Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobra večer. Može li mi netko od vas koji je pratio trendsignali.com duže vremena odgovoriti na pitanje koliko je vjerodostojan taj sajt a posebice jesu li se ostvarivala predviđanja grafova iz „ogledala u budućnost“? Prije uopće nisam niti išao na taj sajt sve do danas. Šokiralo me što ti ljudi tamo predviđaju. Koei na 150 sredinom srpnja, Đuro na 90, Dlkv na 200 itd. Molim vas za komentar.

Gledao sam i ja ta predviđanja i ono što se želi reći ogledalom u budućnost je trend nemoj se toliko koncentrirati na iznos cijene jer to ni dragi bog ne može znati a tamo ti to i piše.
No ako se ovaj silazni trend nastavi i dalje onda te pretpostavke nisu nerealne, dapače možda bi moglo biti i gore.
Da mi je netko prije dva mjeseca rekao da će cijene dionica biti ovakve kakve su danas rekao bih mu da je lud a evo vidiš i sam na što smo spali, jad i bijeda dakle ukratko ni to nije za odbaciti, ali oprez blizu smo granice otpora tj ako se ona ne probije (3700) onda bi mogli i okrenuti trend na uzlazni. Dakle moj savjet je ne prodavati ništa ako nisi do sad to bi bio vrlo rizičan potez


Dobra večer. Može li mi netko od vas koji je pratio trendsignali.com duže vremena odgovoriti na pitanje koliko je vjerodostojan taj sajt a posebice jesu li se ostvarivala predviđanja grafova iz „ogledala u budućnost“? Prije uopće nisam niti išao na taj sajt sve do danas. Šokiralo me što ti ljudi tamo predviđaju. Koei na 150 sredinom srpnja, Đuro na 90, Dlkv na 200 itd. Molim vas za komentar.

ako si pivek, napokon[thumbsup]
ako nisi, opet[thumbsup].
dobar zabavni sajt.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Dobra večer. Može li mi netko od vas koji je pratio trendsignali.com duže vremena odgovoriti na pitanje koliko je vjerodostojan taj sajt a posebice jesu li se ostvarivala predviđanja grafova iz „ogledala u budućnost“? Prije uopće nisam niti išao na taj sajt sve do danas. Šokiralo me što ti ljudi tamo predviđaju. Koei na 150 sredinom srpnja, Đuro na 90, Dlkv na 200 itd. Molim vas za komentar.

Ako pogledaš idući tjedan vidjeti ćeš da će ogledalo u budućnost biti sasvim drugačiji, dakle ovisiti će o ovom tjednu. Ja pratim već dosta dugo i zaključila da se na to ne smiješ osloniti niti u ludilu. Bila je prognoza pada HT na 190, a HT oišao tada na 345 kn, ono kada je cijena bila oko 290 kn. Dakle, išlo je polako preko 300 kn i onda rast u jednom danu na 345, a od pada ni p. Slijedeći tjedan linije sasvim drugačije, dakle promjenjeno prema prethodnom tjednu. Pozdrav

Burzomlat
korisnik od: 01.02.2007.
lokacija:
broj poruka: 1176
CITAT:
Evo mog komentara…
.Dvije godine svog studija sam za večinu predmeta imao kolegije koji su upravo fokusirani na ‘predikcije’ događaja i izradu modela po kojima se odvijaju neke od pojava u prirodi pa i u financijama.
Matematička statistika-doc dr.Miljenko Huzak
Slučajni procesi-Dr Hrvoje Šikić
Vjerojatnosni modeli u primjenama-doc.dr Bojan Basrak
Teorija vjerojatnosti-Dr.Nikola Sarapa
Aktuarska matematika-(izborni)-doc.dr Bojan Basrak
Moram priznat da po prvi puta vidim model koji pogađa nekoliko budučih vrijednosti i to kod modela sa velikom varijancom (kao što je to slučaj sa dionicama) i to ‘egzotičnom’ ‘Fibonacci metodom’.
Autor ove nebuloze očito nezna da najsloženiji modeli koji se danas upotrebljavaju u analizi vremenskih nizova:GARCH,NGARCH itd.’gađaju’ najviše jednu buduću vrijednost vremenskog niza slučajnih varijabli i to s pouzdanim intervalom od 90%.Sve to pod pretpostavkom da ste izabrali dobar model na osnovu analize autokorelacijske funkcije(ACF i PACF) uzorka,što je mukotrpan posao.Između ostalog,’dužni ste’ prilikom svake ozbiljnije analize iznijeti metodu kojom ste procijenili parametre i to temeljito obrazložiti.Ovakav pristup izradi modela je obična lakrdija koja nema ni najmanje uporište u statistici i vjerojatnosnim modelima, općenito.
Suština ove stranice je,po mom mišljenju, da kod čitatelja/gledatelja koji nije upućen u metode predviđanja vremenskih nizova izazove određeno ‘strahopoštovanje’ prema egzotičnoj ‘Fibonacci metodi’.Tko to radi i zašto,procjenite sami.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

[color=black][/color] Pozdrav svima.

