Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

može li mi netko reći kuda treba ići tržište u uvjetima slabljenja kune? ima li kakvih pravila po tome pitanju? …što kaže teorija u knjigama?

@ mrgud
nema ovdje druka.
samo grafovi.

nisam ušao pri grobiju 1400.
čekao sam pravu priliku za ulaz nakon američkog proboja na ca 930(sp).
i pisao o mogućem privremenom rastu, prije nastavka korekcije.
nažalost, desilo se ono što se rijetko dešava: propao obrnuti šampon.
i, gdje je tu druk??

jesam li ja kriv za još uvijek neodrađeni 5. val velikog down impulsa na djia i spx?
bez obzira na to, TRENUTAČNO još uvijek postoji mogućnost za barem ca 890 na spx.

radi ovakvih komentara reducirao sam pisanje.
a neki su se gotovo potpuno povukli.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


grobi će tek postati grobić.
ovo su još dječja posla.

p.s.
ovo iz mojih formacija, ne ewt, ne ganić, ne klasični obrasci.

ovo što vlad govori je valjda ova priča prikazana ovdje. Koliko je vjerojatna … nadam se da malo

http://www.stocktock.com/2009/01/20/for-those-needing-a-wave-count-overview/

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ja sam i dalje pri stajalištu bez ljutnje ali po ovome grafu to bi bilo jasno iz ovoga grafa. Još sam vrlo mali, prem da su me godine uhvatile, ali učim, možda krivo … nevjerujem.

I very much love INGRA !!

koj je ovdje lud?

ako ovo nije obrnuti HS , sto onda je?

[undecid]


koj je ovdje lud?

ako ovo nije obrnuti HS , sto onda je?

[undecid]


Tigrus ako ćeš baš tako .. je.. te milimetri, koji su po meni važni, a sve zavisi od pravila i mezbana. Ako hočeš posudim ti ga !!

I very much love INGRA !!

@mrgud

[smiley]

a nije bas.
na tvojoj liniji nema tocke B i D.
[smiley]


Inače ne bi davo previše važnosti kratkoročnim analizama trenutno jer smo u poprilično horizontalnom trendu, posebno oscilatore treba uzimat s rezervom.

koliko se ja sjećam, (sasvim logično) pravilo u TA je bilo da je upravo u vrijeme kad nije definiran trend (npr.kao sad) jako zgodno koristiti oscilatore… Kad je izražen trend, onda je teško i prilično nepouzdano koristiti oscilatore
[/quote]

pomični prosjeci daju najbolje rezultate kad trend postoji.Njihovi su rezultati prilično loši kada prevladava horizontalni trend (Murphy,205)

oscilator je izuzetno korisna tehnika na tržištima koja ne pokazuju izražene trendove…..Međutim, oscilatori nisu ograničeni samo na horizontalna kretanja.Ako se u razdobljima istaknutih trednova koriste zajedno s cjenovnim grafikonima, oscilatori postaju iznimno vrijedan alat koji upozorava na kratkoročne ekstremne vrijednosti na tržištima…(Murphy,213)

@MRGUD i Tigurs
koliko ja vidim ni jednom ni drugom se b i d vrhovi ne doticu neckline-a
Par milimetara jest razlika…ali na duge staze to znaci par desetakak bodova.
pozz

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



@mrgud

[smiley]

a nije bas.
na tvojoj liniji nema tocke B i D.
[smiley]

Opet mezban i u ovom slučaju..nečemo više o milimetrima.

I very much love INGRA !!

@cacone

ja sam to onako "odoka" povukao, jer ima dosta fulta…
pa za sada nije potrebna preciznost.

uglavnom imamo obrnuti H&S koji se ocito realizirao.

cak je i promet bio dosta jak – oko 150 milja
29.12.2008, 30.12.2008 i 05.01.2009

dakle?

@Tigurs
Dakle., ja sam za da idemo gore, ali isto tako netreba zanemariti i nastajanje H$S koji kaze down
[huh]
Mrgud…to je ta zuta crta koju trebamo
ponedjeljak i utorak cemo svi bit pametniji
🙂
i Vlad….
keep up [thumbsup]
bolje da ti bacas grafove i razmisljanja nego da Lampadina trkelja sa skrabotinama i privatizira temu

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close