Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo i usporedba domacih graditelja! Zanimljivo da su se odnosi u omjerima domaćih graditelja u prošlih 1.g. varirali od -30 do +30 međusobno! Dakle na prebacivanju iz jedne u drugu se moglo uštediti 50% nekoliko puta!
Ako koga zanima mogu mu poslati EXCEL file!





@lulu

danas im je 9.dan, ako zatvore ispod 789.

mi danas odradili novi buy set up i 6. dan novog TD combo.

koliko traje novi TD combo i da li se odnosi na cijeli zse ili samo na dio dionica ?
konkretno me interesira za atpl i ht . (možeš i na pm )

[/quote]

ima nas jos zainteresiranih za isti odgovor pa ak´ moze…? [pray]
[/quote]
ključno:
jači odbijanac dešava se nakon 9-13 dana TD combo dana (ako ga ne "preduhitri" formiranje novog setupa).
između 4 uvjeta za TD combo dan vama je važan jedan koji kaže:
zaključna razina svakog TD combo dana mora biti niža od zaključne razine prethodnog TD combo dana (naravno, ne vrijedi jedino za 1. TD combo dan koji nema prethodnika).

u slučaju grobija i sp500, danas se odrađuje 6. TD combo dan.
to znači da bi za jači odbijanac trebalo još barem 3 puta zaključiti na sve nižoj razini,tj. zaključna razina 7. dana niža od zaključne razine 6.dana, 8. dana niža od 7.dana, 9.dana niža od 8.dana.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Da. Ameri su se odbili pa neće završiti u -2,5% već -1,2%. Dobro su se odbili!
A evo kako bi se DLKV mogao odbijati idućih mjeseci!
Iako ELWAVE daje i smiješne brojke tipa 94kn ili 67kn ili 24kn. Ipak je to nemoguće!

ovak bi izgledale vile DLKV






@lulu

danas im je 9.dan, ako zatvore ispod 789.

mi danas odradili novi buy set up i 6. dan novog TD combo.

koliko traje novi TD combo i da li se odnosi na cijeli zse ili samo na dio dionica ?
konkretno me interesira za atpl i ht . (možeš i na pm )

[/quote]

ima nas jos zainteresiranih za isti odgovor pa ak´ moze…? [pray]
[/quote]
ključno:
jači odbijanac dešava se nakon 9-13 dana TD combo dana (ako ga ne "preduhitri" formiranje novog setupa).
između 4 uvjeta za TD combo dan vama je važan jedan koji kaže:
zaključna razina svakog TD combo dana mora biti niža od zaključne razine prethodnog TD combo dana (naravno, ne vrijedi jedino za 1. TD combo dan koji nema prethodnika).

u slučaju grobija i sp500, danas se odrađuje 6. TD combo dan.
to znači da bi za jači odbijanac trebalo još barem 3 puta zaključiti na sve nižoj razini,tj. zaključna razina 7. dana niža od zaključne razine 6.dana, 8. dana niža od 7.dana, 9.dana niža od 8.dana.
[/quote]

Ovo bi se još naredna tri dana i moglo odigravati, ali onda ako stvarno krene odbijanac bit će ugušen poplavom unovčavanja dobitaka jer 10% je 10%, investitori nisu više bull nastrojeni, da se razumijemo za moj izlazak s nulom ATPL treba biti dobrano iznad 800 kuna tako da mi takav scenario uopće ne odgovara

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima






@lulu

danas im je 9.dan, ako zatvore ispod 789.

mi danas odradili novi buy set up i 6. dan novog TD combo.

koliko traje novi TD combo i da li se odnosi na cijeli zse ili samo na dio dionica ?
konkretno me interesira za atpl i ht . (možeš i na pm )

[/quote]

ima nas jos zainteresiranih za isti odgovor pa ak´ moze…? [pray]
[/quote]
ključno:
jači odbijanac dešava se nakon 9-13 dana TD combo dana (ako ga ne "preduhitri" formiranje novog setupa).
između 4 uvjeta za TD combo dan vama je važan jedan koji kaže:
zaključna razina svakog TD combo dana mora biti niža od zaključne razine prethodnog TD combo dana (naravno, ne vrijedi jedino za 1. TD combo dan koji nema prethodnika).

u slučaju grobija i sp500, danas se odrađuje 6. TD combo dan.
to znači da bi za jači odbijanac trebalo još barem 3 puta zaključiti na sve nižoj razini,tj. zaključna razina 7. dana niža od zaključne razine 6.dana, 8. dana niža od 7.dana, 9.dana niža od 8.dana.
[/quote]

A što se dešava ako i 14-ti dan bude uzastopni pad? Uvijanje prostora?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Moguća formacija na SP500!

A što se dešava ako i 14-ti dan bude uzastopni pad? Uvijanje prostora?


TD combo dani ne moraju biti sukcesivni…

rijetko se dešava odrađivanje 13 dana uz daljnje propadanje.
a kada se desi, obično je to popraćeno formiranjem novog setupa.
formiranje novog setupa poništava i prethodni setup, i njegov combo koji je eventualno došao do 13. dana.

danas smo imali sličnu situaciju na grobiju.
naime, danas je formiran novi TD buy setup uz kojeg je odrađeno 6 novih TD combo dana. formiranjem novog TD buy setupa i aktiviranjem novog TD comba (6 dana) poništili su se prethodni TD buy setup i čak 10 odrađenih prethodnih TD combo dana.

već samo formiranje novog TD buy setupa može dovesti do odbijanca.
no, kako je odrađeno tek 6 novih TD combo dana, za jači odbijanac prema ovom pokazatelju trebat će se pričekati.

ganaliza, pak, govori o formiranju snažnih interakcija cijena-vrijeme oko 03.03.
bit će edukativno pratiti korelaciju ewt-a, TD-a i ganalize u narednim danima.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Moguća formacija na SP500!

Jesi ti ozbiljan ili što…??

Trenutni DOW, mogućnosti.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

jel misli neko kupovat sutra? [yawn]

utorak je cesto bio dan za bottomiranja..kakva-takva.. [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


bla bla bla

Braunko, tamo ti je MMF od 11mj. jos im je otislo dosta deviza iz zemlje..
i zavrsilo kod nas [lol]
e da, i pogledaj FX rezerve Mađarske i Hrvatske pa ce ti biti jasnije zasto je forinta, zlot, dinar i ono ukrajinsko cudo leglo, a zasto kuna uz Bozju pomoc ne bude [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


jel misli neko kupovat sutra? [yawn]

utorak je cesto bio dan za bottomiranja..kakva-takva.. [smiley]

Za kupovinu spreman. [yawn]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close