Može li komentar na slijedeće , da se u bull marketu traže dna , a u bear marketu vrhovi.

sanja

Trend signali je totalno smece. Svakako što se tiće predviđanja cijene dionice. Metoda bi divergirala i uopce nema ocjenu pogreške.

Neki ponekad zaboravljaju da je ovdje riječ o stvarnim firmama, i da postoje oni koji imaju novaca [proud]
GS i JPM ce rado uzet sve dionice KOEi i DLKV po 200 kn [proud]


Trend signali je totalno smece. Svakako što se tiće predviđanja cijene dionice. Metoda bi divergirala i uopce nema ocjenu pogreške. Neki ponekad zaboravljaju da je ovdje riječ o stvarnim firmama, i da postoje oni koji imaju novaca [proud] GS i JPM ce rado uzet sve dionice KOEi i DLKV po 200 kn [proud]

ove će i floki, makar već ima 135.714 komandosa[cool]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Che, zmrklic, mise 99 i vlad1111 hvala na odgovorima! Ako do sad nisam prodao ni neću. Za sad je još uvijek relativno podnošljivo, samo da ne bude novih iznenađenja…

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


tvoj graf na prvi pogled se i meni činilo izglednim. s primjedbom da val A mora imati 5 koraka.

U cik-cak obrascu, A val ima 5 koraka (5-3-5)
U ravnom obrascu ima 3 koraka (3-3-5)

Mislim da je i croman jednom napisao, da bi ova korekcija mogla biti flat formacija…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Che, zmrklic, mise 99 i vlad1111 hvala na odgovorima! Ako do sad nisam prodao ni neću. Za sad je još uvijek relativno podnošljivo, samo da ne bude novih iznenađenja…

Može biti novih iznenađenja, ali ne oslanjati se na “ogledalo” nego na “analize” dionica i crobexa


Burzomlat korisnik od: 01.02.2007. lokacija: broj poruka: 1176 CITAT: Evo mog komentara… .Dvije godine svog studija sam za večinu predmeta imao kolegije koji su upravo fokusirani na ‘predikcije’ događaja i izradu modela po kojima se odvijaju neke od pojava u prirodi pa i u financijama. Matematička statistika-doc dr.Miljenko Huzak Slučajni procesi-Dr Hrvoje Šikić Vjerojatnosni modeli u primjenama-doc.dr Bojan Basrak Teorija vjerojatnosti-Dr.Nikola Sarapa Aktuarska matematika-(izborni)-doc.dr Bojan Basrak Moram priznat da po prvi puta vidim model koji pogađa nekoliko budučih vrijednosti i to kod modela sa velikom varijancom (kao što je to slučaj sa dionicama) i to ‘egzotičnom’ ‘Fibonacci metodom’. Autor ove nebuloze očito nezna da najsloženiji modeli koji se danas upotrebljavaju u analizi vremenskih nizova:GARCH,NGARCH itd.’gađaju’ najviše jednu buduću vrijednost vremenskog niza slučajnih varijabli i to s pouzdanim intervalom od 90%.Sve to pod pretpostavkom da ste izabrali dobar model na osnovu analize autokorelacijske funkcije(ACF i PACF) uzorka,što je mukotrpan posao.Između ostalog,’dužni ste’ prilikom svake ozbiljnije analize iznijeti metodu kojom ste procijenili parametre i to temeljito obrazložiti.Ovakav pristup izradi modela je obična lakrdija koja nema ni najmanje uporište u statistici i vjerojatnosnim modelima, općenito. Suština ove stranice je,po mom mišljenju, da kod čitatelja/gledatelja koji nije upućen u metode predviđanja vremenskih nizova izazove određeno ‘strahopoštovanje’ prema egzotičnoj ‘Fibonacci metodi’.Tko to radi i zašto,procjenite sami.

Pročitao sam ovo i to je totalni promašaj od upisa.

Prije svega, TA je zrcalo trenutnog stanja na burzi. Najbolje to ocrtavaju svijeće. E sad, neki paterni (događaji na burzi) su se ponovili nebrojeno puta: due diligence, preuzimanje, loša vijest, dobra vijest, bull run i sl. Pametni ljudi su uočili ta događanja i usporedili ih s grafikonima. Na osnovu tih usporedbi, danas je moguće predvidjeti kretanje cijene, ali samo u pojedinim situacijama.

Ne možete raditi TA u svakom trenu i reći što će se dogoditi. Treba uočiti određeni signal, dobiti njegovu potvrdu i to je onda to.

TA nije nikakvo predbiđanje na osnovu nekih matematičkih modela i sl. gluparija. Osim toga, kada znamo da se u SNBA događa due diligence, mi predviđama da će cijena rasti. Na osnovu čega? Na osnovu nekog našeg iskustva s prijašnjim preuzimanjima. Dakle, gledamo povijesne događaje.

Jasnije?

I love the Smell of Profits in the Morning

Svi vi koji ste barem jednom pogledali grafion svoje dionice, služili ste se tehničkom analizom, a da ustvari toga niste niti svjesni!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close