Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@nassau

mozes li postati graf sa projekcijom tog neodradenog 5. vala?

http://finance.yahoo.com/echarts?s=BARC.L#chart1:symbol=barc.l;range=5d;indicator=bollinger+volume+macd;charttype=candlestick;crosshair=on;ohlcvalues=1;logscale=on;source=undefined
Može li neki tehničar prokomentirat ovo ? I da li je netko kupio ovu dionicu u petak ?!
Ako je, svaka čast !

bravo kolga ,dobro uočeno

Šampon se odrađuje. Crobex.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Zasto je grobi jos uvijek iznad 1700?

Danas sam malo gledal neke dionice i cijena nekih se več opasno približila razinama kad je grobi bil ispod 1500. Izgleda da su HT i ATPL održale index iznad 1700 bodova. Po mojim grafikonima i pogledu u grah i jedna i druga su pred križanjem MACD-a prema dole, a i divergencija im je negativna.
Moramo odraditi mali pad. Srečom boll je dosta uzak pa je donja granica bolla prema mojim grafikonima danas na 1674 gdje bi moglio doći do malog odbijanca. Nadajmo se da neće doći do naglog širenja boll-a.

Američkim indexsima uskoro će se MACD prekrižiti prema gore. Znaći da ako i idemo dole i kasnimo par dana za svijetom nakon što se njima prekriži MACD i pokaže BUY signal mi bi mogli otprilike do 1600 bodova.

Na mojim grafikonima dodiruju se grobi, srednja linija bolla i SMA 51. Nakon zadnjeg sličnog događaja kad su sve tri linije bile ovako blizu i imale sličan raspored grobi je roknuo na 50ak% svoje vrijednosti. aljda se neće ponoviti.

Oprez, idućih par dana pokazuje smjer.

Nije bolest sve što boli

Ovdje upišite svoj komentar…


Zasto je grobi jos uvijek iznad 1700?

Danas sam malo gledal neke dionice i cijena nekih se več opasno približila razinama kad je grobi bil ispod 1500. Izgleda da su HT i ATPL održale index iznad 1700 bodova.

HT je tada bio oko 190kn a sad je skoro 220kn…
ATPL je također puno više nego onda.
Samo te dvije dionice su 25% Crobexa.

Ako ponovo Crobex zaroni do 1500 ili niže biti će zanimljivo. Dio dionica bi mogao ostati dosta više od razina sa početka 12 mjeseca a dio bi mogao zaroniti znatno dublje.

Za sve koji se vode MACD-om, danas smo dobili sell na Crobiju na dnevnom grafu. Sve se dosta poklapa. Oscilatori su okrenuli dolje, probijen je linija supporta zadnjeg rasta. Dno padajućeg kanala na Crobexu je dosta nisko, cca. 1000 pa svima savjetujem oprez sljedećih dana. MACD je fino napredovao posljednjih tjedana i tehnički nam se opet otvara prostor za žešći pad. To naravno ništa ne znači ali valja biti oprezan.



Zasto je grobi jos uvijek iznad 1700?

Danas sam malo gledal neke dionice i cijena nekih se več opasno približila razinama kad je grobi bil ispod 1500. Izgleda da su HT i ATPL održale index iznad 1700 bodova.

HT je tada bio oko 190kn a sad je skoro 220kn…
ATPL je također puno više nego onda.
Samo te dvije dionice su 25% Crobexa.

Ako ponovo Crobex zaroni do 1500 ili niže biti će zanimljivo. Dio dionica bi mogao ostati dosta više od razina sa početka 12 mjeseca a dio bi mogao zaroniti znatno dublje.
[/quote]

pa kako prodat ostale dionice drugacije nego drzat crobex iznad ?!?! a ipak kupujes dionicu sa dividendom
razmisli malo o tome

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Za sve koji se vode MACD-om, danas smo dobili sell na Crobiju na dnevnom grafu. Sve se dosta poklapa. Oscilatori su okrenuli dolje, probijen je linija supporta zadnjeg rasta. Dno padajućeg kanala na Crobexu je dosta nisko, cca. 1000 pa svima savjetujem oprez sljedećih dana. MACD je fino napredovao posljednjih tjedana i tehnički nam se opet otvara prostor za žešći pad. To naravno ništa ne znači ali valja biti oprezan.


Pogledaj 8 ,15 I 21 . meni se čini da nam predstoji rast .

Možda možemo očekivati tijekom popodneva manji odbijanac, iako je mali izgled za to.
Ronimo na Fibbo liniju 61,8% (1600).
Momentum koji prethodi cijeni probio je vrijednost nula i ušao u negativno područje.
Svejedno dionice su opet u oversoldu, pa slijedi po meni još 3-4 dana i pada i okret.
U svakom slučaju ne ulazim dok ne vidim obrat.
A on je moguć ako ne u petak onda u ponedjeljak ili utorak.
Ne radujte se manjim odbijancima niti nasjedajte!



Za sve koji se vode MACD-om, danas smo dobili sell na Crobiju na dnevnom grafu. Sve se dosta poklapa. Oscilatori su okrenuli dolje, probijen je linija supporta zadnjeg rasta. Dno padajućeg kanala na Crobexu je dosta nisko, cca. 1000 pa svima savjetujem oprez sljedećih dana. MACD je fino napredovao posljednjih tjedana i tehnički nam se opet otvara prostor za žešći pad. To naravno ništa ne znači ali valja biti oprezan.


Pogledaj 8 ,15 I 21 . meni se čini da nam predstoji rast .
[/quote]

Na tom 60-min grafu svakako ima puno više šanse za rast nego za pad. E sad, ovisi o tomu koja perspektiva (vremenski okvir trgovanja) nekoga zanima.
Inače, ipak postoji jedna razlika: na datume koje ti spominješ bio je npr. 2 puta probijen boll, a prvi puta (8.) u trendu rasta crobi se pri padu odbio od sredine boll-a (MA linije)… 15. i 21. boll je bio jako probijen (15. jako širok) i morao se dogoditi odbijanac… Sad nije baš toliko jak taj dio, ali i ja očekujem rast. Samo bez neke veće snage i trajnosti…

New Report

Close