Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma ljudi ne pričajte neke SF stvari da crobex bude pal na 3300 i ne znam na kolko sve ne. Takav film ne budete gledali!

I meni je teško povjerovati u to, ali nikad ne reci nikad

zmrklic:

A vidiš ja se ne bi začudio da u pon ostanemo iznad 3700. Vidjet ćemo, rekli su slijepci [proud]

Mislim da će biti bear run u ponedjeljak.
Velika donja sjena. Pad, pa onda povratak.

kakve mrtve sjene pak!? [lol]

Baron:

zmrklic:

A vidiš ja se ne bi začudio da u pon ostanemo iznad 3700. Vidjet ćemo, rekli su slijepci [proud]

Mislim da će biti bear run u ponedjeljak.
Velika donja sjena. Pad, pa onda povratak.

kakve mrtve sjene pak!? [lol]

to ti je kad svizac izadje van pa vidi svoju sjenu i veli jos mjesec dana pada[lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

nisam stručnjak za ewt.
na priloženom grafu prikazana je moguća konfiguracija A B C velikog korektivnog vala,
razlika od posljednjeg cromijevog grafa je u trenutku početku C vala – 10-ak dana.
točka 5 (C vala) je vremenski vrlo blizu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


nisam stručnjak za ewt. na priloženom grafu prikazana je moguća konfiguracija A B C velikog korektivnog vala, razlika od posljednjeg cromijevog grafa je u trenutku početku C vala – 10-ak dana. točka 5 (C vala) je vremenski vrlo blizu.

iz navedenog grafa mogućeg budućeg kretanja Crobexa, vidi se da dolazi do usporavanja trenda medvjeđeg tržišta, što znači dolazak ubrzo do preokreta trenda, naravno ako se ispuni uvjet dna na tim razinama

krpa:

Do 3.300 nema potpore[undecid]

TA pokazuje da bi CROBEX trebao ići na 3.200.

Ova mi se vizija pada Crobexa na razine od 3300 u ovom trenutku ne čini toliko nevjerojatna. Netko je dobro rekao, Crobex je već sad puno niže, drže ga jedino ht i ina. Čak me ne bi čudio ni kratkotrajan pad ispod 3000 nakon 12. travnja, premda znam da je ova zadnja tvrdnja veoma podložna kritikama onih koji su poprilično u dionicama (u koje se ubrajam i ja s već duže vrijeme dobrano nakrcanim portfeljem, osim onog dijela namijenjenog za day trading). Ovo nije druk, već naprosto pokušaj pronicanja (vjerojatno jalov) u daljnje namjere burzovnih snagatora. Naprosto mi je nelogično da taj «netko» kome su cijene bile precijenjene (čitaj preskupe) i koji je napuhavao svaku negativnu situaciju (svjetske turbulencije, Kosovo, panika novopečenih dioničara i day tradera), a relativizirao pozitivne impulse (NATO, dobra FI i sl.), sad ne bi iskoristio predstojeću situaciju oko prodaje udjela u BF-u i dodatno pojeftinjenje. Najobičniji bargain hunting.
S druge strane, moramo si priznati da je svakog ulagača koji je odlučio investirati na 5000+ ubadalo u oči ovo «nabubrenje» linije Crobexa i većine dionica u zadnje 2 godine u odnosu na višegodišnji prosjek (prilog 1 – ugrubo), pa je tako ubadalo i tog «nekog». Koristim ovaj izraz «netko», jer iza radikalnih i neočekivanih zbivanja uvijek postoji netko, koji je to generirao i kome to izuzetno odgovara, vi odlučite tko je to… (Teorija zavjere? Ne. Ko’j’ jači, taj kvači. Nema sentimenta. Zavjeru inače kuju oni slabiji, u cilju rušenja moći na onog jačeg).
Također mi ni postepeni reversal ne zvuči previše vjerojatan. Skloniji je taj «netko» (koji ima itekakve snage, informacijske prednosti i novca da u hipu preokrene trend) preskakati i dići cijelu stvar u dvije-tri faze po dan-dva, da slučajno mi mali ne bi dobili priliku ukrcati se pravovremeno i uzeti prevelik dio kolača. Već viđeno- prilog 2. Htjeli mi to ili ne, na ovako plitkom tržištu, to je tako, velike pare su u igri. Tek u razdoblju stabilizacije TA ima smisla. Padovima od 8-10% u jednom danu ona postaje zamka (nije mi se jednom desilo, da školski buy ili sell signal neki fond mešetarskog tipa, bez ikakve logike, potjera u drastično suprotnom smjeru od očekivanog).
Da zaključim, trenutno stanje na tržištu mi se čini kao očekivanje navale isplata udjela u BF i posljedica istog. Dakle, do tada – cimanje, uglavnom prema dolje… [huh]

u prethodnoj _nazovi procjeni_ kupovne moći velikih izostala je, dakako, procjena kupovne moći malih ulagaća.
onih koji će ostati na burzi.

ako ih je do sada bilo otprilike koliko na ipo-u ine (zanemarimo ipo ht), računajmo na ca 50.000 ljudi.
veći dio ovih prvih ipo-aca ostat će na burzi- uzmimo 70% tj. 35.000 ulagača.
ukoliko su oni spremni ponovo uložiti prosječno 100.000 kunića, dolazimo do ca 3, 5 mlrd kuna potencijalnih malih ulagača.
ovaj iznos veći je od iznosa koji je velikima na raspolaganju.

ako je procjena i 4 puta precjenjena (npr. 17.500 ulagača po 50.000 kuna), opet dolazimo do brojke od gotovo 900 milijuna kuna.
stoga mislim da potencijal malih uopće nije zanemariv.
a i inače je poznato da burzu počesto dižu upravo mali ulagači.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@gringo
slažem se velikim dijelom.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad, jesi li siguran da znaš u kojem korektivnom valu je crobex?
Molim komentar:

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

MACD graf nije više zbunjen. Ponovno ide u SELL signal.

@Wundi
Očekujemo sutra veliku senku.[thumbsup] Nadam se.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Vlad, jesi li siguran da znaš u kojem korektivnom valu je crobex? Molim komentar:

tvoj graf na prvi pogled se i meni činilo izglednim.
s primjedbom da val A mora imati 5 koraka.

ali…
ja uvažavam cromijevo posljednje mišljenje( s dvije razlike).
čovjek je ipak odradio 30.000 sati ewt-a.
i on smatra da je početak C vala 23.01. (intraday grobi ca 4700, zaključni ca 4410).
točka 5. C vala može biti i na 3200-3300( ja sam je prikazao nešto više, ne isključujući mogućnost 3200-3300)

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Dobra večer.
Može li mi netko od vas koji je pratio trendsignali.com duže vremena odgovoriti
na pitanje koliko je vjerodostojan taj sajt a posebice jesu li se ostvarivala predviđanja grafova iz „ogledala u budućnost“?
Prije uopće nisam niti išao na taj sajt sve do danas. Šokiralo me što ti ljudi tamo predviđaju.
Koei na 150 sredinom srpnja, Đuro na 90, Dlkv na 200 itd.
Molim vas za komentar.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close