Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


naravno da trokutasta korekcija ide u obliku ABCDE, ali ako vama više paše crobex na 500 bodova, sve pet… [yawn]

lijep pozdrav svima, to je bio moj zadnji post…

naj se ljutit’, ali iz ovog bi se dalo zakljucit kao da TI odlucujes kamo ce Crobex?[huh]
valjda nam ga neces spustit tako nisko [yawn]
[bye] [cry]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

evo moje skromno misljenje o crobexu.mislim da je ova korekcija pri kraju i da bi trebali krenuti u val 3.ijako sve lici na obrazac glava i ramena ja mislim da idemo up.kao dokaz toj teri je i stohasticki oscilator koji se nalazi dosta ispod 20 i ocekujem prsjecanje te linije i sto bi znacilo bay siganal.evo i silka grafa

http://aqua-art.org/news.php

Ovako to izgleda trenutno..UŽAS. Na polaganju prve pomoći pitali budučeg vozača “Što je to šok, objasnite mi”…Jao doktore nemojte molim Vas, to je jako strašno, ne mogu Vam to reči…UŽAS !!

I very much love INGRA !!

Ne znam je li tko primijetio: bollingerov pojas je bio najuži oko 20. i 21. siječnja, kad se vodila borba oko MA linije. Nakon toga se opet počinje širiti, ali prema dolje, ispod MA linije…

ide promjena nekakava..

..nadam se na bolje [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@tony
ne znam baš, ali ja tek učim…kad god se suzi bollinger, znak je za promjenu ali ne nužno prema dolje.
pogledaj vdkt: stoji oko 300 kn već 2 mjeseca, boll. tanak, i onda eksplodira na 420 u jednom danu…


ide promjena nekakava..

..nadam se na bolje [tongue]

promjena svakako, ali još uvijek nisam siguran u kojem smjeru. S jedne strane, još uvijek nije (prema dolje) značajno (5 ili više %) probijena linija neckline za obrnuti H&S (već nekoliko puta se tu negdje odbijamo), a s druge strane, ima puno više naznaka koje upućuju na pad…
A zanimljivo je bilo ono dno posljednji puta (početkom 12. mj.). Od tada su volumeni krenuli više u smjeru rasta, a manje u smjeru pada, barem na onim likvidnijim dionicama koje ja pratim, i na crobexu. Tako da je to gotovo sigurno bilo dno, barem prvo…



@tony

ne znam baš, ali ja tek učim…kad god se suzi bollinger, znak je za promjenu ali ne nužno prema dolje.
pogledaj vdkt: stoji oko 300 kn već 2 mjeseca, boll. tanak, i onda eksplodira na 420 u jednom danu…

zbilja ne pratim VDKT, pa ne znam. Možda je i nešto ekstra sa strane, neki događaj ili značajna vijest utjecala, ili misliš da je čisto tehnički? Nikad ga nisam niti jednom pogledao, pa ne znam… Naravno, da promjene ne moraju ići prema dolje, nego da mogu i prema gore. Ima nekoliko drugih elemenata kod bollingera kad je barem 90% sigurno u kojem smjeru će ići promjene, dok u ovakvim slučajevima iz toga se ne može biti siguran.. Ipak je među ostalim loš znak što nakon nekoliko dana borbe oko MA, sad već danima ne uspijevamo probiti MA, već se odbijamo prema dolje i do nje…



ide promjena nekakava..

..nadam se na bolje [tongue]

promjena svakako, ali još uvijek nisam siguran u kojem smjeru. S jedne strane, još uvijek nije (prema dolje) značajno (5 ili više %) probijena linija neckline za obrnuti H&S (već nekoliko puta se tu negdje odbijamo), a s druge strane, ima puno više naznaka koje upućuju na pad…
A zanimljivo je bilo ono dno posljednji puta (početkom 12. mj.). Od tada su volumeni krenuli više u smjeru rasta, a manje u smjeru pada, barem na onim likvidnijim dionicama koje ja pratim, i na crobexu. Tako da je to gotovo sigurno bilo dno, barem prvo…
[/quote]

cuj, ja sam vec u 12.mj postao grafovski sa odradjenim A-B-C 5400-1430.
dakle kraj beara.
jesu li ove teleće porodjajne muke, ne znam, dok ne probijemo 1430 ostajem optimist.
ali u cashu, zlu ne trebalo..ipak, na 1650 cu uci, bar malo(ako dodjemo do tamo)
[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Naravno, da promjene ne moraju ići prema dolje, nego da mogu i prema gore. Ima nekoliko drugih elemenata kod bollingera kad je barem 90% sigurno u kojem smjeru će ići promjene, dok u ovakvim slučajevima iz toga se ne može biti siguran.. Ipak je među ostalim loš znak što nakon nekoliko dana borbe oko MA, sad već danima ne uspijevamo probiti MA, već se odbijamo prema dolje i do nje…

Netko pametniji od mene je rekao u bear marketu je za očekivat da će supporti popustiti, otpori pobijediti, a sve šta može poći po zlu i poći će. U bull marketu vrijedi naravno obrnuto.
Promet danas nameće pitanje je li pametan kapital ovih dana ulazio ili izlazio.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Promet danas nameće pitanje je li pametan kapital ovih dana ulazio ili izlazio.
[/quote]

Ko zna odgovor taj je vrhunski stručnjak za TA

američke vile sa zanimljivim križanjima (uz bolje namještanje bi i 2002 bilo raskršće).

New Report

Close