Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kad padamo padamo na mizernim prometima (debelo ispod 20mil.kn.).
To bi trebao biti dobar znak ili…!?

To samo znači da nije izražen (ni definiran trend). Čeka se potvrda trenda. Ako nastavimo jače padati, i promet će se povećati, nema problema za to …
[/quote]
Od 01.12.2008.do danas očito je da crobex raste.A zadnjih dana je situacija neizvjesna jer je
došlo do stagnacije.Međutim utjecaj svjetskih trendova je negativan te bi mogli reči da se
odlično držimo.
Sa laganim zelenilom svjeta i mi idemo gore.O naglim promjenama nema ni govora,ali očito je
da je tržište daleko likvidnije kada je u rastu.Što niži crobex manji promet.
Očito je da smo vezani za strane burze,iako ne baš kao prije tri četiri mjeseca.
Pametnije bi bilo posvetiti se fundamentalnim pokazateljima,nego tehničkoj analizi,jer dolaze FI koja
donose ugodna,ali i neugodna iznenađenja.
[/quote]

Pogledaj širinu bollingerovog pojasa i bit će ti sve jasno, ako poznaješ osnove TA. Na njima se među ostalim vidi i volatilnost i ostalo…




Kad padamo padamo na mizernim prometima (debelo ispod 20mil.kn.).
To bi trebao biti dobar znak ili…!?

To samo znači da nije izražen (ni definiran trend). Čeka se potvrda trenda. Ako nastavimo jače padati, i promet će se povećati, nema problema za to …
[/quote]

krivo kolega, ovogputa ne. Tko će prodavati dionice? Hoćete li vi? Imate li dionice? Ako nemate dionice, onda ne možete očekivati od Dinka Novoselca da vam ih vrati po jeftinije nego je kupio kako bi vi zaradili. Morate pod hitno naučiti Kostolanyjevu tehničku analizu i primjeniti je na HTK.

80% foruma nema dionice, i očekuju da će Dinko rasprodavati svoje za onaj finalni božanstveni ulaz kako bi se obogatili. hihihihihihihi
[lol] [lol]

[/quote]

Kostolanyija sam iščitao i naučio prije više godina… A i on više puta i na više mjesta ponavlja da je najvažnije poznavati ljudsku psihu u takvim stvarima, a ona je uvijek ista: vođena euforijom ili strahom/panikom. Ergo, čim bude jasniji trend (rast ili pad), i masa će krenuti, ne boj se za to. Tako je bilo uvijek i bit će. (Sjeti se npr. situacija na crobex-u pred kraj ljeta/rana jesen). Naći će se uvijek tko će prodavati i tko će kupovati. Dionice nikada nisu nigdje, uvijek su u nečijim rukama. A i Kostolany ti kaže da iste ljudske karakteristike imaju oni koji trguju sa 10 tisuća kn i oni koji trguju milijunima… To ne ovisi o veličini portfelja, nego o čovjeku…
Neću ti dalje dokazivati, samo se strpi koji dan, pa ćeš se uvjeriti. Čim se definira trend, povećat će se i prometi značajno…


Indikatori nisu dobri! Dapače na više razina (CCI, RSI, MOMENTUM) došlo je do promjene trend iliti ČITAJ ROKANJE.
Glede padanja na 1550-1600, sada mijenjam pogled, jer vjerujem da idemo prema 1284-1322.
Ti bi trebalo biti konačno dno!


Uvijek je bilo i bit će rasprodaja,ali i shopinga.
Lijepo je biti u dionicama kad raste ali i u cashu kad pada!
MACD SELL postoji, idući tjedan ćemo vidjeti kako će se stvari odvijati, jer zasad ne mora biti gotovo s rastom, već ipak moramo odraditi retracement 61,8%, doduše na manjim volumenima, al do 1550-1600. Popuniti GAP. I tim smjerom idemo!
Ne kažem da treba nešto posebno prodavati radi toga, al i rast i pad je općenito svima prilika!
Ne može se svaki put pogoditi jer oscilatori više nisu pouzdani!

