Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo štiva…

Collins Stewart
360° Sector View

Jan. – Apr. 2009

@marenda

evo,

ali lako moguce da sam u krivu [huh]
ulazem u znanje

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Miže…bez ljutnje…
Meni koji se učim čitati i razumijevati tvoje grafove nedostaje neka zamišljena linija kretanja indeksa i po mogućnosti predviđanje daljeg kretanja…

Ili sam fakat turbopanglu pa ne vidim nešto što svi vide…

Hvala…


@marenda

evo,

ali lako moguce da sam u krivu [huh]
ulazem u znanje

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...



..na daxu se dogodio klasični bull wolf.
p.s.1.krivo ucrtana

Drago mi je da ste spomenuli Wolfea, kolega! Na Crobexu je isto indiciran bullish, iako s pomalo upitnom simetrijom. Međutim, nije za odbaciti, s obzirom da je bear wolfe uvjerljivo ostvario svoju misiju.
[/quote]
bravo…evo ti 100
odlicno uoceno

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

@futra, vutra, trava

poslije 2 ide 3.
a 3 ide u smjeru kojem je isla 1.

hoce li to biti tako, ne znam [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

SPX . Uredno , lijepo, čisto , ali koliko je točno vrijeme će pokazati.
http://stocktock.ning.com/profiles/blogs/28-jan-ew-update

mislim da je jako bitna razina 780..ukoliko se odbijemo i zadržimo iznad…e onda! opet se prekida trojka, koja nije ni bila trojka već opet val c..i onda!!..a korekcija ..valjda triple trees

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

Ukupan promet: 3.539.417,26 HRK
[lol]

ima li netko kakav komentar na ovaj promet sa tehnickog aspekta?

Da da…to si već postao…supet…

Thx


SPX . Uredno , lijepo, čisto , ali koliko je točno vrijeme će pokazati.
http://stocktock.ning.com/profiles/blogs/28-jan-ew-update

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


malo štiva…

Collins Stewart
360° Sector View

Jan. – Apr. 2009

thx. slobodno i drugi puta postaj ovakve stvari… [thumbsup]

enivej, čini se da se skoro svi elliottovci slažu (pa i autor tog teksta) da je vrh 2000.g. zapravo vrh velikog petog vala i početak korekcije… uključujući i prechtera i njegovu ekipu… ja nemrem progutati taj count… mislim oke, došlo je do totalne divergencije između rasta indexa (DJIA, SP…) i ostatka ekonomije (zlato, dolar, commodities općenito), i čini se da za razliku od standardne situacije gdje razvoj na burzi prethodi razvoju u ostatku privrede, mislim da su ovdje nabrijani indeksi lagano kaskali… ali count je count i nemrem prihvatit da je pad od 2000 do 2003 u 5 koraka, a rast do 2007 u 3, samo zato kaj bi vrh morao pasti u 2000-tu… na slici koju prilažem, čini mi se očigledno da je pad u 3 koraka, a rast u 5… slika je još nešto jasnija na DAX-u, pa sam njega stavio prvog, gore… ispod je S&P 500…

u varijanti 2 još nismo završili veliki A val korekcije… i to mi se čini vrlo razumnom interpretacijom, jer još nigdje ne vidim restrukturiranje američke privrede, a koje je toliko tipično za kondratieffovu zimu…

naravno, to je samo moje mišljenje. možda griješim i možda je kraj krize puno bliže nego što itko i misli…

naime, tek nedavno mi je na pamet pala varijanta gdje je crobex do 1430 napravio val A u 3 koraka, i da je moguća trokutasta korekcija (A-B-C-D-E) gdje se više nećemo spuštati ispod te vrijednosti…

Pametan, ako to želiš.



malo štiva…

Collins Stewart
360° Sector View

Jan. – Apr. 2009

thx. slobodno i drugi puta postaj ovakve stvari… [thumbsup]

enivej, čini se da se skoro svi elliottovci slažu (pa i autor tog teksta) da je vrh 2000.g. zapravo vrh velikog petog vala i početak korekcije… uključujući i prechtera i njegovu ekipu… ja nemrem progutati taj count… mislim oke, došlo je do totalne divergencije između rasta indexa (DJIA, SP…) i ostatka ekonomije (zlato, dolar, commodities općenito), i čini se da za razliku od standardne situacije gdje razvoj na burzi prethodi razvoju u ostatku privrede, mislim da su ovdje nabrijani indeksi lagano kaskali… ali count je count i nemrem prihvatit da je pad od 2000 do 2003 u 5 koraka, a rast do 2007 u 3, samo zato kaj bi vrh morao pasti u 2000-tu… na slici koju prilažem, čini mi se očigledno da je pad u 3 koraka, a rast u 5… slika je još nešto jasnija na DAX-u, pa sam njega stavio prvog, gore… ispod je S&P 500…

u varijanti 2 još nismo završili veliki A val korekcije… i to mi se čini vrlo razumnom interpretacijom, jer još nigdje ne vidim restrukturiranje američke privrede, a koje je toliko tipično za kondratieffovu zimu…

naravno, to je samo moje mišljenje. možda griješim i možda je kraj krize puno bliže nego što itko i misli…

naime, tek nedavno mi je na pamet pala varijanta gdje je crobex do 1430 napravio val A u 3 koraka, i da je moguća trokutasta korekcija (A-B-C-D-E) gdje se više nećemo spuštati ispod te vrijednosti…

[/quote]
trokutasta korekcija ne može ići u A B C D a to je jedno od temeljnih pravila.
A val ide u tri koraka u 99 % slučajeva

di je sad Knele da nas spasi ovakvih kvazi "prognoza" [lol]

TEHNIČARI, LAŽETE KAO PINOKIO



@djepeto

Istina, Aca je penicilin za ovakve [thumbsup]

knele je upravo kroz ping-ponganje njegova dva nicka rekao svoje… [thumbsup] naravno da trokutasta korekcija ide u obliku ABCDE, ali ako vama više paše crobex na 500 bodova, sve pet… [yawn]

lijep pozdrav svima, to je bio moj zadnji post…

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close