Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dali je ovaj trokut na ATPL uzlazni trokuit i ako je to bi znacilo da idemo do 960

http://aqua-art.org/news.php


dali je ovaj trokut na ATPL uzlazni trokuit i ako je to bi znacilo da idemo do 960

Uzlazni 100% i idemo gore Gospe kako se vidi iz 30, tako i iz 45 min grafa.
Ujedno pozdrav amerikancu.. (ne se ljutiti)

I very much love INGRA !!


SIGNAL PRODAJE NA MALOM VOLUMENU!
DANI ĆE POKAZATI!

E Splite ajd pogodi nešto. Bar nešto, ono… recimo jednu od 10. Ajd ak si faca [lol]

I'LL BE BACK



SIGNAL PRODAJE NA MALOM VOLUMENU!
DANI ĆE POKAZATI!

E Splite ajd pogodi nešto. Bar nešto, ono… recimo jednu od 10. Ajd ak si faca [lol]

Ma ne samo on…

Koliko ja pratim zadnjih mjesec dana ovdije nije pogodio nitko ništa…

Niti za nas a niti za Eu i USA….

A to da je navodno netko pogodio ovdije pročitamo kad je već prošlo…

Pa tako sa odmakom od par dana čujemo da je netko na dnu nešto kupio , pa prodao na vrhu
pa opet čeka sa kešom – sve sa odmakom par dana…
[wink]

smanjuje se minus.......

ovaj mi count ( TZZ ) još drži vodu [smiley]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Crobex…

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

koei danas bio dan za kupnju…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Crobex…

Vidjet ćemo sutra, pogledaj i divi se a sutra ocjene.

I very much love INGRA !!

@goldy
…evo vidiš da se ipak pogađa nešto!
p.s.graf daxa objavljen prije par dana

Prije se nisi mogao snaći od silnih argumenata i protuargumenata, a sada lagano ponestalo analiza cijenjenih kolega…..
Pa nije ni čudo kada praktički više nitko ne trguje na ovoj burzi, burzici…..
Ostalo nas par mazohista koji pratimo ovo čudo od 10 ujutro, a mirno smo mogli odspavati do podneva…….popit jutarnju kavu, pa iz taloga pročitat što kupit zadnjih 10 minuta i prodat sutra…..po mogućnosti 2-3% skuplje….pa opet Jovo nanovo…..


E sad, vec sam vise puta postavljao povijesni graf crobexa s ewt brojanjem, ali pretpostavljam da se ljudima nije ulazilo u dubinu analize prateci brojke i slova po grafu. Mozda bi trebalo pokusati s necim prijemcivijim. Vani dere bura, pec na drva isijava, vrijeme je za pricu. Postoci crobexa i vremenski razmaci buduceg vremena preuzeti su iz ciklicke korekcije iz ’97-’98 i oporavka koji je uslijedio, dok se vrijednosti crobexa i spomenuti datumi nadovezuju na danasnju situaciju. Cak i ako imamo ciklicku a ne superciklicku korekciju, stvari se normalno nece odvijati kako cu ispricati u prici, ali, koristeci nogometasku terminologiju, zelio sam da ja, a i drugi dobijemo «osjecaj za feeling»:) proporcija vremena i bodova:

