Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne giga ne mislim da je greska. Ako mislite da je dno odradeno gdje je po vama odraden val 4 i zapoceo 5 val. Da ne spominjemo potrebni vremenski period trajanja pojedinog ciklusa.

Moje brojanje je zavrsilo onda kada sam shvatio da na ovom plitkom trzistu uz pomoc dnevnom prometa od 20-30 milja tehnicka analiza ne pomaze previse. Mozda oni osnovni parametri (MACD, RSI…). Vise igra ulogu Psihicka analiza. Samo gledaj Amere i EU burze i ne trebas brojati nikakve valice..
Ima tko usporedbu kretanja S&P sa Crobexom ili Dow?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

DOW pregrijan.

Moje brojanje je zavrsilo onda kada sam shvatio da na ovom plitkom trzistu uz pomoc dnevnom prometa od 20-30 milja tehnicka analiza ne pomaze previse. Mozda oni osnovni parametri (MACD, RSI…). Vise igra ulogu Psihicka analiza.

Pa tehnička analiza i je "psihička" tj psihološka analiza. A ako smatraš da mi samo pratimo amerikance onda radi TA za amerikance pa ćeš profitirat ako pogodiš.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Na Crobex-u je prisutna skrivena medvjeđa divergencija.

Sudeći po ovom grafu DJI bi mogao potegnuti do nekih 8150.



@kokolina

geometrijski kutevi predstavljaju 8 nivoa cijene neovisno o vremenu[/b][/u]. zato uvijek naglašavam da ne mogu dobiti vrijeme, iako sam (do sad) bila prilično točna što se cijene tiče.

50 % retracement zona radi se na potpuno drugačiji način, s drugim kutevima, a opet se vraćam na isto. Sve zajedno se poklapa sa Fibom i Elliottom.
Radila sam na nekoliko grafova (urednijih:)), ovaj postani dlkv je samo zbroj svega, da bar nekom slikom popratim tekst.
Zapravo se najviše oslanjam na square of nine.
Hvlala na komentaru
Imaš li svoje mišljenje o daljnjem razvoju?


kolegice, pogrešno. ganovi kutovi predstavljaju upravo cijenu kao funkciju vremena. a i svaki tzv.geometrijski kut predstavlja nagib pravca sastavljenog od točaka u ravnini cijena-vrijeme. i onda imate, kod različitih mjerila ili vremena ili cijene potpuno različite razine cijene za isti vremenski trenutak i isti kut (npr. 45°stupnjeva). a ispravna je samo jedna cijena za jedan kut i jedan trenutak.

"Mir s Vama"




@kokolina

geometrijski kutevi predstavljaju 8 nivoa cijene neovisno o vremenu[/b][/u]. zato uvijek naglašavam da ne mogu dobiti vrijeme, iako sam (do sad) bila prilično točna što se cijene tiče.

50 % retracement zona radi se na potpuno drugačiji način, s drugim kutevima, a opet se vraćam na isto. Sve zajedno se poklapa sa Fibom i Elliottom.
Radila sam na nekoliko grafova (urednijih:)), ovaj postani dlkv je samo zbroj svega, da bar nekom slikom popratim tekst.
Zapravo se najviše oslanjam na square of nine.
Hvlala na komentaru
Imaš li svoje mišljenje o daljnjem razvoju?


kolegice, pogrešno. ganovi kutovi predstavljaju upravo cijenu kao funkciju vremena. a i svaki tzv.geometrijski kut predstavlja nagib pravca sastavljenog od točaka u ravnini cijena-vrijeme. i onda imate, kod različitih mjerila ili vremena ili cijene potpuno različite razine cijene za isti vremenski trenutak i isti kut (npr. 45°stupnjeva). a ispravna je samo jedna cijena za jedan kut i jedan trenutak.
[/quote]

pa normalno da je tako.
kreces se po pravcu.


Pa tehnička analiza i je "psihička" tj psihološka analiza. A ako smatraš da mi samo pratimo amerikance onda radi TA za amerikance pa ćeš profitirat ako pogodiš.

Poceo sam citati o TA, pa sam eto odustao za sada…citam i dalje, ali manjim intezitetom. Tako da sam jos "prebalav" da bi radio analize za americko trziste. Probao sam brojati valice, ali vidim da nema nekoga smisla.
Vi ste uspjeli izbrojati i profitirali ste?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

ekipica se skuplja i aktivnost na ta raste, a znaci da je vrijeme za ????????????

pepe7



Pa tehnička analiza i je "psihička" tj psihološka analiza. A ako smatraš da mi samo pratimo amerikance onda radi TA za amerikance pa ćeš profitirat ako pogodiš.

