mislim da nema greske. Danas si mogao imati 200 komada umjesto prije 100, ali neces imati muda za uci i na kraju ces opet doci na isto dok skuzis da je valdavina bika. Moje misljenje, bez uvrede…
[/quote]

i najkonzervativniji ulagac zna da se treba uci kada se ostvari potvrda rastuceg trenda.
ili za one najopreznije – dvostruka potvrda.

potvrda je patern kada aktualni vrh prede predhodni vrh iz padajuceg trenda.
to je u ovom slucaju 1850.

[/quote]
Slazem se, ali tada je definitivna potvrda, a neki udu prije pa prodaju tada, a neki kupuju tada pa prodaju kasnije.
Ovisi jesi li sklon malo kockanju i vecem profitu uz mogucnost gubitka, ili si vise za sigurano pa dobitak kakav god da je dobar je.
[/quote]

prvo pravilo na trzistu kapitala je:
"sacuvaj kapital"

Giga,
nemam ja nista protiv kockanja, ali ulagati kad su oscilatori ovako vruci i kad se dionice trze na svojim otporima mi je skroz blesavo.

ove fore dizanja crobexa uz pomoc INE i HTa, pa je kao "sve zeleno", me uopce ne privlace.
a gradevinare trze na gornjim otporima.

mislim stvarno… [undecid]

DOW na liniji trenda

Da bi to bilo tako, da se ude (ili izade) u pravom trenutku, bez obzira na bilo cije misljenje, trebalo bi znati, bar malo, TA. Inace nemas osnove za donosenje odluka. Ili pijes puno crne kave


Giga,
nemam ja nista protiv kockanja, ali ulagati kad su oscilatori ovako vruci i kad se dionice trze na svojim otporima mi je skroz blesavo.

ove fore dizanja crobexa uz pomoc INE i HTa, pa je kao "sve zeleno", me uopce ne privlace.
a gradevinare trze na gornjim otporima.

mislim stvarno… [undecid]


Jesi li sada primjetio koliko vosimo o Amerima?
Otvaranje u plusu nakon zelenih futuresa cijeli dan, i odmah sve skoci jos par posto gore.
KOEI blokada kao i IGH.
Jeli se slazes samnom da ako je RSI 90,ako su oscilatori pregrijani, ali ako Ameri imaju 5 dana svaki dan +1.5% da cemo i mi ici gore koliko god TA ukazivala na pad?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



Giga,
nemam ja nista protiv kockanja, ali ulagati kad su oscilatori ovako vruci i kad se dionice trze na svojim otporima mi je skroz blesavo.

ove fore dizanja crobexa uz pomoc INE i HTa, pa je kao "sve zeleno", me uopce ne privlace.
a gradevinare trze na gornjim otporima.

mislim stvarno… [undecid]


Jesi li sada primjetio koliko vosimo o Amerima?
Otvaranje u plusu nakon zelenih futuresa cijeli dan, i odmah sve skoci jos par posto gore.
KOEI blokada kao i IGH.
Jeli se slazes samnom da ako je RSI 90,ako su oscilatori pregrijani, ali ako Ameri imaju 5 dana svaki dan +1.5% da cemo i mi ici gore koliko god TA ukazivala na pad?
[/quote]

slazem se s time,
razlog tome je: "trzista se prate u Bear marketu."

Tigrus, cijenim tvoje misljenje i moje je bilo da je 4 val zavrsio na 1850, ali mi je bilo cudno jer je korekcija 4 vala bila ocekivana u flat varijanti zbog prethodno pravilne korekcije 2 vala. Po istom primjeru 4 val dax-a je onda zavrsio na 5300, sto se po tebi dogadalo poslije ako nije 4. val u flat varijanti odradivan do pola februara ?


Tigrus, cijenim tvoje misljenje i moje je bilo da je 4 val zavrsio na 1850, ali mi je bilo cudno jer je korekcija 4 vala bila ocekivana u flat varijanti zbog prethodno pravilne korekcije 2 vala. Po istom primjeru 4 val dax-a je onda zavrsio na 5300, sto se po tebi dogadalo poslije ako nije 4. val u flat varijanti odradivan do pola februara ?

ja sam se uglavnom koncentrirao na sp500.
i njega sam analizirao.
sredinom veljace je po mome zavrsio 4 val kao trokut i poceo je 5 val.




@kokolina

geometrijski kutevi predstavljaju 8 nivoa cijene neovisno o vremenu[/b][/u]. zato uvijek naglašavam da ne mogu dobiti vrijeme, iako sam (do sad) bila prilično točna što se cijene tiče.

50 % retracement zona radi se na potpuno drugačiji način, s drugim kutevima, a opet se vraćam na isto. Sve zajedno se poklapa sa Fibom i Elliottom.
Radila sam na nekoliko grafova (urednijih:)), ovaj postani dlkv je samo zbroj svega, da bar nekom slikom popratim tekst.
Zapravo se najviše oslanjam na square of nine.
Hvlala na komentaru
Imaš li svoje mišljenje o daljnjem razvoju?


kolegice, pogrešno. ganovi kutovi predstavljaju upravo cijenu kao funkciju vremena. a i svaki tzv.geometrijski kut predstavlja nagib pravca sastavljenog od točaka u ravnini cijena-vrijeme. i onda imate, kod različitih mjerila ili vremena ili cijene potpuno različite razine cijene za isti vremenski trenutak i isti kut (npr. 45°stupnjeva). a ispravna je samo jedna cijena za jedan kut i jedan trenutak.
[/quote]

Vlad, ako si vec odlucio napustiti forum, nije đentlmenski iza drugog nicka napadati damu.One analize koje si mi slao su ok, i hvala na tome.
Još jednom pohvala za kirurski precizan izlazak iz dlkv na cca 280.

Uostalom koliko sam citao ovaj forum, samo je croman najavio rast, a ti si ga popljuvao.

KuciloOro: " MMNT će u 3. mjesecu 2008 biti 120 000 kn"

***obrisano***


Čini mi se da g. Croman prilagođava svoje analiza prema stanju na burzama. Prvo je govorio o mogućem manjem rastu, ali stanje naeuropskim burzama ga je malo pokolebalo pa je u malo prije otvaranja burze promijeno prognozu da mu ne bi autoritet opet pao. Malo jadno čini mi se.

ako možete reći kako se vama čini SlowStoch, MACD i RSI na Dalekovodu?
imate li kakvu novu formaciju koja vodi HT do 130kn?

analiza za S&P500:

***obrisano***


Tehnika se opet vratila na 3600, tačno kak je Vlad prognozirao za prvi target, Ledo je opet na 8000 kao što mu je Vlad napisao za prvi target. Pa molim pametnome dosta.

Možete li nam reći nešto više trenutno o razvoju THNK i LEDO dionica?možda sa grafom vaših formacija?
hvala!

***obrisano***

New Report

Close