Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Istina.

TA je ogledalo tržišta. To da je HYPO prodavao možeš vidjeti iz stanja u top 10. Ali isto to možeš vidjeti i iz grafa. TA nije nikakva sveta krava, matematički ili statistički niz, nego jednostavno refleksija tržišta. Ja do večeras nisam niti znao da je HYPO u KOEI, jer jednostavno nisam tu dionicu pratio.

Ovo što sam stavio graf KOEI nije analiza. Samo sam htio pokazati što se u datom trenutku dogodilo. Pravog tehničara (ja nisam taj) ne zanima što se dogodilo natom vrhu. Njega zanima samo do kuda to ide. Tebe i mene dakako zanima što se tu dogodilo. Zato i pratimo SDA pa znamo razlog?

Evo pridružujem se Cromanovom razmišljanju pa te pozivam da izneseš neku svoju analizu, ili pak da osporiš neku od mojih. Dao sam ih većeras desetak.

I love the Smell of Profits in the Morning

Ujedno, OT, ovo što se dogodilo na KOEI, se dogodilo na svim donicama i to je pravi razlog pada Crobexa. Istovar pojedinih fondova, pojedinaca i inih na ATH malim dioničarima. Sve ostalo je splet okolnosti.

Abuse, dakako!

I love the Smell of Profits in the Morning

jel’ ti trebam poslati neku sliku? graf?

I love the Smell of Profits in the Morning

Netko ima program, a netko mora pješke.
Pješke moram ja..[embarass]

Ingra, ovaj padajući ciklus je završio 20.03.
(znam, plavi će reći da je on to već zaključio BRA analizom)

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


jel’ ti trebam poslati neku sliku? graf?

Ma mileni, reko sam ti da mi se ne da više svađat ovdje.
Sjećaš se kako si pokupio kanticu i lopatice i nije te bilo par mjeseci, sve do Nove godine?
Mislio sam da si se malo opametio i smirio, a vidim da ti i dalje po starom.

Samo mi nikako ne ide u glavu, zašto ne ulažeš na osnovu TA?

A ja samo volim ovako navratit, pripazit da se tema ne “spama”. [smiley]

Tvoj poklonik i obožavatelj,
SLK [kiss]

No respect

Otkud ti znaš da ne ulažem? I zašto bi se svađali. Ja prihvaćam da nisam u pravu.

Na žalost: ignore.

I love the Smell of Profits in the Morning


sokole moj, samo zato što si ti u pitanju DLKV-R-A, na dosta jakom volumenu probio 1.000,00 kn, nema divergencije, osobno da ulazi u ovu dionicu, čekao bi zelenu svijeću iznad 1.000,00, pa sljedeću potvrdu … (po meni vrlo izgledno da će trkeljat oko 1.000,00 kn još neko vrijeme) LRH-R-A auuuuu, tek sam sada vidio, ovakav pad nema čak niti slatinska banka, sa 7.000,00 na 2.500,00, buraz dvica joj ne gine … osobno ne vidim signal da će uskoro gore (a što znači gore?) INGR-R-A, iako je u jednom trenutku probila razinu od 35.000,00 kn, i to na jakom volumenu, uočavam divergenciju … povuci, liniju padajućeg trenda, i onoga trenutka kada se zelena svijeća zatvori iznad te linije, te nakon toga potvrdi BUY IGH-R-A- 10.000,00 je trenutno dno, nikakvih drugih signala ja ne vidim, PBZ-R-A očiglendo da je 1.150,00 potpora, e sada, ako kupuješ i čekaš dno, postavi se na 1.151,00 kn. Ako te poklopi super. Nakon toga si u čeki. Ako ode dolje, a ne bi trebalo, tražit ćemo novo dno, ako ode gore, kupuj po nahođenju. Umori me, ajde sljedeći put dionicu ili dvije. Može?

Fazane, INGRa i IGH imaju slične grafove. I kod IGH je ispod 10 k kuna bio jak volumen, tako da je i kod INGRe čini mi se dno. Uostalom kod obje počinje 5. val. Dno je kod jedne 10 k kuna a kod druge 35k kuna.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Opet prica o 5 valova… mogli bi temu preimenovat iz TA u EWT [proud]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da li za tehnicku koristite grafove na internetu ili posebne programe?
Koliko sam do sada vidio, niti jedna stranica koja podrzava tehnicku analizu ne radi dobro grafove. Npr. Abacus nema Open nego racuna pocetnu za slijedeci dan kao zadnju cijenu prethodnog, na Poslovnom isto (npr. na ATPL), Rast nema cini mi se pocetnu, ZSE nema candlestick, jedino limun cini mi se da prikazuje tocno ali ima samo 60 dana i nema ostale pokazatelje, za 1. generaciju ne znam jer treba imati korisnicki racun.

Da li moze netko priloziti OHLC podatke za dionice, ima na Moj Novac ali ne mogu skinuti s obzirom da mi je blokiran na poslu.
Da li netko ima automatski import cijena cijena sa ZSE u excel?

I jedan prilog, da li se formira flag za Crobex?

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Fazane, INGRa i IGH imaju slične grafove. I kod IGH je ispod 10 k kuna bio jak volumen, tako da je i kod INGRe čini mi se dno. Uostalom kod obje počinje 5. val. Dno je kod jedne 10 k kuna a kod druge 35k kuna.

Drago mi je da se slažemo.

I love the Smell of Profits in the Morning


Opet prica o 5 valova… mogli bi temu preimenovat iz TA u EWT [proud]

Nije li to dio TA?

I love the Smell of Profits in the Morning


Da li za tehnicku koristite grafove na internetu ili posebne programe?

Grafikoni sa Prve generacije! Za Crobex nemam ništa.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close