Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@vlad1111

Što ako peti korak produži do ispod 3150?

Hell is Empty and all the Devils are Here


koji je razlog što vas dvojica računate sa vrha u 2008. ne od ATH crobex-a (krajem 2007)?

od vrha razvuci fibbonacija, a korekciju računaš od početka 4 vala …

I love the Smell of Profits in the Morning

vlad & fazan
uopće vas ne razumijem i nisam skužio ak ste odgovorili na moje pitanje.
što se fibe tiče: za fibu moraš znati početak i vrh. ak se radi retracement, onda je to retracement nekog prijašnjeg vala i računa se od njegovog početka do vrha. vrh je očigledan, početak malo manje (može biti 1998 ili 200x).

evo jedan komentar nekog tipa koji isto dugo godina brije po EWTu:

The general EW rule is that a correction will decline to the 4th or 2nd wave of a lesser degree. In OEW we expand upon that rule. If the fifth wave of the lesser degree waves was shorter than the first, then a decline to the 2nd wave is likely. And, if the fifth wave was longer, then a decline to the 4th wave should satisfy the correction. Since the recent 2002 – 2007 bull market contained an extended fifth wave, a decline to the 4th wave should be sufficient to end the bear market. That level is at the 2004 lows, or SPX 1061. Therefore, despite all the gyrations in the bear market as it unfolds, continue to remain aware of the overall trend.
ovo zadnje brije o DJI.

dakle, trebalo bi znati koji val (ciklus) se ovdje korigira (početak i kraj), pa eventualno po tome analizirati. ak se već analizira. ovako je to dosta na slijepo.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Je li postoji neki izraz tipa “cunjoglavi”?

Ono, Crobex s 2000 na 5000 pa opet na 2000.
Ogromni cunj!

Ako probijemo 3200…

pa nacrtao sam ti već 333 puta ewt za crobija … [angry] [tongue]
ostaje još otvoreno pitanje gdje je dno … samo to je pitanje … ništa drugo …

mene osobno baš briga jer flat ili ziga zaga, nisam niti zagrebao materiju ewt-a, a kamoli da bi mogao analizirati najteži njegov dio … ali znam da nakon ovog korektivnog vala dolazi 5. rastući …

sada treba analizirati taj rastući, jer i on će završiti negdje … [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning

@ budd

u oba “moguća” slučaja korekcije, cik-cak(5-3-5) i flat (3-3-5), ova boldana petica također ima 5 koraka.
mi odrađujemo 5. korak posljednje petice.
e sad…
3. korak te posljednje petice je u oba slučaja korekcije gotovo jednak i iznosi ca 600 bodova).
3. val je u oba slučaja također manji od 1., a prema ewt ne smije biti manji i od prvog i od petog.
dakle, 3. val-600 bodova, mora biti veći od petog, završnog vala.
obzirom da je vrh 4. vala po mojoj procjeni bio na 3900, mislim da dno petog vala ne bi smjelo biti ispod 3300.
no, može biti i na većoj brojčici[smiley].
a ako uzmemo i snažan tehnički otpor na 3200 kuna, dobivamo i dodatnu potvrdu najnižeg dna.
mislim da nećemo niže.

evo, ja se usudio prognozirati da me možete nakon mjesec dana pljucati[lol] [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


mene osobno baš briga jer flat ili ziga zaga, nisam niti zagrebao materiju ewt-a, a kamoli da bi mogao analizirati najteži njegov dio


mislim da dno petog vala ne bi smjelo biti ispod 3300. no, može biti i na većoj brojčici[smiley]. a ako uzmemo i snažan tehnički otpor na 3200 kuna, dobivamo i dodatnu potvrdu najnižeg dna. mislim da nećemo niže. evo, ja se usudio prognozirati da me možete nakon mjesec dana pljucati[lol] [tongue]

Slažem se s oba boldana navoda.
Ako ne možemo (ne znamo) utvrditi u kojem smo valu, bitno je da nas potpora čeka na 3200-3300.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Barem smo ogodno caskali par desetaka stranica 🙂

I nakon svega, jednostavno povlacenje crta je najbolja metoda.

To i nije jednostavno povlačenje crta. I to je dio TA.
Ali ne govori o smjeru kretanja crobexa.
Zato smo se ulovili EWT-a koji može o tome nešto reći, ali je i EWT-om korektivne valove teško odrediti.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@markko

Graf kao tvoj, je već prikazan na ovoj temi, i to s tri razvučena fibonaccia.
Tri fibonaccia se poklapaju u istoj liniji na 3200.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@markko

Graf kao tvoj, je već prikazan na ovoj temi, i to s tri razvučena fibonaccia.
Tri fibonaccia se poklapaju u istoj liniji na 3200.


Ajd prevedi nama neukima… Please? Pretty please?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

promet usporava.
dobar znak.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close