Poceo sam citati o TA, pa sam eto odustao za sada…citam i dalje, ali manjim intezitetom. Tako da sam jos "prebalav" da bi radio analize za americko trziste. Probao sam brojati valice, ali vidim da nema nekoga smisla.
Vi ste uspjeli izbrojati i profitirali ste?

[/quote]

profitirao sam u toliko sto je trziste palo a moj portfejj ne.
jer je u cashu, naravno.

dakle ako sam prije 1 mjesec mogao imati npr 100 dionica ingre,
sad mogu za iste novce imati 200 komada.

ja bi ipak rekao da je ovo 5 val.
i cekamo zadnji spust i onda pocinje uzlazni trend nekih 2 mjeseca.
sad ce ispasti da je to taman do objave za propast ili opstanak GMa.

@kokolina
baš zato što ne mogu naći pravi ratio (rise/run – 1,2,5,10,20,40…) ne upuštam se u gann box, u smislu određivanja točnih stupnjeva tj. price AND time:
-20,36,56,72,81
ili
32-51-68-79
ili
9,18,31,50, 68
….itd..
Određivanje pravih kuteva za box primjenjiv na TT moj je primarni cilj.

Žao mi je što sad ne mogu citirati, ali u W.D. Gann Method of trading (Marisch) izričito naglašava i to što ti kažeš – 45 st. nije jednak 1×1 gannovom kutu za sva tržišta,
ali i to da su jedino ovi kutevi neovisni o vremenu:
14, 26 1/2, 45, 63 1/2, 75, 82 1/2, 90
prva 2 kao support, 45 neutral, i ostali resistance.

Za sad su se ovi pokazali dobrima, ali obavezno u kombinaciji sa 50% retracement zonom i Elliottom.
Iako, čini mi se da se na kraju sve svodi na Fibonaccija…

koje bi ti kuteve koristila?

chebelo
kad puše jugo, uvijek (u pravilu) dolaze 3 veća vala, pa pauza.pa opet…:)





O kakvim ti valovima pišeš?
Ne brojim nikakve valove, pa ne radim u Pomorskom zavodu Split

Pa šta koji Q radiš na ovoj temi onda? [sad]
[/quote]
Upravo ukazujem ljudima da se ne zamaraju s brojanjem valova, jel danas drugi val od petice od A ili C i slične bedastoće.
Odredite trend i uđite ili izađite, a trend je prema gore, dakle bikovski, i tko god piše drugačije laže.
[/quote]

daj 2 dobra argumenta da je trend bikovski.
[/quote]
Trziste ne reagira na lose vijesti.
Vise je loseih nego dobrih vijesti.

Nego da se nadovezem na post prije:
"dakle ako sam prije 1 mjesec mogao imati npr 100 dionica ingre,
sad mogu za iste novce imati 200 komada."

Ja kazem da, a tu ne mislim na tebe, nego opcenito, da ljudi nemaju muda za uci na dnu i da na kraju samo popuse. Laganim dokupljivanjem mislim da nema greske. Danas si mogao imati 200 komada umjesto prije 100, ali neces imati muda za uci i na kraju ces opet doci na isto dok skuzis da je valdavina bika. Moje misljenje, bez uvrede…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.






O kakvim ti valovima pišeš?
Ne brojim nikakve valove, pa ne radim u Pomorskom zavodu Split

Pa šta koji Q radiš na ovoj temi onda? [sad]
[/quote]
Upravo ukazujem ljudima da se ne zamaraju s brojanjem valova, jel danas drugi val od petice od A ili C i slične bedastoće.
Odredite trend i uđite ili izađite, a trend je prema gore, dakle bikovski, i tko god piše drugačije laže.
[/quote]

daj 2 dobra argumenta da je trend bikovski.
[/quote]
Trziste ne reagira na lose vijesti.
Vise je loseih nego dobrih vijesti.

Nego da se nadovezem na post prije:
"dakle ako sam prije 1 mjesec mogao imati npr 100 dionica ingre,
sad mogu za iste novce imati 200 komada."

Ja kazem da, a tu ne mislim na tebe, nego opcenito, da ljudi nemaju muda za uci na dnu i da na kraju samo popuse. Laganim dokupljivanjem mislim da nema greske. Danas si mogao imati 200 komada umjesto prije 100, ali neces imati muda za uci i na kraju ces opet doci na isto dok skuzis da je valdavina bika. Moje misljenje, bez uvrede…
[/quote]

i najkonzervativniji ulagac zna da se treba uci kada se ostvari potvrda rastuceg trenda.
ili za one najopreznije – dvostruka potvrda.

potvrda je patern kada aktualni vrh prede predhodni vrh iz padajuceg trenda.
to je u ovom slucaju 1850.

New Report

Close