Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dobro..jos netko [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


@visenadimak

po klasicnoj TA je HT-R-A imao lijep i otvoren put prema cca 150kn, nakon proboja trokuta,
osobno me to veselilo, jer iako sam bio ( a i sad sam) debelo u cashu, na toj cijeni bih mrtav-‘ladan gurnuo dobar dio portfelja tamo.
na moju zalost je TA taj put omanula.
fundamenti su ipak bili jaci.
svaka cast cijenjenima kolegama i Vladu i Kjelicu, ali po mom misljenju, ne treba se slijepo drzati ni jedne metode, nego gledati omjer rizika i nagrade.

po mom misljenju trenutno nas upravo fundamenti i drze, gledajuci kako se vani sve crveni.
dionice su nam bolno jeftine.
naravno, to ne znaci da ne mogu biti i jeftinije, ali cinjenica je da su fundamenti na ovim cjenima izvrsni.IMHO!

Ontopic: velika borba na SPXu za tanku crvenu liniju [smiley]


ne, ne.
nije još omanula.
vidjet ćeš kada počne stampedo petice…

barba ganić kaže da medo kolje barem 3 godine, 5 često.
a aktualni korekcijones traje nešto više od godinice.
čak i površan pogled na bilo koji indijanski indeks kaže da nedostaje barem val 5. padajućeg impulsa.
a ni taj val 5 ne mora i vjerojatno neće biti kraj korekcije…jer bi do ljeta ove godine 5-ica mogla biti odrađena, a do barem 2011. ima još mnogo brundanja.

sp500 ima strava target, prijelom kojeg je davno potvrđen.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

moguce..moguce..
ja imam malo drugacije misljenje o tome, evo i Drevil je dosao cini se na istu blasfemicnu ideju..
..ali taj pad HTa na tu razinu nece biti zbog tog trokuta, kojeg smo svi vidjeli.
[thumbsup]

ni u Americi nema 100% ostvarivanja obrazaca.

da ne spominjem kako se na plitkom i nelikvidnom trzistu poput naseg sa TA moze svasta uciniti [thumbsup]

a ak HT isplati 70kn dividende, onda moze di hoce [tongue]

sto se tice Ganna, evo uzmimo da je dno 2012, Gannu u cast.
ali onda mozemo i jedan npr expanded flat ocekivat na Crobinju pa svi zadovoljni! [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

grobi će tek postati grobić.
ovo su još dječja posla.

p.s.
ovo iz mojih formacija, ne ewt, ne ganić, ne klasični obrasci.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

brrrrr..zlokobno zvuci [tongue]

skuzaj, ali meni je drago da su to tvoje formacije, a manje Gann i EWT!
inace na 1400 bi bio pad od 80%, e sad osim ako ne ocekujes pad i iza 100% onda tesko da je ovo bila djecja igra!

..a ja si nekako mislim da nece ici ispod te vrazje nule, mozda grijesim [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


grobi će tek postati grobić.
ovo su još dječja posla.

p.s.
ovo iz mojih formacija, ne ewt, ne ganić, ne klasični obrasci.

To VLAD, to, tooooooooooooo !!!

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!


brrrrr..zlokobno zvuci [tongue]
skuzaj, ali meni je drago da su to tvoje formacije, a manje Gann i EWT!
inace na 1400 bi bio pad od 80%, e sad osim ako ne ocekujes pad i iza 100% onda tesko da je ovo bila djecja igra!
..a ja si nekako mislim da nece ici ispod te vrazje nule, mozda grijesim [thumbsup]


"Calling the bottom of the market is tricky; a 90% drop is an 80% drop followed by a loss of half of your investment."

