Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da UP trend ne dolazi uopće u pitanje!
U prilogu je graf Crobija na tjednom nivou!
Indikativan znak RSI tjedni nivo prešao preko 30 i tek na 55-60 možemo pričati o izlazu!
RSI je probio padajući kanal i izišao iz njega!
Pozitivna divergencija na RSI-u signalizira nastavak UP trenda!
MACD tjedni i dalje daleko od signala BUY. Buy signal nije se pojavio već 14mj. koliko padamo, ako se pojavi sada, mnogi investitori će krenuti kupovati!





malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
Kolega istu situaciju u svom portfelju imam i ja.
Vlad molim te ako možeš navesti kako da sada postupim s Ht-om, ja sam ga prodao po 201 kn u nadi daću ga ponovno kupiti na 130-140 kako ste mi preporučili. Kada mogu očekivati te cijene?

[/quote]

Jednostavan odgovor: nikad, a možda čak ni tad! Za to ti ne treba nikakva TA već samo zeru zdravog razuma.
[/quote]

Vlad ne bi samo tako bacao targete da nije siguran u pad na 130. Ja ionako ne ulazim dok vlad ne napiše da treba ući.Vlad javi se i daj neki savjet



Nema probijanja u rasponu 2/3 do 3/4 dužine klina – znači šipak od ovakave analize.

Majstore [yawn]


krivo.
ca 35% klinova probija stranicu klina na 0-20% ukupne dužine klina udaljenosti od vrha.
klin je probijen prema gore za više od 5%.
prvo idemo gore.

svi donji targetio ostaju.
[/quote]
Jeste vi išta kupili ili i dalje čekate kataklizmu i vjerujete u jedan veći pad.

A ako nije problem i ako ima neka dobra duša da mi proda ATPL, DLKV, TISK, VIRO po 5kn po dionici, eto ja se nudim da kupim koliko god možete prodati!



malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
ht ima donji target od ca 135 kn.
to stoji.
targetima ponekad treba i pola godine za dostizanje: npr. kodt je imao odrađen target 1200 već ca 20.04. , a target je dostignut značajno kasnije.

nikom nisam sugerirao prodaju HT-a, jer svatko imalo upućen zna da ni pad ni rast ne prolaze bez odbijanaca. jedino sam rekao da pad ispod 190 potvrđuje target 135.
i to je istina.
tko ne vjeruje, doživjet će (dao mu Bog).

sada ht ima target rasta, kao i uostalom sve dionice koje gledam.
ja imam posebne strategije ulaza za svaku formaciju (većina formacija nije klasična), a o njima ovdje ne želim raspravljati.

nikada ne drukam pa ni sada.
sada kažem da slijedi rast…poslije toga vjerojatno duboki ponor. i u svijetu, i kod nas.
treba paziti i izaći na vrijeme.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
Kolega istu situaciju u svom portfelju imam i ja.
Vlad molim te ako možeš navesti kako da sada postupim s Ht-om, ja sam ga prodao po 201 kn u nadi daću ga ponovno kupiti na 130-140 kako ste mi preporučili. Kada mogu očekivati te cijene?

[/quote]
ovo je neistina.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!






malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
Kolega istu situaciju u svom portfelju imam i ja.
Vlad molim te ako možeš navesti kako da sada postupim s Ht-om, ja sam ga prodao po 201 kn u nadi daću ga ponovno kupiti na 130-140 kako ste mi preporučili. Kada mogu očekivati te cijene?

[/quote]

Jednostavan odgovor: nikad, a možda čak ni tad! Za to ti ne treba nikakva TA već samo zeru zdravog razuma.
[/quote]

Vlad ne bi samo tako bacao targete da nije siguran u pad na 130. Ja ionako ne ulazim dok vlad ne napiše da treba ući.Vlad javi se i daj neki savjet
[/quote]

Nema od toga ništa!!!!!

Šta sad očekuješ od njega, da javno prizna da je fulao?

