Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E sad, vec sam vise puta postavljao povijesni graf crobexa s ewt brojanjem, ali pretpostavljam da se ljudima nije ulazilo u dubinu analize prateci brojke i slova po grafu. Mozda bi trebalo pokusati s necim prijemcivijim. Vani dere bura, pec na drva isijava, vrijeme je za pricu. Postoci crobexa i vremenski razmaci buduceg vremena preuzeti su iz ciklicke korekcije iz ’97-’98 i oporavka koji je uslijedio, dok se vrijednosti crobexa i spomenuti datumi nadovezuju na danasnju situaciju. Cak i ako imamo ciklicku a ne superciklicku korekciju, stvari se normalno nece odvijati kako cu ispricati u prici, ali, koristeci nogometasku terminologiju, zelio sam da ja, a i drugi dobijemo «osjecaj za feeling»:) proporcija vremena i bodova:

Dok je crobex vozio svoju ciklicku peticu sve je skolski ukazivalo na pregrijanost tk: vrijednost multipli, procvat fondova, precjenjeni ipoi, siroka zainteresiranost za tk, optimizam i euforija.
Korekcija koja je zapocela u listopadu 2007. bila je razorna, crobex je u 14 mjeseci sletio s oko 5400 na 1430 bodova, izgubivsi pri tom 80% vrijednost od zadnjeg desetgodisnjeg impulsa i 74% ukupne vrijednosti. Ukupni pad do malo iznad 3200 bodova do travnja 2008 bio je sok za sve, posebno za one koji su u dionice i fondove uletili u zadnjih godinu dana povuceni mogucnoscu zarade od vise desetaka postotaka. Mnogi su tu ocekivali dno, pogotovo tijekom jednomesecnog b vala koji je vrati skoro pola izgubljene vrijednosti. Nazalost, nastavak pada kroz ciklicki c bio je duzi i strmiji. Crobex se odbio tek kad je dotakao 1430 bodova u prosincu 2008. Prvi primarni potrajao je do sijecnja 2009., digavsi crobex za oko 30% vrijednosti s dna. Korekcija primarne dvojke zavrsila je do kraja sijecnja, i krenula je primarna trojka, dovukla crobex kroz tri mjeseca, do pocetka svibnja do skoro 2500 bodova. Korekcija primarne cetvorke potrajala je dvadesetak dana i spustila crobex za 10%. Primarna petica potegla je iducih mjesec dana crobex do zavrsetka prvog ciklickog vala i crobex je u ljeto usao sa skoro 2700 bodova na vrhu prvog ciklickog vala. Ono sto je slijedilo bilo je klasican primjer iz ewt. A i b ciklicke dvojke gnjecili su iduca tri mjeseca pri cemu je crobex na dnu a vala pao oko 15% od vrha prvog ciklickog vala, a vrh vala b dostignut je u rujnu 2009. Sharp korekcija ciklicke dvojke dosla je do izrazaja u njenom c valu, u iducih pet mjeseci, strmoglavila je crobex do malo iznad 1700 bodova. U veljaci 2010. godine zapocela je ciklicka trojka koja je konacno isprala gorak okus prethodne korekcije, potrajala do 2015., i negdje na svom putu prestigla raniji vrh na 5400 bodova.

Eto, to je to, vadeci brojke i preracunavajuci i sam sam bio iznenadjen rezultatom.

Znači bull market je zapravo već počeo. Kolega, možete li ovo nacrtati ili ako imate nacrtano da pošaljete ovdje, ako nije problem. Hvala.

I'LL BE BACK




Klin na Daxu je odradio svoje.

neće baš biti. Pogledaj još jednom visinu klina pa je oduzmi od mjesta proboja.
[/quote]

Da onda proverimo brojeve:

A – B = 4688 -4028 = 660

mjesto proboja – (A+B) = 4923 – 660 = 4182

DAX je je 23.01. iznosio 4178 boda. Znači matematika štima.

Stavi ti svoje brojeve, da vidimo u čemu je problem.

[/quote]

ne računa se klin tako, Knjigu u ruke ili odvrti forum unatrag – ima dosta primjera klina obrađenih koerektno na forumu.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


dax je odradio target rastućeg klina

i ti knjigu u ruke

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]




… Vjerujem da će dj još jednom pokušati probiti 7500….

… i za jedno 9-10% će i uspjeti – po svoj slici i prilici
[/quote]
Po mojoj slici probit će 100%.
Sve ovisi o prometu.
Ja sam sretan sve dokle vidim da je promet na na dj preko 1.7 mlrd čim padnu ispod 8000.
Samo ja vjerujem da će glavno ispitivanje otpora biti krajem ožujka pred odlukom o GM.
Jer GM nema drugu šansu ili će uspjet ili odlaze u prošlost.

A crobex pada ispod ključnih razina (1700) tek kada dj padne ispod 7500 (ako padne-ali bude sa vremenom jer su vijesti sve gore i gore).

Ovaj tjedan dolazi izvješće o BDP koje će nam reči gdje idemo i mi i svijet
[/quote]

Slažem se s tobom, samo sam sa neprecizno izrazio. Htio sam reći za još 9-10% ispod 7500 bi mogla biti točka preokreta. Terminski za oko 10-ak dana.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Molio bih iskusnije kolege tehničare da daju svoje mišljenje o ovome što sam nakeljio.
Unaprijed hvala!