Neznam dali te je uhvatila kokošja gripa ili nedaj Bože kravlje ludilo ?? Pa pogledaj što si napisao u razmaku od 2 sata. Pogledaj što se događa preko bare pa smanji još malo.

I very much love INGRA !!





Kad padamo padamo na mizernim prometima (debelo ispod 20mil.kn.).
To bi trebao biti dobar znak ili…!?

To samo znači da nije izražen (ni definiran trend). Čeka se potvrda trenda. Ako nastavimo jače padati, i promet će se povećati, nema problema za to …
[/quote]

krivo kolega, ovogputa ne. Tko će prodavati dionice? Hoćete li vi? Imate li dionice? Ako nemate dionice, onda ne možete očekivati od Dinka Novoselca da vam ih vrati po jeftinije nego je kupio kako bi vi zaradili. Morate pod hitno naučiti Kostolanyjevu tehničku analizu i primjeniti je na HTK.

80% foruma nema dionice, i očekuju da će Dinko rasprodavati svoje za onaj finalni božanstveni ulaz kako bi se obogatili. hihihihihihihi
[lol] [lol]

[/quote]

Kostolanyija sam iščitao i naučio prije više godina… A i on više puta i na više mjesta ponavlja da je najvažnije poznavati ljudsku psihu u takvim stvarima, a ona je uvijek ista: vođena euforijom ili strahom/panikom. Ergo, čim bude jasniji trend (rast ili pad), i masa će krenuti, ne boj se za to. Tako je bilo uvijek i bit će. (Sjeti se npr. situacija na crobex-u pred kraj ljeta/rana jesen). Naći će se uvijek tko će prodavati i tko će kupovati. Dionice nikada nisu nigdje, uvijek su u nečijim rukama. A i Kostolany ti kaže da iste ljudske karakteristike imaju oni koji trguju sa 10 tisuća kn i oni koji trguju milijunima… To ne ovisi o veličini portfelja, nego o čovjeku…
Neću ti dalje dokazivati, samo se strpi koji dan, pa ćeš se uvjeriti. Čim se definira trend, povećat će se i prometi značajno…
[/quote]

Tony, sorry ali izgleda da ga nisi baš sasvim naučio. Možda si zaboravio u međuvremenu… Stoji ovo o psihologiji. Ali tehnička je sada jača (isto njegova). Kažeš kad se definira trend, masa će krenuti. Koja masa? Masa nema dionice, prijatelju. Masa može samo krahirati i početi sumanuto kupovati.

I'LL BE BACK

@arni,
napisao sam ti gore, ali da pojednostavnim: i fondmanageri su ljudi i razmišljaju manje više isto kao i tzv. "mali" i obratno… Vidjet ćeš kako se uvijek nađe drhtavih ručica, polako… strpljenja. To je ionako jedna od bitnijih karakteristika za burzu, čak i za Kostolanya. Ne zaboravljam ja brzo, don’t worry [wink]

Osim toga, Kostolany ti kaže da kretanja na burzi izuzetno puno ovise o tomu koliko novca ima na tržištu (slika o dvije posude kod njega i kako se voda prelijeva iz jedne u drugu…). Misliš li da kod nas trenutno ima previše novca? Najavljuje se povećanje kamatnih stopa, ni Vlada nema dovoljno novca za servisiranje dugova, prijeti inflacija i devalvacija kune, Roha stišće banke itd. ali to ne spada na TA, nego usput kad već spominješ Kostolanya…. strpljenja imaj, pomalo…

lanca probijanca.. [smiley]

Ako SPX uspije zadrzati poziciju iznad crvene linije koja je u isto vrijeme neckline obrnutog HSa i gornja crta trokuta, to bi index moglo odvesti na razine od oko 880pts.
ovisno po kojem patternu trazimo target.

ono što bih ja volio vidjeti je povecanje volumena na proboju.

