Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako fondovi odluče tako će i biti


Vjerujem da je Mig uzeo u obzir više faktora nego ja tako da svima preporučam da se rađe drže njegovog targeta nego mog. Meni izgleda ovaj 1700 ok ali i 1650 bi bilo dobro. Jer bi imali higer low u odnosu na onih 1500. A nakon toga u slijedećem up valu bi bilo bitno probiti 1900 da dobijemo i higher high čime bi stvorili veći bullish trend. Ovo sam već napisao prije 2 tjedna i još uvijek mi tako izgleda a prema tome i 1650 bi bio ok reversal, pa i 1600 (što je nekih 60% retracementa). Ispod 1600 nebi smjeli. U tom slučaju sve ovo pada u vodu.

ja bih ipak da se drze tvog..
sto se tice cca 1700, za mene je to bilo 1710, sad je ispod, ali nisam jos ziher jel treba to strogo postovat i jel sta znaci tih par bodova.moguce da je otpor na 17XX jos ziv.tj da je jos uvijek ovo 4.

moj nije nikakva moja kuharica, niti ikakvo moje otkriice, nego "topla voda" drugih.
nesto sto svatko ko se imalo bavi TA moze vidjet, a to su: 50% fibbo, gap, i malo EWT igre sa omjerima.

ok, osim Tigrusa
[lol] [lol]

ja cu tu sigurno uci, ako dodje..ako ne dodje, jos bolje za nas sve..
ali cu biti spreman i za brzi zaokret i stratesko povlacenje.
ako legne kakav C, ili BOA ili tako nekakvo guzvanje [huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

fondove boli briga od 2200 dragi moj, tako da ja nebi bas previse racunao na njih. Ko ima informaciju da kupuju samo neka je slobodno posta

samo da dodam da ja jos ne kupujem i kao Mig čekam u zapečku kakvu “jako lošu” vijest o novom (mislim da je već petom) smaku svijeta i sa njom Hrvatske

Šort se ne broji 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

sta si šort’o ETFove, ili nesto specijalno?
ja cu uzet nesto opcija, samo da odlucim putove ili kolove [sealed]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



tko se ne slaze sa ovom analizom INE, slobodno neka posta svoje vidjenje situacije sa ovom dionicom.
bilo bi dobro to napraviti sada dok jos nije sve jasno, a ne kao MIG29 kad sve bude gotovo,
glumiti velikog generala poslije bitke.

problem je sto ti mislis da je ovo analiza, a ona to nije.[wink]
a i ti i ja, zanamo da ti blage veze o TA nemas.
osim sto si uzeo par oscilatora, povukao jedn trend (kojeg nema) i nacrtao svoje zelje na cjenonvnom grafu, ovo veze sa TA nema!
ovaj trend koji si povukao, sta on govori?
RSI je na 40, sta zelis reci, koji uspjesan zamah?
sta je s ostalim oscilatorima sa slike, kako njih tumacis?
ili su oni tu za popunjavanje prostora?
okruglo dno?
moguce..
naznaka za to (trenutno) nema..ama bas nikakvih!
sto ne znaci da nece biti tocno tako kako si opisao, ali onda tebi ne treba TA, jer to nisi pogodio pomocu nje, ali mozda budes konkurirao V.Čudini. [huh]

..a sto se mene tice, ja ne znam, ja se ucim..tek sam na pocetku, ali nastojim svaki dan nauciti nesto novo.nisam nikakava general poslije bitke, dapace, jako puno grijesim.

ali npr, dok si ti masno, iz petnih zila drukao prema dolje, slao PMove da Crobex ide na 1100 bodova do nove godine, jer su ti Ententinis i Braun tako rekli, a oni su zakon, ja sam 02.12. kupovao.

[/quote]

tesko je braniti tezu da ja nemam pojma o TA i da ovo nije prava "analiza", s obzirom da prepisujem iz literature koja spada u podrucje "tehnicka analiza" i postam na forum.
eventualno ima smisla diskutirati o tome da nisam dobro prepoznao obrazce.

sto se tice okruglog dna i "tanjurica" kojeg nudim kao mozebitni scenario za INU, postoje dobre sanse da se dogodi.