Nema šanse, za to treba biti Jack, a ovo nije prvi puta da Vlad fulava, sjetite se na 3200 kad je cekao 5 val [lol]






malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
Kolega istu situaciju u svom portfelju imam i ja.
Vlad molim te ako možeš navesti kako da sada postupim s Ht-om, ja sam ga prodao po 201 kn u nadi daću ga ponovno kupiti na 130-140 kako ste mi preporučili. Kada mogu očekivati te cijene?

[/quote]

Maloprije sam postao malo "grez" post koji mi je s pravom izbrisan.
Mislio sam reći sljedeće, ukoliko ste na račun nečijeg savjeta donjeli investicijsku odluku, ne tražite od te osobe da preuzima odgovornost. Svi smo ovdje (barem se nadam) punoljetne i više manje samostalne i samosvjesne osobe da za vlastite poteze preuzimamo odgovornost.
Čitajući i prateći TA signale nekad možete pogoditi, nekad promašiti, u ovisnosti koiko ste "ulagali u znanje " i koliko ste spretni u tom, ali ne možete očekivati 100% uspješnost. Kad bi tako bilo svi burza bi bila savršena i savršeno bi opisivala fair cijenu dionica, te nitko više ne bi dobijao kao ni gubio na TK.
Sa stajališta FA prodaja HT ispod i oko 200 je katastrofalna odluka, ali se morate naučiti nositi s njom. Htjeli ste špekulirati i niste uspjeli, možda bude još prilika za dokup ispod 200…
[/quote]

Ja ne tražim nikakvo preuzimanje odgovornosti..niti sam u panici jer vjerujem vladu i siguran sam da će biti kako je on rekao, ht na 130-140 kn..samo me zanima kada bi se to moglo dogoditi?
[/quote]
to još ne znam.
nemam pravu gann literaturu, samo dvije površne knjige.
(a nemam ni previše vremena.
koje u zadnje vrijeme intenzivno trošim na čitanje literature i istraživanje.)
gann je bio mason 32. reda (najviši je 33.) i imao je pristup tajnim znanjima, ezoteriji…
ezoterije se klonim, treba mi njegova dostupna literatura, meni nepoznata.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



HT – stanje i perspektive, pred sutrašnje otvaranje (plave crte su neki targeti).

ja vam za ht kažem pravi target (za sada): ca 135-140.
prijelom ispod 190.
ali, kako je već odrađen prijelom za 165 (target vrlo izvjestan), znači da sigurno ronimo ispod 190.
zato pucam odmah 135-140.

a vi me razapnite.
[/quote]

Evo toćno si ovo pisao, stojiš li dalje kod toga?
Ovakve stvari loše djeluju na neiskusne





malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
Kolega istu situaciju u svom portfelju imam i ja.
Vlad molim te ako možeš navesti kako da sada postupim s Ht-om, ja sam ga prodao po 201 kn u nadi daću ga ponovno kupiti na 130-140 kako ste mi preporučili. Kada mogu očekivati te cijene?

[/quote]
Od svega što je VLAD pogodio je kad je govorio ide to doli ide to doli i stvarno je išlo ali u tome trenutku to i nije bio neki problem jer je sentiment tržišta bio takav ali kad je trebalo pogoditi trend obrata potpuno je zakazao, jedini je kolega ALEXANDER to uočio na vrjeme i javno obznanio da je tržište dotaklo dno i da je on sav cash utukao u dionice.

Svaka čast kolega ALEXANDER

Vlad sad govori da tržište ide gore pa valjda je svima jasno da je trend uzlazni i da će to još potrajati.
Kolega vlad vi samo pišite jer više različitih stavova pa netka svako sam odluči.
[/quote]
ja imam svoje formacije o kojima ne želim pisati: spominjem samo poznate, klasične formacije.
kad kažem da idemo gore, ne lupam to bez veze, nego samo na temelju formacija.
svatko odgovara za svoj novac,

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@kekaco
da.
ht ima target 135.
kada- to ne znam.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@kekaco
da.
ht ima target 135.
kada- to ne znam.

zašto ne napišeš rastući target prije toga?
ajde napiši dokle ide gore,bar prvi target

New Report

Close