Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@škovacin
pa je 216 ako gledaš samo od posljednjeg vrha. ali 228 mora biti jak otpor (ne samo psihološki). zanima me hoće li se održati i ako crobex dođe na 1250?


@škovacin
pa je 216 ako gledaš samo od posljednjeg vrha. ali 228 mora biti jak otpor (ne samo psihološki). zanima me hoće li se održati i ako crobex dođe na 1250?

Pozdrav !!
Ja bih volio da si u pravu ali ?? Ako Crobex s 1282 bodova dođe na 1250 = -2,5%, neka toliko padne i DLKV (224) koji u večini slučajeva prati crobex ili samo upola, to je već ispod 227. Poznato je da je DLKV likvidna dionica i kada pada crobex vuče ga u 80% slučajeva ATPL i DLKV te ADRS…pad bude na tolikom padu crobia cca 4 – 5 % ?? Nedaj Bože da se ostvare ovi ne(snovi).
P.S Nisam sigura dali su točni navodi Vlada DLKV 200, negdje sam pročitao ranije , možda griješim, ako da sorry.

I very much love INGRA !!



@škovacin
pa je 216 ako gledaš samo od posljednjeg vrha. ali 228 mora biti jak otpor (ne samo psihološki). zanima me hoće li se održati i ako crobex dođe na 1250?

Pozdrav !!
Ja bih volio da si u pravu ali ?? Ako Crobex s 1282 bodova dođe na 1250 = -2,5%, neka toliko padne i DLKV (224) koji u večini slučajeva prati crobex ili samo upola, to je već ispod 227. Poznato je da je DLKV likvidna dionica i kada pada crobex vuče ga u 80% slučajeva ATPL i DLKV te ADRS…pad bude na tolikom padu crobia cca 4 – 5 % ?? Nedaj Bože da se ostvare ovi ne(snovi).
P.S Nisam sigura dali su točni navodi Vlada DLKV 200, negdje sam pročitao ranije , možda griješim, ako da sorry.
[/quote]

@
ponavljam:
1. svatko griješi na svoju štetu u smislu analize (u 1 redu mislim na sebe)

2. shodno tome, meni fali korekcija prije određenog finiša (možda tih vladovih 200 na koje ciljaš)

3. mislim da su određene dionice za sad odradile svoje, i da crobex na ovim razinama drži ht
4. dođe li moj omiljeni dlkv na 0 kn, ja sam još uvijek u plusu (kupljen 2001, dobar dio prodan kad
je trebalo – što me svrstava u turbo long term investora:))

5.kad pišeš "ne daj bože da se ostvari…", e to je bolno licemjerno, jer ako se toga pribojavaš
zašto si prodao u četvrtak?

ps
pitala sam škovacina za mišljenje



@škovacin
pa je 216 ako gledaš samo od posljednjeg vrha. ali 228 mora biti jak otpor (ne samo psihološki). zanima me hoće li se održati i ako crobex dođe na 1250?

Pozdrav !!
Ja bih volio da si u pravu ali ?? Ako Crobex s 1282 bodova dođe na 1250 = -2,5%, neka toliko padne i DLKV (224) koji u večini slučajeva prati crobex ili samo upola, to je već ispod 227. Poznato je da je DLKV likvidna dionica i kada pada crobex vuče ga u 80% slučajeva ATPL i DLKV te ADRS…pad bude na tolikom padu crobia cca 4 – 5 % ?? Nedaj Bože da se ostvare ovi ne(snovi).
P.S Nisam sigura dali su točni navodi Vlada DLKV 200, negdje sam pročitao ranije , možda griješim, ako da sorry.
[/quote]

Za vrijeme prošlog dna 1430 Crobia, DLKV je bio na 229,00 kn.!
Sada, na Crobiu 1280, DLKV je na 226,00 kn.!
Očigledno je da DLKV nije pratio Crobi.
Što će se dogoditi ukoliko Crobi bude išao prema 1140, a DLKV probije liniju otpora na 226,00 kn., ne bi se iznenadio da odradi zaostatke i ispod 200,00 kn.



@škovacin
pa je 216 ako gledaš samo od posljednjeg vrha. ali 228 mora biti jak otpor (ne samo psihološki). zanima me hoće li se održati i ako crobex dođe na 1250?

DLKV je već išao i po 226,xx i to 3.3.’09
Pozdrav !!
Ja bih volio da si u pravu ali ?? Ako Crobex s 1282 bodova dođe na 1250 = -2,5%, neka toliko padne i DLKV (224) koji u večini slučajeva prati crobex ili samo upola, to je već ispod 227. Poznato je da je DLKV likvidna dionica i kada pada crobex vuče ga u 80% slučajeva ATPL i DLKV te ADRS…pad bude na tolikom padu crobia cca 4 – 5 % ?? Nedaj Bože da se ostvare ovi ne(snovi).
P.S Nisam sigura dali su točni navodi Vlada DLKV 200, negdje sam pročitao ranije , možda griješim, ako da sorry.
[/quote]

Još je Kostolany davno napisao: (otprilike) : ne zanima me prosječna temperatura svih pacijenata u sobi…etc.

@sotomaic

ja sam i računao na psihološku barijeru od 226 kao nivo oko kojeg bi se cijena mogla i zaustaviti, iako mi je analiza pokazala niže vrijednosti. Još jednom sam pokušao izbrojiti valove i kraj 5 (v) mi pada negdje u zeleni pravokutnik. Ja se nadam da će se baš zbog psihologije cijena održati negdje pri vrhu ili barem u gornjoj polovici. Doduše to bi značilo na neki način nedovršenu peticu, ali mene to nebi smetalo. [thumbsup]
Brine me to kako bi se mogla sutra ekipa ponašati obzirom na AgroTodex index nezadovoljstva, dezorjeniranosti i panike.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

evo jedna zanimljiva slika crobexa,radi se o 2 identicna trokuta,donji je preslika gornjega i na sjecistu linija daje datum 25.11 i 1540 bodova.koliko je to blizu ili daleko prosudite sami

http://aqua-art.org/news.php


evo jedna zanimljiva slika crobexa,radi se o 2 identicna trokuta,donji je preslika gornjega i na sjecistu linija daje datum 25.11 i 1540 bodova.koliko je to blizu ili daleko prosudite sami

Bravo prijatelju…samo nadopuna tvoga viđenja, i bliska budućnost moga viđenja !!

I very much love INGRA !!

Na grobiju imamo divergenciju macda (i drugih oscilatora), ali Vlad kaže da nema divergencije macd histograma.
Zar ovo na slici nije divergencija macd histograma? U čemu griješim?

p.s. Vlad, kako stoje stvari s TD-om kod grobija i s&p? Na kojem smo danu?

Nisam opasan.

Murphy stranica 240 (obvezno pročitati tekst ispod slike), Koristite Dnevne i Tjedne signale. "Signali na tjednim grafikonima uvijek su važniji od signala na dnevnim grafikonima. MACD kasni kao pokazatelj od (zavisi od divergacije) 4 – 7 dana kao stvarni pokazatelj, Parametri 9, 13, 10 to bolji pokazazelj (probaj) prvo s tjednim prikazom a kasnije promijeni parametre i usporedi sve s RSI-om.

Pozdrav !!

I very much love INGRA !!

mrgude28 probao sam ovo što si napisao iznad mogu ti reči da se vidi velika razlika i korigacijom se dobije prava slika. hvala na dobronamjernoj obavjesti jer ovo nisam znao pogotovo u svezi promjene parametarsa.

New Report

Close