hoce li biti tako, vrijeme ce pokazati. [yawn]

ugodan vikend svima osim drukerima [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Osim toga, Kostolany ti kaže da kretanja na burzi izuzetno puno ovise o tomu koliko novca ima na tržištu (slika o dvije posude kod njega i kako se voda prelijeva iz jedne u drugu…). Misliš li da kod nas trenutno ima previše novca? Najavljuje se povećanje kamatnih stopa, ni Vlada nema dovoljno novca za servisiranje dugova, prijeti inflacija i devalvacija kune, Roha stišće banke itd. ali to ne spada na TA, nego usput kad već spominješ Kostolanya…. strpljenja imaj, pomalo…

Tako je kolega Tony!
Tehniku ne zanima Roha i devalvacija – tehnika je rekla idemo na 2000 i to je jedino što nas treba zanimati! Hvala vam da vašem dosadašnjem trudu i pomoći nas početnika u TA!

trebalo bi zatvoriti 833 ili vise jel tako? ako se ne varam tako je nesto i vlad komentirao da bi moglo ako bi obranili 805 od prekjucer, posto je onaj "gel za tusiranje" najvjerojatnije propal .
ako nista drugo zakacili bu mo ga za tvoj avionćić ti upali motore i drš ga jos sat vremena da ne padne. Bit ce dobro i za kraš.

lanca probijanca.. [smiley]

Ako SPX uspije zadrzati poziciju iznad crvene linije koja je u isto vrijeme neckline obrnutog HSa i gornja crta trokuta, to bi index moglo odvesti na razine od oko 880pts.
ovisno po kojem patternu trazimo target.

ono što bih ja volio vidjeti je povecanje volumena na proboju.

hoce li biti tako, vrijeme ce pokazati. [yawn]

ugodan vikend svima osim drukerima [tongue]


[thumbsup]

pepe7

@multinick

bojim se da je kolega Tony sa dosta stvari u pravu, a sto se tice tehnike, nema 100% prognoze.
cak bih se usudio odbaciti taj sampon koji bi nas trebao odvesti tamo, ali to je samo moje misljenje i uopce ne tvrdim da sam u pravu.sto naravno ne znaci da ne mozemo otici i daleko vise od toga.
ali mislim da ce se dotad ukazati neke stvari koji ce pokazati taj put prema gore.

nravno, uvijek se drzim Kostolanyijeve: na burzi je sve moguce, pa i ono sto je logicno!
sva moja promisljanja i analize krecu od tog aksioma
[thumbsup]


@tomo

sumnjam da bi pustili u svoj zracni prostor Fulcruma.iako su kupili par komada od Njemacke nakon ujedinjenja radi proucavanja i ispitivanja.

inace, oscilaotri nisu obecavajuci,RSI pokazuje divergenciju, nisam bas siguran da ce proboj izdrzati.vidjet cemo..
moze se ta borba produziti i sljedeci tjedan, samo nek se ne odbiju od linije prema dolje.
nek se borba nastavai, pa nek probiju u utorak, jer bojim se ako padnu ispd, da idu u bunar..
pratit cemo.. [proud]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@multinick

Poštovani kolega Mig!
Cijenim vaše mišljenje kao i doprinos na ovome forumu. Međutim, ja sam škola vrsnih tehničara poput Vlada i Kjelića koji su me uvjerili da tehnika vlada i da se ne treba obazirati na fundamente. Stoga sam uvjeren da će Vlad biti na kraju u pravu!

@visenadimak

po klasicnoj TA je HT-R-A imao lijep i otvoren put prema cca 150kn, nakon proboja trokuta,
osobno me to veselilo, jer iako sam bio ( a i sad sam) debelo u cashu, na toj cijeni bih mrtav-‘ladan gurnuo dobar dio portfelja tamo.
na moju zalost je TA taj put omanula.
fundamenti su ipak bili jaci.
svaka cast cijenjenima kolegama i Vladu i Kjelicu, ali po mom misljenju, ne treba se slijepo drzati ni jedne metode, nego gledati omjer rizika i nagrade.

po mom misljenju trenutno nas upravo fundamenti i drze, gledajuci kako se vani sve crveni.
dionice su nam bolno jeftine.
naravno, to ne znaci da ne mogu biti i jeftinije, ali cinjenica je da su fundamenti na ovim cjenima izvrsni.IMHO!

Ontopic: velika borba na SPXu za tanku crvenu liniju [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close