Stavi ti svoje brojeve, da vidimo u čemu je problem.

ne računa se klin tako, Knjigu u ruke ili odvrti forum unatrag – ima dosta primjera klina obrađenih koerektno na forumu.
[/quote]

MM – siguran sam, da nisi provjerio brojeve, a kamo li pogledao graf DAX-a (sve u stilu neda mi se….dobijam slabe ocene…). Bez tvojih brojeva možemo samo pričati … o vremenu sutra…. [lol]


Molio bih iskusnije kolege tehničare da daju svoje mišljenje o ovome što sam nakeljio.
Unaprijed hvala!

bravo..
paralelogram ne, ne vidim uopce na osnovu cega.mozda grijesim..

trokutasta pak, igra!
steta sto nemamo promete, ali onako od oka, mislim da pasu.
dobro uoceno! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


E sad, vec sam vise puta postavljao povijesni graf crobexa s ewt brojanjem, ali pretpostavljam da se ljudima nije ulazilo u dubinu analize prateci brojke i slova po grafu. Mozda bi trebalo pokusati s necim prijemcivijim. Vani dere bura, pec na drva isijava, vrijeme je za pricu. Postoci crobexa i vremenski razmaci buduceg vremena preuzeti su iz ciklicke korekcije iz ’97-’98 i oporavka koji je uslijedio, dok se vrijednosti crobexa i spomenuti datumi nadovezuju na danasnju situaciju. Cak i ako imamo ciklicku a ne superciklicku korekciju, stvari se normalno nece odvijati kako cu ispricati u prici, ali, koristeci nogometasku terminologiju, zelio sam da ja, a i drugi dobijemo «osjecaj za feeling»:) proporcija vremena i bodova:

Dok je crobex vozio svoju ciklicku peticu sve je skolski ukazivalo na pregrijanost tk: vrijednost multipli, procvat fondova, precjenjeni ipoi, siroka zainteresiranost za tk, optimizam i euforija.
Korekcija koja je zapocela u listopadu 2007. bila je razorna, crobex je u 14 mjeseci sletio s oko 5400 na 1430 bodova, izgubivsi pri tom 80% vrijednost od zadnjeg desetgodisnjeg impulsa i 74% ukupne vrijednosti. Ukupni pad do malo iznad 3200 bodova do travnja 2008 bio je sok za sve, posebno za one koji su u dionice i fondove uletili u zadnjih godinu dana povuceni mogucnoscu zarade od vise desetaka postotaka. Mnogi su tu ocekivali dno, pogotovo tijekom jednomesecnog b vala koji je vrati skoro pola izgubljene vrijednosti. Nazalost, nastavak pada kroz ciklicki c bio je duzi i strmiji. Crobex se odbio tek kad je dotakao 1430 bodova u prosincu 2008. Prvi primarni potrajao je do sijecnja 2009., digavsi crobex za oko 30% vrijednosti s dna. Korekcija primarne dvojke zavrsila je do kraja sijecnja, i krenula je primarna trojka, dovukla crobex kroz tri mjeseca, do pocetka svibnja do skoro 2500 bodova. Korekcija primarne cetvorke potrajala je dvadesetak dana i spustila crobex za 10%. Primarna petica potegla je iducih mjesec dana crobex do zavrsetka prvog ciklickog vala i crobex je u ljeto usao sa skoro 2700 bodova na vrhu prvog ciklickog vala. Ono sto je slijedilo bilo je klasican primjer iz ewt. A i b ciklicke dvojke gnjecili su iduca tri mjeseca pri cemu je crobex na dnu a vala pao oko 15% od vrha prvog ciklickog vala, a vrh vala b dostignut je u rujnu 2009. Sharp korekcija ciklicke dvojke dosla je do izrazaja u njenom c valu, u iducih pet mjeseci, strmoglavila je crobex do malo iznad 1700 bodova. U veljaci 2010. godine zapocela je ciklicka trojka koja je konacno isprala gorak okus prethodne korekcije, potrajala do 2015., i negdje na svom putu prestigla raniji vrh na 5400 bodova.

Eto, to je to, vadeci brojke i preracunavajuci i sam sam bio iznenadjen rezultatom.

Morao sam sve citirat. Stotka
[thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


E sad, vec sam vise puta postavljao povijesni graf crobexa s ewt brojanjem, ali pretpostavljam da se ljudima nije ulazilo u dubinu analize prateci brojke i slova po grafu. Mozda bi trebalo pokusati s necim prijemcivijim. Vani dere bura, pec na drva isijava, vrijeme je za pricu. Postoci crobexa i vremenski razmaci buduceg vremena preuzeti su iz ciklicke korekcije iz ’97-’98 i oporavka koji je uslijedio, dok se vrijednosti crobexa i spomenuti datumi nadovezuju na danasnju situaciju. Cak i ako imamo ciklicku a ne superciklicku korekciju, stvari se normalno nece odvijati kako cu ispricati u prici, ali, koristeci nogometasku terminologiju, zelio sam da ja, a i drugi dobijemo «osjecaj za feeling»:) proporcija vremena i bodova:

Svaka čast [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

@ MIG
Što se tiče paralelograma nadam se da nisam u pravu.
Ona trokutasta bi bila OK, samo da krenemo u pravom smjeru (predhodni trend se nastavlja uz velik porast trgovinske aktivnosti). [tongue]
Idem dalje učiti.
Hvala!

drevilu stotka i od moje malenkosti

@gazda

smjer od trokutaste i paralelne su isti, samo su targeti razliciti [sealed]
osim ako se ne preuredi, tj produzi..pa ne uhvatis i 1880vrh.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close