"uspjesan zamah" na RSI znaci da je zadnji vrh premasio prethodni. pogledaj liniju koju sam povukao.
to je najbolji nacin interpretacije RSI grafa.
evo, danas si opet nesto novo naucio. [cool]

vec sam rekao da bi bilo lijepo kad bi netko postao svoju analizu za INU.

ps. nije mi Baron rekao da ide na 1100.

evo zašto ne volim klasiku

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




tko se ne slaze sa ovom analizom INE, slobodno neka posta svoje vidjenje situacije sa ovom dionicom.
bilo bi dobro to napraviti sada dok jos nije sve jasno, a ne kao MIG29 kad sve bude gotovo,
glumiti velikog generala poslije bitke.

problem je sto ti mislis da je ovo analiza, a ona to nije.[wink]
a i ti i ja, zanamo da ti blage veze o TA nemas.
osim sto si uzeo par oscilatora, povukao jedn trend (kojeg nema) i nacrtao svoje zelje na cjenonvnom grafu, ovo veze sa TA nema!
ovaj trend koji si povukao, sta on govori?
RSI je na 40, sta zelis reci, koji uspjesan zamah?
sta je s ostalim oscilatorima sa slike, kako njih tumacis?
ili su oni tu za popunjavanje prostora?
okruglo dno?
moguce..
naznaka za to (trenutno) nema..ama bas nikakvih!
sto ne znaci da nece biti tocno tako kako si opisao, ali onda tebi ne treba TA, jer to nisi pogodio pomocu nje, ali mozda budes konkurirao V.Čudini. [huh]

..a sto se mene tice, ja ne znam, ja se ucim..tek sam na pocetku, ali nastojim svaki dan nauciti nesto novo.nisam nikakava general poslije bitke, dapace, jako puno grijesim.

ali npr, dok si ti masno, iz petnih zila drukao prema dolje, slao PMove da Crobex ide na 1100 bodova do nove godine, jer su ti Ententinis i Braun tako rekli, a oni su zakon, ja sam 02.12. kupovao.

[/quote]

tesko je braniti tezu da ja nemam pojma o TA i da ovo nije prava "analiza", s obzirom da prepisujem iz literature koja spada u podrucje "tehnicka analiza" i postam na forum.
eventualno ima smisla diskutirati o tome da nisam dobro prepoznao obrazce.

sto se tice okruglog dna i "tanjurica" kojeg nudim kao mozebitni scenario za INU, postoje dobre sanse da se dogodi.

"uspjesan zamah" na RSI znaci da je zadnji vrh premasio prethodni. pogledaj liniju koju sam povukao.
to je najbolji nacin interpretacije RSI grafa.
evo, danas si opet nesto novo naucio. [cool]

vec sam rekao da bi bilo lijepo kad bi netko postao svoju analizu za INU.

ps. nije mi Baron rekao da ide na 1100.
[/quote]

ovo je za upisat se.. [lol] [lol] [lol]

ne, mačkice, ne, to nije uspjesan zamasnjak!ni neuspjesan, doduse.
trebalo ti je 2h da se konzultiras sa Marfijem i da postas kakav člančić.
i opet krivo. [bye]
ali ajde procitaj tu knjigu koji pu, prije nego pocnes skrabat.

na INI nema trenda, utonula je u nelikvidnost, klasicnom TA tesko je nesto vise reci..
pogotovu dnevnim grafom sa Abbacusa i izborom oscilaotra koje si ti postao.po tome se vidi da nemas blage.
da li ce ovo biti konsolidacijski horizontalni trend, pa continuation ili ipak reversal sad je tesko reci.
pogotovu klasicnom TA, mozda bi EWT imao vise uspjeha.

uostalom, Tony ti je sve rekao, mozda bude tako, ali to nema veze s TA. [thumbsup]

a ko ti je rekao 1100, je nevazno, zanimljivo kako sad drukas prema gore, istom zestinom i praznim argumentima kao kad si drukao prema dolje, zbog te dojave i pravdao to sa nepismenim grafovima iz TA.
ajd zivio!
over and out, [bye]
trebam se ici liparit [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


evo zašto ne volim klasiku

cudim se..

nisi li nedavno govorio da TA ne "omanjuje", cak i na ZSE?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@mig29

vidjeti cemo za sto ce se investitori odluciti:

a) moja "los izbor oscilatora" analiza ili
b) tvoja "nemam pojma kaj se dogadja" analiza

[thumbsup]



evo zašto ne volim klasiku

cudim se..

nisi li nedavno govorio da TA ne "omanjuje", cak i na ZSE?

[/quote]
klasika da.
moje formacije ne: njih ne postam. [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ok.
moguce..

HT 130, to su formacije, ili klasika?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


ok.
moguce..

HT 130, to su formacije, ili klasika?


moja formacija, 135.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close