Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kolega Mulitnick,
pretraži Vladove postove, pa ćeš vidjeti da i on, tako je više puta pisao, (mislim i da mu je avatar FA+TA) da prema FA određuje koje će dionice izabrati, a prema TA kada…. Sve je to u interakciji…

evo i Crobex

ili ce gore, ili ce dolje, ili ce bit na mjestu [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kao što rekoh, tehnički nisu prikladni uvjeti za bull run. Uz pad indeksa, promet za oko 10% manji od jučerašnjeg.

Dow Jones Industrial Average
Last Trade: 8,077.64
-45.16 (-0.56%)
Trade Time: 04:03 PM EST
Previous Close: 8,122.80
Day’s Range: 7,909.03 – 8,152.59
52-week Range: 7,449.38 – 13,136.69
Volume: 3,690,244
Avg. Volume: 3,488,871

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

atpl

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!


Osim toga, Kostolany ti kaže da kretanja na burzi izuzetno puno ovise o tomu koliko novca ima na tržištu (slika o dvije posude kod njega i kako se voda prelijeva iz jedne u drugu…). Misliš li da kod nas trenutno ima previše novca? Najavljuje se povećanje kamatnih stopa, ni Vlada nema dovoljno novca za servisiranje dugova, prijeti inflacija i devalvacija kune, Roha stišće banke itd. ali to ne spada na TA, nego usput kad već spominješ Kostolanya…. strpljenja imaj, pomalo…

Glede previše novca.. u pravu si za preljevanje kada. No, ja ni ne očekujem rast. Ja očekujem nepad. A veli rast će doći kad se velika kada napuni, to štima.

Glede fond managera. Oni su jedno veliko ništa i rade onako kako im naloži masa koja im je dala novac na raspolaganje. Prijatelju, ima jedna dionica koja je godinama slovila kao fondovska. Najlikvidnija je na ZSE. Tamo fondova (OIF) više nema ili ima neznatno. Zanimljivo zar ne? Glede MF-ova, imaš krivo. To su akumulatori, iako bi mnogi sada htjeli da to nisu. Vidjet ćemo… Moj pick: nema šanse da tražimo novo dno. Ameri bi mogli, oni su ipak malo preduboki da bi akumulacija trajala samo godinu dana. Mi smo svoje odradili ( na nekim dionicama) ili odrađujemo (na ostalim). Mi smo plićak, i faze traju kraće.

I'LL BE BACK

Miže…čini mi se da je pod testiranjem više bila ova doljnja linija???


evo i Crobex

ili ce gore, ili ce dolje, ili ce bit na mjestu [lol] [lol]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

@futra

to je nevazno, bitno je koja ce biti uspjesno probijena.IMHO
gornja, oli donja.. [wink]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

"Poštovani kolega Mig!
Cijenim vaše mišljenje kao i doprinos na ovome forumu. Međutim, ja sam škola vrsnih tehničara poput Vlada i Kjelića koji su me uvjerili da tehnika vlada i da se ne treba obazirati na fundamente. Stoga sam uvjeren da će Vlad biti na kraju u pravu!"

"@kolega Mulitnick,
pretraži Vladove postove, pa ćeš vidjeti da i on, tako je više puta pisao, (mislim i da mu je avatar FA+TA) da prema FA određuje koje će dionice izabrati, a prema TA kada…. Sve je to u interakciji.."

FA= Fundamentalna analiza TA= Tehnicka analiza

Cak i ako covjek ne misli tako, unatoc skoli odlicnih tehnicara, cak i meni pocetniku je jasno da jedna prozima drugu.

Pa ne vidim da su se plava i crvena prekrižile???


atpl

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

atpl..mozda zato mali promet…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

OK hvala…

Netko je spominjao na sp500 ključnu točku 805??
Koliko vidim u jednom trenutku 20.01. indeks je bio 804,69…ima li to kakvo značenje?



@futra

to je nevazno, bitno je koja ce biti uspjesno probijena.IMHO
gornja, oli donja.. [wink]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Moj tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Kratkorocno smo manje vjerojatno u intermediate (4) primarnom [1] ili [A] na gore (crveno na intermediate grafu, za taj count moramo ostati iznad 1705). Vjerojatnije smo odradili primarni [1] ili [A] na gore i sada smo u primarnom [2] ili [B]: ili u zigzagu (plavo na intermediate grafu, po pravilu ne mozemo ispod 1431, po fibo obicno ispod 1692, najcesce do 1593, tesko ispod 1522) ili u slozenoj korekciji zigzag+triangle (crno na intermediate grafu). Za ljubitelje guidelinesa dvije stvari: vidi se lijepi kanal primarnog [1] ili [A] na gore ako smo sad vec u primarnom [2] ili [B], a ako je unutar tog [2] ili [B] slozena korekcija zigzag+triangle, u trianglu je, ako minor C gotov, C prema A preciznih 0,617, mrvicu do skolskih 0,618.

Dakle, najvjerojatnije kratkorocno na dole ili bocno. Srednjorocno na gore (normalno uz korektivne podvalove). Dugorocno gore ako smo u ciklickom impulsu na gore jer je zigzag ciklicka korekcija gotova, dole u nekoliko mogucnosti superciklicke ili slozene ciklicke korekcije.

Zakljucak: kratkorocno dvije (tri), srednjorocno jedna, dugorocno puno ewt kombinacija.

New Report

Close