Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ANALIZA INAe:

1. evidentna formacija oblog dna, sto ce vrlo vjerojatno rezultirati formacijom "tanjurica"
2. target potencijanog "tanjurica" na 2000 kn
3. RSI – ukazuje na "uspjesan zamah" sto indicira rastuci trend
4. bollinger se jako suzio sto indicira promjenu trenda – iz padajuceg u rastuci, MACD u buy podrucju.
5. Goldman Sachs najavio naftu na 75 US$ do ljeta

PS. za male investitore – Josip Glavas je sa Braniteljskim Fondom je investirao samo u HT i INU. strategija 2 dionice.
ako se odlucite uci u INU, predlazem taktiku:
1 potez: 50 % prodajte kad dodje na cca 1750kn
2 potez: ostalih 50% prodajte na cca 2000kn

@tigrus,
je li se ti zahebavaš, ili ozbiljno pišeš? [wink]

crobex se opet sulja po fibo granici 61.8% na 1707 bodova valjca ce se vise odbit od te granice

http://aqua-art.org/news.php



@tigrus
,
je li se ti zahebavaš, ili ozbiljno pišeš? [wink]

mislim da ce se to dogoditi sa dionicom INE.



@tigrus
,
je li se ti zahebavaš, ili ozbiljno pišeš? [wink]

sta je najzalosnije, misli da je ozbiljan
[huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@tigrus,
možda se i dogodi, ali argumentacija ti je loša…

tko se ne slaze sa ovom analizom INE, slobodno neka posta svoje vidjenje situacije sa ovom dionicom.
bilo bi dobro to napraviti sada dok jos nije sve jasno, a ne kao MIG29 kad sve bude gotovo,
glumiti velikog generala poslije bitke.

Kako se riješit ine na bilo kojim vrijednostima,kad ima prometa,skoro manje nego belje…
Mislim da je za ovu našu burzu najbolje da sve dionice idu u poseban režim trgovanja, il da radimo samo jedan dan u tjednu.možda bi se tada skupilo 50miliona prometa.

idući tjedan će bit bolje...

Klasični laički TA pogled: 1700 je support linija + fibo : Imali smo rast cca 450 bodova sa 1430 do 1880 u prethodnom up valu pa ovaj retracement iznosi 180/450=40%. Miriši na promjenu trenda.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

nikako da dođe do 1700


tko se ne slaze sa ovom analizom INE, slobodno neka posta svoje vidjenje situacije sa ovom dionicom.
bilo bi dobro to napraviti sada dok jos nije sve jasno, a ne kao MIG29 kad sve bude gotovo,
glumiti velikog generala poslije bitke.

problem je sto ti mislis da je ovo analiza, a ona to nije.[wink]
a i ti i ja, zanamo da ti blage veze o TA nemas.
osim sto si uzeo par oscilatora, povukao jedn trend (kojeg nema) i nacrtao svoje zelje na cjenonvnom grafu, ovo veze sa TA nema!
ovaj trend koji si povukao, sta on govori?
RSI je na 40, sta zelis reci, koji uspjesan zamah?
sta je s ostalim oscilatorima sa slike, kako njih tumacis?
ili su oni tu za popunjavanje prostora?
okruglo dno?
moguce..
naznaka za to (trenutno) nema..ama bas nikakvih!
sto ne znaci da nece biti tocno tako kako si opisao, ali onda tebi ne treba TA, jer to nisi pogodio pomocu nje, ali mozda budes konkurirao V.Čudini. [huh]

..a sto se mene tice, ja ne znam, ja se ucim..tek sam na pocetku, ali nastojim svaki dan nauciti nesto novo.nisam nikakava general poslije bitke, dapace, jako puno grijesim.

ali npr, dok si ti masno, iz petnih zila drukao prema dolje, slao PMove da Crobex ide na 1100 bodova do nove godine, jer su ti Ententinis i Braun tako rekli, a oni su zakon, ja sam 02.12. kupovao.
i javno to pisao na forumu, pa i na ovom topicu.
iz TA se jasno vidjelo da je reversal.
prerano sam prodao sve, pa djelomicno opet usao i kad su US usli u padajuci trend, dao count za njih, a kod nas rasprodao opet sve.
sad sam u cashu, svaki dan dejtrejdam i cekam.

navijam da je ABC korekcija na crobexu gotova, dao sam graf i za to, ali
mozda count bude pogresan, ne znam, kao sto rekoh, ucim se..sad zasad, drzi vodu, ali ipak je ask vec debelo nizi od mjesta di sam ja prodao.
meni odogovara i da se zaustavi na 1700 kako Konan kaze i 1650 di ja mislim da ce prije, a ako bude volja Bozja cekat cemo ga i nize.
tehnička će reći.. [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Vjerujem da je Mig uzeo u obzir više faktora nego ja tako da svima preporučam da se rađe drže njegovog targeta nego mog. Meni izgleda ovaj 1700 ok ali i 1650 bi bilo dobro. Jer bi imali higer low u odnosu na onih 1500. A nakon toga u slijedećem up valu bi bilo bitno probiti 1900 da dobijemo i higher high čime bi stvorili veći bullish trend. Ovo sam već napisao prije 2 tjedna i još uvijek mi tako izgleda a prema tome i 1650 bi bio ok reversal, pa i 1600 (što je nekih 60% retracementa). Ispod 1600 nebi smjeli. U tom slučaju sve ovo pada u vodu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close