Dok je crobex vozio svoju ciklicku peticu sve je skolski ukazivalo na pregrijanost tk: vrijednost multipli, procvat fondova, precjenjeni ipoi, siroka zainteresiranost za tk, optimizam i euforija.
Korekcija koja je zapocela u listopadu 2007. bila je razorna, crobex je u 14 mjeseci sletio s oko 5400 na 1430 bodova, izgubivsi pri tom 80% vrijednost od zadnjeg desetgodisnjeg impulsa i 74% ukupne vrijednosti. Ukupni pad do malo iznad 3200 bodova do travnja 2008 bio je sok za sve, posebno za one koji su u dionice i fondove uletili u zadnjih godinu dana povuceni mogucnoscu zarade od vise desetaka postotaka. Mnogi su tu ocekivali dno, pogotovo tijekom jednomesecnog b vala koji je vrati skoro pola izgubljene vrijednosti. Nazalost, nastavak pada kroz ciklicki c bio je duzi i strmiji. Crobex se odbio tek kad je dotakao 1430 bodova u prosincu 2008. Prvi primarni potrajao je do sijecnja 2009., digavsi crobex za oko 30% vrijednosti s dna. Korekcija primarne dvojke zavrsila je do kraja sijecnja, i krenula je primarna trojka, dovukla crobex kroz tri mjeseca, do pocetka svibnja do skoro 2500 bodova. Korekcija primarne cetvorke potrajala je dvadesetak dana i spustila crobex za 10%. Primarna petica potegla je iducih mjesec dana crobex do zavrsetka prvog ciklickog vala i crobex je u ljeto usao sa skoro 2700 bodova na vrhu prvog ciklickog vala. Ono sto je slijedilo bilo je klasican primjer iz ewt. A i b ciklicke dvojke gnjecili su iduca tri mjeseca pri cemu je crobex na dnu a vala pao oko 15% od vrha prvog ciklickog vala, a vrh vala b dostignut je u rujnu 2009. Sharp korekcija ciklicke dvojke dosla je do izrazaja u njenom c valu, u iducih pet mjeseci, strmoglavila je crobex do malo iznad 1700 bodova. U veljaci 2010. godine zapocela je ciklicka trojka koja je konacno isprala gorak okus prethodne korekcije, potrajala do 2015., i negdje na svom putu prestigla raniji vrh na 5400 bodova.

Eto, to je to, vadeci brojke i preracunavajuci i sam sam bio iznenadjen rezultatom.


Sorry na citiranju cijeloga texta, ali morao sam jer je očito da se autor ovog članka dobro zabavljao skladajući ga.
«Šta se babi tilo to joj se i snilo» je najbolje šta mi trenutno pada na pamet, jer ne vidim baš nikakvog razloga, bilo tehničkog ili fundamentalnog da se složim da smo dotakli dno i da počinje ciklus dugoročnog rasta.
Svi smo mi više ili manje zaglavili u ponekoj dionici i nadamo se oporavku burze, al prika daj oladi, malo si ga prećerao. Kad se od stabla ne vidi šuma nije dobro ni za tebe ni za one koji te čitaju.
Po EWT metodi za amere slijedi padajući peti val, znači minimalno brat bratu u slijedećih 2 do 6 mjeseci nam ne gine pušiona na ZSE.
Prekooceanski fundamentalni pokazatelji ekonomije su svi redom u debeloj banani od stope nezaposlenosti, do sentimenta potrošača, rasulo se nastavlja na nekretninskom tržištu, bankarski sektor ponovno očekuje luda kuća u Q2 itd…itd.
O situaciji kod nas bolje i ne trošiti puno riječi, da nam najgore tek slijedi je očito ko dan.
Znam, svi koji «ciljaju» dno će reći da mi ne trgujemo ekonomiju nego market, ali nekakvi sitni znaci promjene globalnog trenda se moraju početi nazirati da bi se u cijene dionica mogla ugrađivati veća cije

Evo danas novine pune natpisa o isplati 11,5 milijardi Eura duga ove godine, nadalje, navodi se kako će se pozajmice uzimati u MMF-a.
Rekao bi pumpanje negativnih vijesti, kad uslijede i izvješća pitam se što uopće može biti?
Možda smo otukli 5.val na 1420, a opet možda nas čeka odrezani 5.val na 1200-1300.
Nitko ne može reći sa sigurnošću gdje smo!
Treba biti sada dijelom u dionicama,al opet dobrim dijelom u CASHU, jer uvijek može GORE!
Živi bili pa vidjeli!
A da ćemo 2011.g. prijeći 5400, kladim se odmah da nećemo!

New Report

Close