Inače ne bi davo previše važnosti kratkoročnim analizama trenutno jer smo u poprilično horizontalnom trendu, posebno oscilatore treba uzimat s rezervom.



brrrrr..zlokobno zvuci [tongue]
skuzaj, ali meni je drago da su to tvoje formacije, a manje Gann i EWT!
inace na 1400 bi bio pad od 80%, e sad osim ako ne ocekujes pad i iza 100% onda tesko da je ovo bila djecja igra!
..a ja si nekako mislim da nece ici ispod te vrazje nule, mozda grijesim [thumbsup]


"Calling the bottom of the market is tricky; a 90% drop is an 80% drop followed by a loss of half of your investment."

Inače ne bi davo previše važnosti kratkoročnim analizama trenutno jer smo u poprilično horizontalnom trendu, posebno oscilatore treba uzimat s rezervom.
[/quote]

Nema ti to veze, i prije smo stagnirali pa smo bubnuli. Evo ti kolovoza.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Inače ne bi davo previše važnosti kratkoročnim analizama trenutno jer smo u poprilično horizontalnom trendu, posebno oscilatore treba uzimat s rezervom.

koliko se ja sjećam, (sasvim logično) pravilo u TA je bilo da je upravo u vrijeme kad nije definiran trend (npr.kao sad) jako zgodno koristiti oscilatore… Kad je izražen trend, onda je teško i prilično nepouzdano koristiti oscilatore


@kolega Mulitnick,
pretraži Vladove postove, pa ćeš vidjeti da i on, tako je više puta pisao, (mislim i da mu je avatar FA+TA) da prema FA određuje koje će dionice izabrati, a prema TA kada…. Sve je to u interakciji…

Kolega Tony.
Sjecam se tih prepirki, kako ne! Bilo je kolega koji su upravo ukazivali na to što ste napisali, međutim to nisu bili tehničari! Uh bilo je tu grdih svađa oko toga. Budimo malo racionalniji i nemojmo mijenjati priču ovisno o situaciji. Naravno da ne mislim ništa loše sa time kolega Tony. Ja sam definitivno uvjeren u nadmoć tehnike, a to su nam tehničari i pokazali! Uistinu ne vidim što bi nas moglo zaustaviti u rastu.
Drago mi je da Mig, vi i moja malenkost možemo raspravljati bez ikakvih grubih riječi i vrijeđanja, bez obzira što imamo drukčija promišljanja!

Kao prvo izvinjenje svima ako sam kojim slučajem nekoga uvrijedio, ali čitajući ove postove danas, čisto nemam riječi. Vlad ?? svaka čast tebi i poznavanju TA s tvoga stajališta, i drugim osobama koje te podupiru u ovako opisanom drastičnom padu Crobexa. Bilo bi možda zgodno napisati da če se Crobex gledajuči po FA i TA ugasiti i više neće raditi. Zašto toliko plašiti male i neuke ljude. Vrijeme će pokazati svoje. Do prije neki dan se pričalo (Vlad) idemo na cca 2500, sada na NULU. Čisto smiješno. Bilo bi lijepo kada već pišete, učite da se i odlučite UP ili DOWN, a ne jedan dan sigurno idemo gore, ostvarene su sve predispozicije za rast, bez prepreka, a nakon dva dana druga priča jer je tako pokaza TT. Idemo sigurno 3 godine možda i 5 dole. Ma od toga NEMA NIŠTA. Pred nama je budućnost, vidjet čemo ?? Da i po Vama najbolje bi bilo da svi svoje dionice koje posjeduju PRODAJU pa se onda Crobi sigurno gasi, jer ostaje bez infuzije.

I very much love INGRA !!


Inače ne bi davo previše važnosti kratkoročnim analizama trenutno jer smo u poprilično horizontalnom trendu, posebno oscilatore treba uzimat s rezervom.

koliko se ja sjećam, (sasvim logično) pravilo u TA je bilo da je upravo u vrijeme kad nije definiran trend (npr.kao sad) jako zgodno koristiti oscilatore… Kad je izražen trend, onda je teško i prilično nepouzdano koristiti oscilatore
[/quote]
Kako koje, Williams, Stochastic, CCI i sl. se i koriste kod horizontalnog trenda, dok su MACD i MA npr. bolji za trendove.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close